Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Stołówka szkolna
strony: [ 1 ]
OlaM10-02-2005 20:45:46   [#01]
Nasz OP z dniem 1.02.2005 r. zabronił kupowania obiadów w stołówkach szkolnych przez nauczycieli. Powód - stołówka jest dla ucznia (rozp. MENiS poparte ostatnio rozp. o zmianach w statucie). Szkoła to zakład pracy dla nauczyciela, skoro jest stołówka czy n-ciel nie może w niej jeść obiadów? Jeżlei nie to z czego to wynika? Jak jest u Was?
AnJa10-02-2005 20:47:22   [#02]
Może, tyle że wchodzi się wtedy w VAT. I pewnie o jego uniknięcie (papiery, kasa fiskalna) chodzi.
OlaM10-02-2005 20:49:15   [#03]

z tym

się mogę zgodzić. Na zakup kasy fiskalnej szkoła ma pieniądze (poza budżetem), nauczyciele VAT zapłacą to czemu ja nie mogę sprzedawać im obiadów!
AnJa10-02-2005 20:52:13   [#04]
Kaśę w połowie się zreszta odlicza. Nie wiem czemu nie możesz.

Ja mogę:-)A i jeszcze trochę ludzi z zewnątrz korzysta.
OlaM10-02-2005 20:54:39   [#05]

Ty możesz

mój OP powiedział, że ja nie.! Radca prawny tak orzekł i co ja mam zrobić?
KrystynaP11-02-2005 17:48:55   [#06]

AnJa czyli mam rozumieć, że na obiady dla dzieci nie ma vatu? Nasz OP powiedział, że jest i każą płacić wyrównania za styczeń. Proszę o jakiś przepis na to.

AnJa11-02-2005 17:56:11   [#07]
na ta chwilę u mnie jest - tak kazała Izba Skarbowa.

tyle, ze wtedy nie było jeszcze tej nowelizacji rozporządzenia o statutach, wprost wpisujacego stołówki w działalność edukacyjna szkoły, a Izba argumentowała, ze stołówka to dodatkowa działalność usługowa niezalezna od uczenia.
Miszko11-02-2005 18:23:52   [#08]
Ja też w stołówce prowadzę tylko żywienie dla uczniów szkoły i mieszkańców internatu. Dotychczas posiłek kosztował 2,4 zł (wsad do kotła). OP "uprzejmie prosi" aby przygotować propozycję pełnej odpłatności za korzystanie z posiłków w stołówce.  Odopłatność ma uwzględniać wszystkie koszty funkcjonowania stołówki (płacowe i poza płacowe). Chyba planuję likwidację stołówki, bo uczeń nie kupi obiadu za 6 zł.
OlaM12-02-2005 07:51:34   [#09]

na stronie MENiS

jest list Ministra w sprawie stołówek. Pan Minister wyraźnie napisał, że pracownicy kuchni są pracownikami szkoły, dlatego nie wolno do obiadu wliczać ich płac.

AnJa12-02-2005 08:23:22   [#10]
Tyle, że list menisa nie ma żadnego umocowania prawnego, a opinia służb skarbowych cz decyzja OP owszem.
OlaM12-02-2005 08:27:29   [#11]

AnJa

czy szkoła jest płatnikiem VAT jeżeli ma scentralizowany budżet?
Gaba12-02-2005 08:43:02   [#12]

wiesz co Olu... tak mnie to rozsierdziło, po ludzku zagniewało. A myslam, że po kilku impertynencjach nic więcej nie przyjdzie

- jasne, niech dzieciaki jedzą, bo ich...

- pracownik kuchni niech się patrzy i opisuje wrażenia...

- naucvzyciel niech pilnuje i przełyka, a potem te tortury opisuje...

To samo mają w Tarnowie. wysmiano burmistrza na forum internetowym gazety wyborczej.

Dzieci maja miec taką cenę, a pracownik szkoły inna zgodą z obowiązujacym prawem, uważam nawet ponadto, że to grubiaństwo nadaje się do rzecznika praw.

to jest stołówka szkolna, a nie uczniowska - większego jeszcze chamstwa...

OlaM12-02-2005 08:49:20   [#13]

Gaba

czemu na mnie krzyczysz? Co mamy zrobić jak radca prawny mówi: stołówka jest dla ucznia, bo szkoła jest dla niego. Argument, że szkoła jest miejscem pracy dla nauczycieli nie przemawiają. OP mówi takie jest prawo i koniec. W gminach ościennych nauczyciele w dalszym ciągu korzystają z obiadów. Rozmawiałam wczoraj z Burmistrzem na ten temat - odpowiedź szukają rozwiązania, jak długo nie wiem.

I co mam odpowiadać nauczycielom?

Gaba12-02-2005 09:06:54   [#14]

ja na Ciebie...

ee....e, nie na Ciebie!

 

dla mnie to jest wymiar chamstwa - dzieciaki beda jedli, a nauczyciel poglądał.

Bardzo proszę bez zlośliwości - przykład, który podam odnosi do normalnej części Europy...

W Anglii nauczyciele jedzą, jeżeli chcą, jeszcze goście szkoły, o tym decyduje dyrektor... (o tych gościach)...

W Niemczech jw.

we Francji jw.

OlaM12-02-2005 09:19:52   [#15]

to

czemu w naszym kraju nie może być normalnie. Ciągle jakieś "zawirowania" nie tylko w oświacie? Wiem pytanie czysto filozoficzne:-)
AnJa12-02-2005 12:39:41   [#16]
No, to u mnie europejsko, nie wiem czy normalnie.

Jeśli budżet scentralizowany, to i VAT scentralizowany- czyli nie Twój problem.Ale sytuacja sie komplikuje, bo jeśli ten dysponent (faktyczny, bo formalnym ułomnym to niby Ty jesteś) nie chce wchodzić w VAT, to bedzie kasował wszelkie żródła VAT rodzące.
Gaba12-02-2005 14:38:21   [#17]

to  państwo przechodzi samo siebie... za niedługo będzie VAT na własne łóżko... doprawdy, okropnie stratni będą... 5 gości na szkołę zje se obiadek o 2 zł taniej. Ludzie mnie się chce, no dokładnie... to mi się chce... mam taki nieprzyzwoity odruch.

Może by się za Orelny wzięli i inne Trzebinie... przekręty...

Mam tak dość tej paranoi, na każdym etapie - schizofrenia, paranoja, neurastenia... (więcej nie chce mi się przypominać)

;-)

bogda412-02-2005 14:41:02   [#18]

Obiecałaś że zrobisz porządek, będziesz ministrem

 Gaba, proszę , nie daj się. Co my bez Ciebie tu zrobimy, jakby cóś.
Gaba12-02-2005 19:01:28   [#19]

ja się na finansach nie znam, a na szkole coraz mniej, bo to jest wymysł Ministra finansów, nie zwolnić z VATU w niektorych  stołówkach...

 

to ja mam pytanie, czy żołnierze, którzy prowadzą kuchnię, jedzą, a oficerowie patrzą, jak żołnierze jedzą...

Czy kiedy więźniowie jedzą, to klawisze przytupują nóżkami i przełykają slinkę?

 

Wstyd, wstyd i hańba - dać ludziom zjeść i kazać im zapłacić. A jak się nie wie, jak się to robi, to przyjść do OSKKO na forum i zapytać, wrrrrrrrr!

a jeszcze jest śmieszniej, że to własni ci nauczyciele często prowadza akcje, by dzieciakom załatwic pieniądze na posiłki.

 

wstyd panie ministrze wstyd!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]