Forum OSKKO - wątek

TEMAT: PFRON
strony: [ 1 ]
Mariola Piotrowiak10-02-2005 23:43:40   [#01]
Czy jesteście płatnikami składek PFRON. Kto wysyła deklaracje, czy dyrektor czy służby finansowe, Chcą mnie obarczyć przesyłaniem miesięcznych deklaracji, jak sie można przed tym bronić?
Gaba11-02-2005 04:19:18   [#02]

1. jacy oni?

2. płacę PFRON.

3. U mnie to robi księgowa.

4. PFRON jest korzystny dla załadu pracy.

Mariola Piotrowiak11-02-2005 08:19:20   [#03]

PFERON

Dlaczego jest korzystny dla zakładu. Ja nie mam księgowej, finanse szkoły są prowadzone przez referat oświaty przy UG, a deklaracje mam wysyłać osobiscie.
Gaba11-02-2005 08:42:48   [#04]
, bo obniża cos tam - ja sie tym nie zajmuję, mam księgową...
AnJa11-02-2005 09:29:52   [#05]
Gaba - płacisz pfron, czy dostajesz z pfron?

Jak dostajesz, to korzystne, jeśli płacisz - to znaczy, że nie zatrudniasz osób niepełnosprawnych i nie masz takich uczniów w szkole.

Szczegółów nie pamietam, bo i zatrudniam i mam uczniów.

Co sie obniża w związku z pfronem to nie wiem.
Elusia12-02-2005 18:06:02   [#06]
Na pewno nie ciśnienie. ;-)
Janusz z W12-02-2005 18:53:55   [#07]

Do Marioli

Składki na PFRON to dość specyficzna danina (ot: kolejny podatek). Zobowiązani płacić go są pracodawcy zatrudniający co najmniej 25 osób w przeliczeniu na pełne etaty. Jego wysokość nie zależy w żaden sposób od wysokości wynagrodzeń u konkretnego pracodawcy. Zależy od przeciętnych wynagrodzeń. Wpływ mają nań dwa czynniki: ilość etatów w placówce (czytaj: u pracodawcy - płatnika) oraz ilość zatrudnionych (oraz uczniów, studentów itp.) posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Im więcej zatrudnionych, tym większe płatności. Im więcej osób niepełnosprawnych, tym mniejsze płatności. W tym roku odsetek takich osób w szkołach samorządowych nie może być niższy od 3% (w ub. wynosił 2%). Dlaczego Ciebie chcą tym uszczęśliwić? Tobie łatwiej będzie "wyłowić" niepełnosprawne dzieci. Radzę skorzystać ze strony www.e-pfron.pl Twoim zadaniem będzie sporządzanie deklaracji. Płacić będzie księgowość.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]