Forum OSKKO - wątek

TEMAT: chyba się pomyliłam jak z tego wybrnąć
strony: [ 1 ]
mysza10-02-2005 13:57:03   [#01]

n-ka idzie na urlop dla poratowania zdrowia, otrzymała ode mnie zaświadczenie o przysługującym wymiarze 3 miesiące i 11 dni, przeoczyłam że 24 maja mija jej 30 lat pracy, lekarz wnioskuje o czas urlopu do 24 maja, a przecież n-ka może być na urlopie tylko do ostatniego kwietnia.

Czy wydając decyzję o urlopie mogę mieć inną datę zakończenia urlopu (tj. 30.04.2005) niż to sugeruje lekarz (24.05.2005), czy też winnam poprosić nauczycielkę by doniosła mi nowe pismo od lekarza kierującego ją na urlop?

Władysław Ścianek10-02-2005 14:28:37   [#02]
Uważam, że nie ma potrzeby zmiany pisma, a tym samym proponowanej przez lekarza daty zakończenia urlopu. Ciebie, jako pracodawcę obowiązują opisane wyżej szczegóły prawne i wydając decyzję o urlopie musisz się do nich dostosować. Ważnym jest, by przed zakończeniem urlopu lekarz medycyny pracy postawił nauczycielce diagnozę o dopuszczeniu jej do aktywności zawodowej. Natomiast nauczycielka musi mieć świadomość, że był to jej ostatni w życiu urlop dla poratowania zdrowia. Tak stanowi prawo. Serdecznie pozdrawiam !!!
bogna10-02-2005 15:54:00   [#03]

hmm... a mnie zaciekawiło, dlaczego nauczycielka miała przysługujący wymiar urlopu 3 miesiące i 11 dni ( a nie rok)?

Chyba nie to, że ma 30 lat pracy i może (a nie musi) skorzystać z wcześniejszej emerytury?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]