Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nagana dyrektora
strony: [ 1 ]
aga230709-02-2005 17:23:30   [#01]
Czy pisemna nagana dyrektora udzielona  nauczycielowi powinna zawierać pouczenie o możliwości odwołania się do KO?
Gaba09-02-2005 17:52:41   [#02]

jeżeli to nagana z KP, to dopiero po w wysłuchaniu pracownika, najlepiej go wysłuchać na piśmie i poprosić o ustosunkowanie się na piśmie, a potem nagana z informacją, że przysługuje prawo odwołania do sądu pracy + podajesz adres właściwego sądu pracy.

Jeżeli myślisz, o ocenie pracy lub też dorobku, piszesz obowiązkowo pouczenie - możliwości odwołania, terminy i nazwa instancji wraz z adresem. Organem jest Kurator Oświty.... - dlatego nie wiem, czy chodzi ci o pierwsze, czy o drugie.

Opłaca się domaga odwołań przez swój urząd dyrektorski, wtedy można wnosić do sprawy od razu wyjaśnienia, przesyłając skargę, odwołanie itp. organowi właściwemu. Ja tak miałam przy negatywnej ocenie stażu mojej nauczycielki. Pani pisała, czemu się nie zgadza, a ja odpisywałam na jej zarzuty - sprawa i tak została przekazana do KO. KO uznała moje argumenty.

Bezwzględnie obowiązują terminy. Zawalenie jakiegokolwiek jest naruszeniem procedury i nieraz skutecznie uniemożliwia ukaranie.

aga230709-02-2005 20:06:07   [#03]

gaba

Koleżanka otrzymała pisemną naganę od dyrektora za to, że będąc protokolantem przeoczyła 2 zdania dotyczące jakiejś błahostki. Chce się odwołać ale nie ma pouczenia. Co wtedy?
Gaba09-02-2005 20:24:50   [#04]

dwa sposoby - albo się odwołać (wtedy niektórzy dają drugą naganę, gdyż  pierwsza jest nieważna), albo poczekać, aż od uchybienia minie czas ustawowy dwa tygodnie i wnieść o unieważnienie z mocy prawa i uznanie za niebyłą, gdyż - i tu wymienić tzw. usterki istotne - nie porozmawiano, nie wysłuchano... i nie pouczono o możliwości odwołania... i pouczyć szefa, że jeżeli nie cofnie pisemnie, to uruchomi się drogę zgodnie z KP. Ale... - to naprawdę zaognia sprawę.

a swoją droga pokręciło kimś czy co... - dawałam nagany, bywało, ale... taki ktoś, kto szermuje naganą - zasługuje na potraktowanie go sposobem i pokazanie, że jest niekompetentny.  Jeżeli zostały zapomniane dwa zadania (ważne czy nieważne), pisze się protokół rozbieżności uzupełniający, albo na następnym posiedzeniu wnosi się o uzupełnienie.

 

Jestem zdumiona i zniesmaczona.

aga230709-02-2005 20:36:36   [#05]
Dzięki bardzo
zgredek09-02-2005 21:42:55   [#06]
gaba - ostrożna bym była - aga napisała bardzo ogólnie i w zasadzie trudno oceniać postępowanie dyrektora, gdy nie zna się szczegółów - dla jednych błahostka, dla innych niekoniecznie
bardu09-02-2005 22:21:21   [#07]

aga2307

a kiedy u was jest przyjmowny protokół  na następnej RP? przecież  wtedy mógł dyr wnieść uwagi do protokołu
aga230709-02-2005 23:56:35   [#08]
Koleżanka sugerowała, że dopisze opuszczone zdanie aneksem, ale dyro walnął naganę za nieposłuszeństwo wobec władzy! U nas tak jest. wielu nauczycieli ucieka gdzie pieprz rośnie. A ja dzisiaj mało nie dostałam zawału bo na piśmie zlecił mi gratisowe pełnienie zajeć opiekuńczo - wychowawczych z uczniami w czasie ferii. Nie pomogło powołanie się na art. 64.KN. Najchętniej zmieniłabym pracę i ja tylko gdzie.
gause710-02-2005 00:22:05   [#09]

Dlaczego dajecie sie pomiatać?

Wystarczy 1/3 RP bez zgody dyra na  zwołanie rady, a tylko 51% na odwołanie z tego stołka jak łobuz to do boju, a nie pozwałać na delikatnie mówiąc wysoce nie etyczne wykorzystywanie swojej władzy.

pozdrawiam

zgredek10-02-2005 00:30:17   [#10]

hmm...

oso:
Art. 38. 1. Organ, który powierzył nauczycielowi stanowisko kierownicze w szkole lub placówce:

1) odwołuje nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w razie:

a) złożenia przez nauczyciela rezygnacji, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem,

b) ustalenia negatywnej oceny pracy lub negatywnej oceny wykonywania zadań wymienionych w art. 34a ust. 2 w trybie określonym przepisami w sprawie oceny pracy nauczycieli - bez wypowiedzenia,

c) złożenia przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny wniosku, o którym mowa w art. 34 ust. 2a,

2) w przypadkach szczególnie uzasadnionych, po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty, a w przypadku szkoły i placówki artystycznej oraz placówki, o której mowa w art. 2 pkt 7, dla uczniów szkół artystycznych, prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, może odwołać nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w czasie roku szkolnego bez wypowiedzenia.

2. Wymogu uzyskania opinii, o których mowa w ust. 1 pkt 2, nie stosuje się do szkół i placówek prowadzonych przez osoby fizyczne lub osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego.
Marek Pleśniar10-02-2005 00:47:33   [#11]
"łobuz"?
Gaba10-02-2005 06:11:02   [#12]

Zgredek, ja tylko i tylko ino odniosłam się do stwierdzenia o dwóch nieważnych zdaniach... za ktore poleciała nagana.

Jeżeli tak..., to tak... a jeżeli nie jest to prawda - to także jest na to droga służbowa.

Gdbym chciała szermowac naganami za dwa zdania, siedziałbym w pustej szkole.

 

Dlaczego dajecie sie pomiatać?

to jest do mnie, czy do jakiś przeciwników? Podoba mi się jednak terminologia wojenna, z tym że ja mówię 9inaczej - gramy w jednej drużynie, ta druzyna ma kapitana, umawiamy się, że narzie jestem to ja, bramka jest tam i tam będziemy strzelać. Dlatego w kontekście tego, co myslę o szkole, o dyrekorach, nauczycielach i reszcie - dziwnie brzmią słowa:

Wystarczy 1/3 RP bez zgody dyra na  zwołanie rady, a tylko 51% na odwołanie z tego stołka jak łobuz to do boju, a nie pozwałać na delikatnie mówiąc wysoce nie etyczne wykorzystywanie swojej władzy.

czy to podburzanie, czy wojowanie, czy... - w taki sposób dyrektorzy otrzymuja nalepkę chamów, a niektórzy nauczyciele eytietkę nieumatych i nie rozgarniętych i aroganckich.

Obydwie fałszywe.

aga230710-02-2005 21:53:11   [#13]

gause7

U mnie w szkole wszyscy sa w trakcie robienia awansu. Nauczyciele są posłuszni jak baranki. Sama nie mogę nic wskórać. W jedności siła - przecież wiesz. Uwierz mi to nie takie proste wymieść dyrektora. Ludzie są zastraszeni bo bezrobocie zatacza szerokie kręgi. No i te nieszczęsne awanse. MENiS wiedział co robi!
beera11-02-2005 08:31:07   [#14]

Uwierz mi to nie takie proste wymieść dyrektora

:-))))))))))))))))))))))))))))))))

to przykre;-))))

Marek Pleśniar11-02-2005 10:48:43   [#15]

też bardzo Wam współczuję;-) Powinno to wymiecenie dyra być do załatwienia za jednym głosowaniem rady - jak coś się nie spodoba.

Posłuszeństwo nauczycieli szefowi - też ohyda - podzielam pogląd. Powinni być krnąbrni i się o wszystko kłócić.

Spokój nauczycieli narusza zasady współżycia społecznego;-)

Również spisek MENIS z dyrektorami w celu niszczenia nauczycieli awansami powinien zostać ujawniony, zlustrowany i przykładnie pokarany.

Gaba11-02-2005 10:49:50   [#16]
publicznie!
beera11-02-2005 11:13:18   [#17]

:-))))

i publiczna chłosta :-)))
Marek Pleśniar11-02-2005 11:42:14   [#18]
na gołe;-)
Kasia6611-02-2005 11:46:21   [#19]
Niewolnica Isaura i Kamienny Krąg...:-)
Gaba11-02-2005 11:48:03   [#20]
albo Czerwona Litera...
Kasia6611-02-2005 12:09:42   [#21]

Oj, Marek

Ty to zaraz pożyteczne z przyjemnym ! :-)
Gaba11-02-2005 12:20:56   [#22]
tzn. cztery czerwone litery...
aga230711-02-2005 13:22:33   [#23]

Dobrze, że u was wszystko w porządku i fajnie, że potraficie żartować. To też potrzebne! dzięki.

Ale udało się, za zajęcia w czasie ferii nauczyciele będą mieć zapłacone, tak zalecił ZNP dyrowi.  Tylko nauczyciele mają mały problem: boją się tej kasy bo dyro może ocenić ich staż negatywnie.

bogna11-02-2005 18:20:31   [#24]
"ZNP zalecił dyrowi" - dobre ;-)
aga230711-02-2005 18:32:42   [#25]
No dobre - tylko że pieniadze będą bo się należą zgodnie z KN

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]