Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Certyfikat ECDL
strony: [ 1 ]
Jolanta Szuchta09-02-2005 12:15:29   [#01]

moi drodzy co to jest?czego to dotyczy?

Podobno trzeba ten certyfikat mieć kiedy pracuje się z komputerem,takie są wymogi UNII.

Czy ktoś mógłby coś na ten temat?

violka09-02-2005 13:22:51   [#02]

jest to tzw. komputerowe prawo jazdy

mimo nazwy, nie jest to prawo jazdy pisane na komuterze, ale certyfikat umiejętności komputerowych

składa się z 7 (może 8?) modułów: np. posługiwanie się edytorem, internet, tworzenie www, inne jakieś ... dokładnie nie pamietam

każdy moduł ma okreslony zakres treści jakie są sprawdzane na egzaminie (siadasz do kompa i dostajesz kartkę z zadaniami do wykonania)

kazdy moduł kosztuje - ja ze 4 lata temu płaciłam 30 zł (+j jednorazowo 50 zł za certyfikat) - zaliczasz kiedy chcesz

egzamin przeprowadza egzaminator (teraz chyba komisja) - wielu informatyków ma uprawnienia egzaminatora - popytaj ich

Jolanta Szuchta09-02-2005 13:38:30   [#03]

violu

a kto te egzaminy przeprowadza czy np. Combidata bądz Vulcan?
violka09-02-2005 13:42:33   [#04]

żadne takie

to konkretna osoba, która zdobyła uprawnienia egzaminatora - jest jakies towarzystwo informatyczne

zaraz poszukam swojego certyfikatu i spiszę z pieczątki namiary

czekaj

violka09-02-2005 13:45:53   [#05]

Polskie Towarzystwo Informatyczne

i nazwisko egzaminatora - tyle jest

ale napewno mają stronę w internecie - wrzuć w przegladarkę nazwę

Jolanta Szuchta09-02-2005 14:05:49   [#06]

Dzieki

juz znalazłam
Ted09-02-2005 14:09:30   [#07]

Wszelkich informacji o ECDL w Polsce udziela Polskie Biuro ECDL:

Polskie Biuro ECDL, Rynek 8, 20-111 Lublin tel. (81)441 50 16

e-mail:ecdl@antenor.pol.lublin.pl

http://www.ecdl.com.pl

W serwisie WWW Biuro można znaleźć bardziej szczegółowe informacje, w tym listę egzaminatorów i szczegółowy zakres egzaminów.

hanabi09-02-2005 15:18:08   [#08]

czy rzeczywiście

posiadanie ECDL jest obligatoryjne dla osób pracujących przy komputerach? dotad mówiło sie tylko o zaletach ECDL poza granicami kraju, skąd ta wiadomość?
violka09-02-2005 15:27:32   [#09]

nie jest obligatoryjne

to są wymogi UE - jak będziesz się starać o pracę w unii, toten certyfikat bedzie potwierdzeniem umiejętności

u nas raczej nie jest to konieczne - ale z pewnością potwierdza znajomość zagadnienia - jak certyfikat z języka

niektórzy pracodawcy i tak wolą sami przepytac i nie patrzą na certyfikat

a w szkole - przecież jest rozporządzenie o kwalifikacjach - więc ECDL nie może być obowiązkowe, gdyż i tak nie daje uprawnień do nauczania informatyki

Ank09-02-2005 17:06:52   [#10]
Moi synowie mają certyfikat i jest popularny wśród młodych. Słyszałam o chłopaku, który przerwał na końcówce już studia informatyczne, pojechał na zachód i nie chcieli go przyjąć do pracy przy komputerach mimo znacznych umiejętności przktycznych - certyfikat ECDL pomógł.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]