Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Opłata za wydanie duplikatu świadectwa
strony: [ 1 ]
Magosia10-02-2005 12:12:19   [#01]

mam pytania- drążę sama, ale może ktoś już to wie, więc może pomóc.

Jaka jest opłata za wydanie duplikatu -ustalam sama , czy w oparciu o "przepisy o opłacie skarbowej" - jakie? gdzie tego szukać?

Na jakie konto- nie mam swojej ksiegowości, mówiąc prościej obsluguje nas tak zwany gminny zespół.

kto powinien to konto wskazać- ustalić?

Gdzie udnotować pobranie opłaty, gdzie ja wnieść (nie mam kasy w szkole)?

Podzielcie się doświadczeniem, teorią i praktyką.

Dzięki.

rzewa10-02-2005 12:36:28   [#02]

małgosiu,

poszukaj w szukaju - juz nieraz wyjaśniałam tu to.

Opłata wynosi obecnie 19 zł, wpłata ma byc na konto (poświadczenie wydaje bank/poczta), konto wskazuje dyrektor szkoły - musisz sie w OP dowiedzieć jakie to konto (do tej pory było to konto specjalne szkoły, ale może tez być to konto gminy). Tytuł wpłaty to duplikat świadectwa, a jak konto wspólne dla kilku placówek to jeszcze nazwa szkoły.

Absolwent przynosi ci do okazania kwitek z banku, a ty mu duplikat wydajesz.

Magosia10-02-2005 12:53:16   [#03]

Dzięki

Ewa - jesteś wielka :-)))))))))
AnJa10-02-2005 19:44:49   [#04]
A co z VAT od tego cusia?
rzewa10-02-2005 21:31:21   [#05]

szkoła

zwolniona z vatusia... :-)
AnJa10-02-2005 21:35:19   [#06]
A niby czemu?

Wszak to nie dzialalnośc edukacyjna - tako rzecze białostocka izba skarbowa.

Ale nie płace - bo wiem, ze sie od tego stołka sam nie odkleje i tylko zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych moze mnie uratowac.
Tomasz Osiński11-02-2005 07:47:25   [#07]
U nas ustalono 19 zł. w formie znaczka skarbowego wykupionego w urzędzie miasta - pieniądze wpływaja więc na konto op.
lunani11-02-2005 07:50:54   [#08]

duplikat

Można poprosić petenta, żeby kupił znaczki skarbowe za 19 zł. Przykleić je na podaniu o wydanie duplikatu i przekreślić.

Na koniec w sprawozdawczości wykazać, że wydano x duplikatów i pobrano znaczki skarbowe na kwotę y. Jeśli źle robimy to proszę się ustosunkować.

rzewa11-02-2005 15:37:26   [#09]

ale wydanie duplikatu

nie podlega opłacie skarbowej

Wyraźnie jest napisane w rozporządzeniu KTO pobiera te opłatę i JAK ja należy pobierać. Mówi tez o tym ILE ta opłata wynosi, więc nie mozna sobie tego ustalić. Można jedynie ustalić jakie to będzie konto, na które opłatę wpłacac należy.

Rozporządzenie MEN z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności (Dz. U. Nr 6, poz. 73 z późn. zm.)

§17 ust. 3. Za wydanie duplikatu świadectwa, dyplomu, zaświadczenia i indeksu oraz za legalizację dokumentu przeznaczonego do obrotu prawnego z zagranicą pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie ustalonej dla legalizacji dokumentu w przepisach o opłacie skarbowej[według obecnie obowiązujących przepisów skarbowych jest to 19 zł - przyp. mój]. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej lub legitymacji przedszkolnej dla dziecka niepełnosprawnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie ustalonej dla poświadczenia własnoręczności podpisu w przepisach o opłacie skarbowej[według obecnie obowiązujących przepisów skarbowych jest to 4 zł - przyp. mój]. Opłaty wnosi się na rachunek bankowy wskazany przez dyrektora szkoły lub organ dokonujący odpowiedniej czynności.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]