Forum OSKKO - wątek

TEMAT: lasy integracyjne - czy dopłata do realizowanych godzin?
strony: [ 1 ]
Tarka10-02-2005 13:12:33   [#01]
Mam problem. Nie mogę znaleźć, na jakiej podstawie nauczycielom pracującym w klasach integracyjnych w szkole z takimi klasami przyznaje się dodatek za warunki pracy? Nie wynika mi to z wykazu trudnych i uciążliwych warunków pracy /rozp. z 31 stycznia 2005/, uchwała płacowa OP też tego nie dookreśla. Konkretnie w klasie integracyjnej jest uczennica niewidoma, dwie niesłyszące i uczeń upośledzony w stopniu lekkim. W innej klasie jest dwóch uczniów z autyzmem dziecięcym /nietypowym/ i z upośledzeniem w stopniulekkim. Schorzenia te kwalifikują się do "uciążliwych" jako wymienione w rozp. MPiPS z 1 lutego 2002r. jednak zajęcia nie podpadają pod te z paragrafu 8 pkt 4-16. Będę wdzięczna za pomoc! Pozdrowienia.
agabu10-02-2005 13:19:18   [#02]

Niestety

za zajęcia w klasach integracyjnych dodatki się nie należą. Dlaczego? Bo nie przewiduje tego rozporządzenie. Następna niespójność prawna. 

Kiedyś można był płacić, ale od wejścia w życie rozporządzenia - nie.

amrek10-02-2005 13:23:52   [#03]

przepraszam

Tarko, bo wtrącam nie na temat, ale lasy integracyjne są takie piękne, hah. Wyobrażam sobie, że to takie, gdzie rozwiązania rosną blisko, nie za górami, za lasami:-). Ech, niemal równie cudne, jak gabowy kurator O'Świty

pozdrawiam, świetlistego dnia, Ag

Tarka10-02-2005 14:11:50   [#04]
O kurcze! Uśmiałam się setnie - dzięki Amrek! Masz absolutnie rację, co do lasów integracyjnych - w poniedziałek jadę w takie lasy na ferie. Nareszcie! A poważnie z tymi klasami integracyjnymi, to mi się potwierdziło. Nie jest tosprawiedliwe. Może jakiś OP ma w swojej uchwale  zapis dający jednak mozliość choć niewielkiej dopłaty.
Marek Pleśniar10-02-2005 20:08:46   [#05]
ja dziś odwiedziłem takie lasy integracyjne - miejsce na OZNI!!!!
Konto zapomniane14-02-2005 21:20:23   [#06]

Niestety, u nas też nie ma dodatku dla nauczycieli wspierających. Istnieje tylko dodatek za prowadzenie nauczania indywidualnego z dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie - 20%. Tylko tyle.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]