Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Tyznastka dla związkowca
strony: [ 1 ]
jurkoz07-02-2005 13:21:29   [#01]
Czy nauczyciel oddelegowany do pracy w związku ma prawo do pełnej "trzynastki"? OP twierdzi, że nie. Potwierdził to opinia prawną swojego radcy. Moim zdaniem nie ma racji.
zgredek07-02-2005 22:52:18   [#02]
a czym motywuje?

bo według mnie należy się:

1.  USTAWA
z dnia 12 grudnia 1997 r.
o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej


Art. 2. 1. Pracownik nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w pełnej wysokości po przepracowaniu u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego.

2. Pracownik, który nie przepracował u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego, nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w wysokości proporcjonalnej do okresu przepracowanego, pod warunkiem, że okres ten wynosi co najmniej 6 miesięcy.


---------------------------

oddelegowany pracuje?
pracuje, bo nie został zwolniony

od tego ile pracuje tyle mu się należy

-----------------------------------------

2.ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
z dnia 11 czerwca 1996 r.

w sprawie trybu udzielania urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy pracownikom pełniącym z wyboru funkcje w związkach zawodowych oraz zakresu uprawnień przysługujących pracownikom w czasie urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy




§ 6. 1. Wynagrodzenie od pracodawcy, przysługujące pracownikowi w okresie zwolnienia od pracy, ustala się według zasad obowiązujących przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy. Przy obliczaniu tego wynagrodzenia dodatkowe wynagrodzenia za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia, trudnych, szczególnie uciążliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych uwzględnia się, jeżeli w czasie zwolnienia od pracy nie ustaje dotychczasowe narażenie pracownika na oddziaływanie takich warunków.


§ 8. Pracownik korzystający ze zwolnienia od pracy zachowuje prawo do świadczeń wynikających z tytułu zatrudnienia u pracodawcy udzielającego zwolnienia, zgodnie z przepisami określającymi zasady przyznawania takich świadczeń.


--------------------------------------

dodatkowe wynagrodzenie roczne jest świadczeniem z tytułu zatrudnienia?

jest
2katarzyna08-02-2005 12:05:18   [#03]

A trzynastka dla nauczyciela na zdrowotnym?

Przed chwilą poinformowała mnie księgowa, że z trzynastki należy mi się tylko część, za 8 miesięcy, bo od września jestem na zdrowotnym. Bardzo proszę o informację, czy tak rzeczywiście jest. Księgowa jest u nas wybitną specjalistką od interpretacji przepisów. Już ma na koncie kilka kapeluchów. Naiwnie wierzę, że i tym razem się pomyliła.
rzewa08-02-2005 13:38:16   [#04]

niestety,

ma rację :-(
2katarzyna08-02-2005 16:09:44   [#05]

dzięki za wyjaśnienie

To straszne!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]