Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czemu nie mogę zrozumieć...doraźne zastępstwa
strony: [ 1 ]
wisiak07-02-2005 14:49:44   [#01]
Proszę pomóżcie, bo chyba nie kumam:
Otrzymałam takie pismo tyczące zastępstw doraźnych:
"Dla GDP - czyli dyrektora jako nauczyciela pracującego z grupą dz.6-letnich, tygodniowy, obowiązkowy wymiar godzin dydaktycznych , wychowawczych lub opiekuńczych wynosi  22 godziny(art.42 KN). Na podstawie uchwały Rady Gminy po uzyskaniu opinii organu sprawującego nadzór, obniżono Pani obowiązkowy wymiar do 2 godzin tygodniowo, który realizuje Pani w oddziale dzieci 6-letnich.
Wobec powyższego zastępstwa doraźne dyrektora:
1.w przypadku nieobecności nauczyciela przez 1 tydzień prowadzącego zajęcia z dz. 6-letnimi - dyrektor zastępuje nauczyciela bezpłatnie,
2.z dz. grup mieszanych dyrektor otrzymuje 3 godziny tygodniowo płatnych doraźnych zastępstw, ponieważ obowiązuje go w tych oddziałach 25 godzin,
3.zastępstwa poniżej tygodnia (1-4 dni) są bezpłatne.

Czy dobrze rozumiem, że ja mam swoje zajęcia związane z dyrektorowaniem robić nocami a w dzień mam bezpłatnie pracować z dziećmi.
Kochani   podajcie  jak to winno być lub jest u was, bo u mnie jak widzicie coraz gorzej. Wiem, że w przedszkolu zbiorczym wymiar godzin wynosi 6, ale z nerwów nie mogę znaleźć przepisu. Może ktoś wie?
Gdzie napisano, że wymiar godzin dyrektora to 22 godziny???
lunani07-02-2005 16:17:38   [#02]
Poproś o regulamin swoich zwierzchników. To oni przyznają zniżkę dla dyrektora lub nie.
wisiak07-02-2005 16:53:43   [#03]

zastępstwa

Ustalono mi 2 godziny już w 1997 r. i tak było.Nikt tego nie zmienił.
Ank07-02-2005 17:54:32   [#04]

W nowym regulaminie co to teraz wszedł mój OP określił wymiar zniżek dla dyrektorów w zależności od ilości oddziałów lub klas w placówce.

jeśli dyrektor pracuje w grupie 6-latków to jego pełny wymiar tygodniowy wynosi 22 godziny minus zniżka jaką otrzymał, jeśli zaś w grupie młodszej to 25 godz. minus wymiar zniżki.

I tak u mnie 22 godziny minus 10 godzin zniżki daje 12 godzin pracy w grupie.

Wertykal07-02-2005 17:57:32   [#05]

Przeciez nie musisz brac zastepstw. Daj komu innemu i problem z glowy.

Jak organ uchwalil to w regulaminie to koniec - kropka - szlus.

Marek

Chowański Krzysztof07-02-2005 20:40:58   [#06]

Czy dobrze zrozumiałem? - cytuję: " Na podstawie uchwały Rady Gminy po uzyskaniu opinii organu sprawującego nadzór, obniżono Pani obowiązkowy wymiar do 2 godzin tygodniowo, który realizuje Pani w oddziale dzieci 6-letnich."

Wg mnie powyższy zapis oznacza, że Twój obowiązkowy wymiar zajęć obniżono do 2 godzin tygodniowo, nie o 2 godziny. Jeżeli  więc masz 2 godziny zajęć, to chyba masz dużo czasu na dyrektorowanie. A zastępstw bezpłatnych nie przydzielaj.

Powodzenia.

wisiak08-02-2005 11:05:59   [#07]

zastępstwa

Dobrze zrozumiałeś - ponieważ jest to zbiorówka przedszkoli z całej gminy ustalono mi wymiar pracy dydaktycznej 2 godziny.Teren gminy jest rozległy, więc mam co robić. Ja nie chcę zastępstw, ale każda z nauczycielek realizuje 5 godzin tygodniowo i jeśli ktoś zachoruje jedynym wyjściem jest albo moje zastępstwo, albo zamknąć oddział. OP wymyślił, że te zastępstwa mam pełnić ja  bezpłatnie. I tu jest mój bunt. Czy słuszny???
ReniaB09-02-2005 21:29:31   [#08]
zapytaj ich co robić jak zachorują dwie - przecież się nie rozerwiesz??

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]