Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Problem z odwołaniem się od oceny śródrocznej
strony: [ 1 ]
Bysjan10-02-2005 11:58:11   [#01]
Chciałbym ostatecznie rozwiać swoje wątpliwości dotyczące możliwości poprawiania ocen śródrocznych w wyniku sprawdzianu przeprowadzonego przez komisję powołaną przez dyrektora szkoły na wniosek rodziców wnoszących protest odnośnie ustalonych ocen. Przytoczone przeze mnie poniżej określenia w poszczególnych paragrafach rozporządzenia z 7 września moim zdaniem odnoszą się tylko do klasyfikacji rocznej w szkołach podstawowych i gimnazjalnych, zaś określenie semestralne oceny do szkół pozostałych. Proszę o Wasze zdanie na ten temat
§ 10
8. W szkołach policealnych i szkołach pomaturalnych zachowania nie ocenia się. Oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych według skali, o której mowa w § 12 ust. 2, ustala się po każdym semestrze.
 9. Przed rocznym (semestralnym) klasyfikacyjnym zebraniem plenarnym rady pedagogicznej nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne oraz wychowawca klasy są obowiązani poinformować ucznia i jego rodziców (prawnych opiekunów) o przewidywanych dla niego rocznych (semestralnych) ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i przewidywanej rocznej ocenie klasyfikacyjnej zachowania, w terminie i formie określonych w statucie szkoły.
2. Śródroczną ocenę klasyfikacyjną zachowania ustala się według skali określonej
w statucie szkoły, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5.
§ 17. 1. Uczeń lub jego rodzice (prawni opiekunowie) mogą zgłosić zastrzeżenia do dyrektora szkoły, jeżeli uznają, że roczna (semestralna) ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych lub roczna ocena klasyfikacyjna zachowania została ustalona niezgodnie z przepisami prawa dotyczącymi trybu ustalania tej oceny. Zastrzeżenia mogą być zgłoszone w terminie do 7 dni po zakończeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
6. Ustalona przez komisję roczna (semestralna) ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych oraz roczna ocena klasyfikacyjna zachowania nie może być niższa od ustalonej wcześniej oceny. Ocena ustalona przez komisję jest ostateczna, z wyjątkiem niedostatecznej rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych, która może być zmieniona w wyniku egzaminu poprawkowego, z zastrzeżeniem § 19 ust. 1.
§ 18.
2. Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, uczeń otrzymuje promocję do klasy programowo wyższej (na semestr programowo wyższy), jeżeli ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych, określonych w szkolnym planie nauczania, uzyskał roczne (semestralne) oceny klasyfikacyjne wyższe od oceny niedostatecznej, z zastrzeżeniem ust. 4, 5 i § 19 ust. 10.
5. W szkole policealnej i pomaturalnej promowanie uczniów odbywa się po każdym semestrze.

§ 12. 1. Oceny bieżące i śródroczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych ustala się według skali określonej w statucie szkoły, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4.
Mawo10-02-2005 12:38:25   [#02]
Już o tym było. Masz rację - to chodzi o oceny roczne.
rzewa10-02-2005 12:39:50   [#03]

masz 100% racji

Odwołanie od oceny klasyfikacji śródrocznej może mieć miejsce jedynie wówczas, gdy taka możliwość przewiduje statut szkoły (moim zdaniem jest to zupełnie zbyteczne, gdyz ocena roczna jest za cały rok szkolny, więc niejako weryfikuje oceną okresową)
Bonia11-02-2005 19:32:59   [#04]

błędy

Kochani Dyrektorzy! Dlaczego robicie tak dużo błędów ortograficznych na forum?!

bogda411-02-2005 19:52:53   [#05]

my się korektorów nie boimy

 A cóż to za "korektorka" Bonia?
bogna11-02-2005 20:03:13   [#06]

Bonia - na każdym wątku będziesz to samo mówiła?

Dlaczego ludzie tak się powtarzają? ;-)

Marek Pleśniar11-02-2005 20:20:45   [#07]

Przypomina to mi zacny dowcip - co go już tu opowiadano. O tym, jak straż miejską alarmuje oburzona emerytka twierdząc, że w oknach naprzeciw można obserwować gorszące orgie. I ta straż po przybyciu pyta:

- gdzie te orgie pszepani? Nic tu z okna nie widać??

- ale jak się wejdzie na szafę...!

beera11-02-2005 20:46:18   [#08]

a gdzie w tym wątku

te błędy ortograficzne?

zauważylam tylko zwykły brak uzywania altu- co jest dośc normalne na każdym, nie tylko dyrektorsko- nauczycielskim forum)

rzewa12-02-2005 10:28:35   [#09]

błędy... hmm...

napisałam oceną zamiast ocenę - błąd, owszem, ale czy ortograficzny? Raczej gramatyczny...
aga230712-02-2005 11:13:44   [#10]
Bonia ma rację. Dyrektorzy robią mnóstwo błędów ortograficznych. Mnie też sie zdarza ale ja nie dyrektor.
Maelka12-02-2005 12:47:03   [#11]

No, to bedziesz miała problem, kiedy dyrektorem zostaniesz...

;-)

Ago, wybacz tę lekką złośliwość. 

Mam wrażenie, że skierowanie wątku na inne tory, było trochę niegrzeczne wobec busjana, który pewnie nieco innych informacji oczekiwał. Na temat ortografii było już  kilka wątków, i podciągnięcie  do góry któregos z nich byłoby chyba lepszym rozwiązaniem.

A swoją drogą życzę ci, abyś miała okazję zweryfikować swoje poglądy na zarządzanie i kierowanie zespołem ludzkim w praktyce. I mam nadzieje, że w trakcie tej weryfikacji, ani tobie, ani twoim ludziom, ani (tym bardziej dzieciom!) żadna krzywda się nie stanie. I tym razem pisze bez żadnej złośliwości...

:-)

AnJa12-02-2005 12:48:41   [#12]
Ortografów to raczej nie robię - poza pisownią nie z imiesłowami, ale to dlatego, że bojkotuję reformę sprzed kilku lat.

Z ogonkami i altem rzecz jest trudniejsza: moje dziecię nałogowo gra, a to wymaga częstego uzywania kursorów i kilku klawiszy funkcyjnych, w tym alta.

Pisząc z jego klawiatury oduczyłem się używania tych klawiszy, bo zwykle i tak pod normalnym naciskiem palca nie działają.

Teraz piszę głównie ze swojej, ale jakoś mi zostało.
fredi12-02-2005 22:30:54   [#13]
dlaczego dorośli zdają poprawkowy bez komisji ?
rzewa13-02-2005 07:17:34   [#14]

bo...

są dorośli!

:-)

fredi13-02-2005 12:25:50   [#15]
tak a facet z TU który ma 22 lata to nie?
Tomasz Osiński14-02-2005 09:19:56   [#16]

Przez ortografię uciekliśmy od odpowiedzi na pytanie bysjana.

Odwołanie od oceny może wystąpić w wypadku oceny rocznej lub jeśli ocena śródroczna jest jednoczesnie końcową dla realizacji danego przedmiotu w cyklu nauczania.

Przypominam, że nie chodzi o odwołanie od wysokości oceny ( "skrzywdziliście mi dziecko, ma trójkę, a jest orłem piątkowym..."), lecz o wystawienie oceny niezgodnie z obowiązującymi procedurami WSO.

Co do ortografii - nie czepiam się, choć uczę polskiego. W szybkiej dyskusji na naszym forum każdemu może się coś przytrafić. Choć oczywiście lepiej byłoby nie...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]