Forum OSKKO - wątek

TEMAT: odpłatność za internat
strony: [ 1 ]
Miszko11-02-2005 18:40:31   [#01]
Dotychczas odpłatność za korzystanie z internatu (tylko mieszkanie) wynosiła u mnie 60 zł miesięcznie od ucznia szkoły ponadpodst. (do 50 % pozapłacowych kosztów funkcjonowania internatu). Uważam, że i tak było to dużo, bo znam internaty, gdzie odpłatność wynosi 20-50 zł. Obecnie OP "uprzejmie prosi" o przygotowanie propozycji wdrożenia pełnej odpłatności za internat czyli uwzględnienie w odpłatności wszystkich kosztów funkcjonowania internatu tzn. płacowe z pochodnymi (wychowawców i obsługi) oraz pełne pozapłacowe. Chyba planuje się likwidację internatu, bo ucznia nie będzie stać na opłacenie pobytu jak za hotel. A gdzie żywienie - też pełne koszty. Jest to przykład systemowego "wyrównywania szans edukacyjnych" uczniów ze wsi. Jak jest u Was?
wisiak15-02-2005 13:52:38   [#02]

a ja płacę

za pobyt córki płacę 300,- co miesiąc bez względu na to czy ferie, czy nie. Nie ma żadnych odliczeń. Jest to połowa pensji mego męża ale wiem, że tam jest bezpieczna a na stancji? Nie wiem...
wisiak15-02-2005 13:54:09   [#03]

o wyrównaniu

szans dzieci wiejskich nie mówmy , bo od trzydziestu lat to słyszę a jak do tej pory nikt nie zrobił tak naprawdę nic, by je wyrównać.
AnJa15-02-2005 15:19:29   [#04]
300 za internat? Coś mi tu nie gra i to mocno.

Z wyżywieniem przez 20 dni tygodniowo (a te wg faktycznego korzystania) powinno być max. ok 220-250.

Odpłatność za sam internat nie powinna byc ustalana z uwzględnieniem płac - pieniądze na to naliczane są w subwencji.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]