Forum OSKKO - wątek

TEMAT: hospitacja
strony: [ 1 ]
bogna406-02-2005 00:33:23   [#01]
Kochani podpowiedzcie początkujacemu dyr.czy można hospitować uroczystość szkolną np.apel, pasowanie na ucznia?Jeśli tak to jaki jest to rodzaj hosp. i gdzie znaleźć jakiś arkusz? Dzięki
rzewa06-02-2005 07:27:17   [#02]

Tak! I to jak najbardziej tak!

hospitacja diagnozująca :-))

Należy poprosić n-la przygotowującego uroczystośc o taki arkusz (jeśli już b. chcesz go mieć :-)).

To nawet bardzo dobre dla niego, bo bedzie musiał sobie uswiadomić jakie kompetencje (umiejętności) dzieci pokazuje i jednocześnie jak ważne te uroczystości są dla wszystkich uczniów: i tychco się prezentują i tych co na to patrzą.

Grażyna06-02-2005 09:18:34   [#03]
Zgadza się :))
anna pp06-02-2005 19:47:40   [#04]
Bogna. Daj namiary to Ci prześlę. Ktoś przedstawiał taką kartę hospitacji imprezy szkolnej i ja skorzystałam z niej.
lunani06-02-2005 19:54:28   [#05]

Bardzo proszę

Prześlij też dla mnie. Dziękuję.
Renatka06-02-2005 20:23:51   [#06]
dla mnie też  proszę
Grażyna07-02-2005 10:59:41   [#07]
i ja proszę
ala jot07-02-2005 11:17:03   [#08]

druga w kolejce

również proszę o taki arkusz
rzewa07-02-2005 11:18:43   [#09]

annapp

wstaw to do wymiany - niech ta kolejka nie rośnie...

Ja uważam jednak, że opracowanie tego arkusza to doskonałe ćwiczenie dla n-li.

bogna407-02-2005 23:36:19   [#10]

rzewa

Bardzo dziękuję, pojaśniłaś mi.Jestem szczęśliwa!

aga230707-02-2005 23:47:16   [#11]

Uważam, iż dyrektor wybierając się na hospitację diagnozującą powinien sam posiadac juz opracowany arkusz, ze wskazaniem nauczycielowi czego oczekuje od uczniów!

aga230707-02-2005 23:49:15   [#12]
Z tymże arkuszem zapoznaje nauczyciela przed hospitacją. Nauczyciel przed uroczystością zapoznaje dyra ze scenariuszem.
Ana07-02-2005 23:57:39   [#13]
Ja też bardzo proszę.
Zuzanna08-02-2005 08:05:43   [#14]
Czy ja też mogę prosić?
Kasia6608-02-2005 08:19:05   [#15]

Aga2307

Ja myślę nieco inaczej- dyrektor nie jest w stanie być fachowcem od każdego przedmiotu (to byłoby straszne!) i wiedzieć, jakie wskaźniki będa decydowały o tym, czy uczeń opanował daną umiejętność.
anna pp08-02-2005 08:39:13   [#16]
 Nie wiem czy można czyjąś kartę wstawiać do wymiany. Ja to ściagłam z którejś szkoły, tylko nie wiem od kogo. Jeśli szef pozwoli to nie ma sprawy.
Mada4508-02-2005 08:45:16   [#17]
kiedy proponuję aby to nauczyciel przygotował arkuszs hospitacji diagnozującej to czynią to chętnie, bo to oni szykują ten popis i tylko oni znają na niego "przepis". Poza tym jest to moim zdaniem uwieńczenie dzieła jakim jest hospitacja diagnozująca.
Gdy dyrektor przed hospitacją zapoznaje nauczyciela z własnym arkuszem to trochę tak jakby ingerował w już przygotowaną lekcję, burząc zamysł samego nauczyciela.
wystarczające jest  uzgodnienie jaka umiejetność będziemy sprawdzać, co nie wyklucza wszelkich rozmów przedhospitacyjnych..
Jarek208-02-2005 08:48:00   [#18]
Ja też proszę.Dziękuję.
bardu08-02-2005 09:22:36   [#19]

 i ja poproszę

anna pp09-02-2005 14:25:14   [#20]
To nie jest arkusz hospitacji diagnozujacej,to karta hospitacji imprezy szkolnej
INA0709-02-2005 19:58:39   [#21]
Ja też barrrrrrrrdzo  proszę
grażka27-09-2005 22:58:33   [#22]

Kiedy uprzedzić nauczyciela?

Szukałam, daję słowo - ale jakoś nie mogę znaleźć.

Czy jest jakiś termin, w którym uprzedza się nauczyciela o hospitacji? Tzw PPP :)

Basik28-09-2005 08:40:37   [#23]
annapp - życie mi uratujesz, podrzucając te kartę. Czeka mnie taka hospitacja podczas mierzenia
Grzegorz G28-09-2005 10:46:26   [#24]

A może wrzucisz..

do wymiany plików???? Ja też bym skorzystał.
elada28-09-2005 12:11:09   [#25]
Ja też chętnie skorzystam. Dziękuję.
anna pp28-09-2005 13:28:56   [#26]
 Mogłabym,ale to nie moje dzieło, ja to gdzieś znalazłam w zasobach internetowych i nie wiem czy to można tak umieszczać cudze(prawdę mówiąc to było dawno i nie wiem od kogo to ściągnęłam), jak to się ma do regulaminu. Dajcie namiary to Wam prześlę. Pozdrawiam.
miriamm928-09-2005 13:32:42   [#27]

Proszę o przesłanie

b. proszę i b. dziękuję.
krystyna28-09-2005 13:42:20   [#28]
wzory kart hospitacji, opracowane przez podkarpackie KO, i zawierające kartę hospitacji dyrektora, nauczyciela i diagnozującą - umieściłam w wymianie plików.
anna pp28-09-2005 13:53:00   [#29]
 Widzę,że potrzebujecie, a niech sie dzieje co chce.KARTA HOSPITACJI IMPREZY SZKOLNEJ. Gimnazjum nr....... 

 

1.

Nazwisko i imię nauczyciela

Data

Rodzaj imprezy

Miejsce imprezy

 

 

 

 

 

 

2. Nazwisko i imię osoby wspomagającej (nauczyciel, rodzic, uczeń – klasa)

.......................................................................................................................................................

 

3. Cel imprezy wynikający z programu wychowawczego szkoły

..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

4. Przebieg imprezy - program

............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

5. Dla kogo organizowana była impreza oraz ilość osób biorących w niej udział

.......................................................................................................................................................

 

6. Podejmowane działania wychowawcze

...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

7. Stopień zaangażowania i efekty pracy uczniów

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

8. Mocne (+) i słabe (-) strony imprezy

............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

9. Wnioski do dalszej pracy

............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

Data................................       Podpis nauczyciela        ...........................................                                                                            

                                                Podpis dyrektora     ............................................

 

                                                          

bombel1328-09-2005 14:38:36   [#30]

u nas nazywa się to

KARTĄ OBSERWACJI ZAJĘĆ NIELEKCYJNYCH

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]