Forum OSKKO - wątek

TEMAT: innowacja w szkole
strony: [ 1 ]
Kasia6609-02-2005 20:03:37   [#01]
Mam dylemat... Chciałabym się pokusic o innowację w szkole (ze wszystkimi procedurami), ale nie wiem, czy się nie wygłupię? Innowacją byłby autorski program adaptacyjny dla uczniów rozpoczynających naukę w skzole podstawowej oraz ich rodziców. Realizacja takiego programu trwa przez 5 dni (w ostatnim tygodniu wakacji). Program jest dobry, nie tylko moim zdaniem, ale też zebrał pochlebne opinie fachowców. Sprawdził się, bo jedna edycja była ( w jednej klasie). Co o tym myslicie? Jak wypale z czyms takim na radzie, to nie postukają się w czoło?
aga230709-02-2005 20:13:44   [#02]
Mysle że spotkasz się z zazdroscią niektórych koleżanek bo to oczywiste, ale ja bym się tym nie przejmowała. Świat należy do odważnych, a wiec do dzieła. Innowacje są potrzebne i wskazane. Powodzenia!
Kasia6609-02-2005 20:16:53   [#03]
Ale czego one mają mi zazdrościć? Mogą być złe, bo to one będą realizowały ten program. Ale w takim wypadku mogą się nie zgodzić na tę innowację, a ich zgoda jest konieczna.
Gaba09-02-2005 20:28:37   [#04]

najlepiej przed radą do szefa iść i z nim obgadać, nie zaskakiwać nikogo.

Ja miałam taką sytuację, że poprosiłam o zgodę szefową (otrzymałam), napisałam program (trzeci) i nie otrzymałam zgody na radzie pedagogicznej, a to nie było dobre, a tamto nie było takie, jeszcze inne... rada głosowała zgodnie z nastawieniem mojej byłej szefowej.

Dziś pracuję gdzie indziej, a program ma status ministerialny.

aga230709-02-2005 20:33:02   [#05]
No właśnie. Dobrze byłoby gdyby program realizowała niewielka grupa nauczycieli będących w trakcie awansu. Z mniejszą grupą łatwiej się dogadać. Spróbuj najpierw podzielić się pomysłem z dyrem. Jego głos jest ważny jako przewodniczącego RP.
Kasia6609-02-2005 20:39:06   [#06]

A co zrobić,

 jak ja jestem dyrem? :-)) Raczej chodziło mi o to, czy taki program nadaje się do wprowadzania innowacji? Jeśli chodzi o realizację, to muszą to robić wtedy wszystkie nauczycielki rozpoczynające pracę w klasie I, niezależnie od stopnia awansu, bo takie byłoby założenie.
acha09-02-2005 20:45:52   [#07]
W szkole mojego dziecka taki program trwał miesiąc. Jestem z niego baaaardzo zadowolona. Znając psychikę swojego syna i pamiętając jego kilka pierwszych lat w  przedszkolu (często płakał rano, że nie chce iść)obawiałam się . Minęło półrocze, a syn na pytanie, jak było w szkole, każdego dnia odpowiada, że "super". Nigdy nie marudzi, że nie chce iśc, szkołę bardzo lubi.
aga230710-02-2005 00:08:44   [#08]

kasiu66.

Aż trudno uwierzyć, że są jeszcze tak subtelni dyrektorzy. Chciałabym z Tobą współpracować. Porozmawiaj wcześniej z nauczycielkami na temat innowacji które zamierzasz wprowadzić. Przedstaw plusy. Uprzedź, że nie zmuszasz ich. Nie obliguj zbytnio terminami. Myślę, że wówczas nie zostaną zaskoczone pomysłem na radzie, a ty wcześniej poznasz ich nastawienie.
Kasia6610-02-2005 08:21:09   [#09]

Aga2307

Ale mi poprawiłaś humor z rana- na cały dzień! :-)

Zrobię tak właśnie jak mówisz, dzięki. MOżemy trochę powspółpracować, jestem za! :-))

aga230710-02-2005 21:43:25   [#10]
dzieki. cieszę się.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]