Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dodatek funkcyjny
strony: [ 1 ]
nowinka31-01-2005 19:00:26   [#01]
bardzo prosze o poradę ... Czy dodatek funkcyjny przysługuje kierownikowi gogpodarczemu w szkole, przebywajacemu na długotrwałym zwolnieniu lekarskim? jego obowiązki przejęła inna osoba.
nowinka03-02-2005 10:38:45   [#02]
ponawiam wątek dodatku .Czy nie mieliście nigdy takiego dylematu? Szukałam w kp, lecz niestety , proszę o podpowiedź
Magosia03-02-2005 23:09:40   [#03]

Moim zdaniem - tak

Nowinko, a gdyby tak nam się zdarzyła -odpukać długa choroba- to jak byśmy się czuły, gdyby tak funkcyjny zabrano? Chyba za to jest jakiś sposób,żeby tej drugiej osobie dodać- może nagroda, motywacyjny(jak nauczyciel).
Wertykal03-02-2005 23:13:10   [#04]

Regulamin wynagradzania powinien określać przypadki, kiedy można to zrobić.

Zwróć uwagę, że podczas przebywania na długotrwałym zwolnieniu lekarskim otrzymuje się świadczenie a nie wynagrodzenie. Wysokość świadczenia określają jednoznacznie przepisy.

W związku z tym spokojnie możesz czasowo przydzielić obowiązki innemu pracownikowi i dać mu dodatek funkcyjny (tyż czasowo)

Marek

rzewa03-02-2005 23:15:42   [#05]

na L4

przysługuje zasiłek chorobowy, obliczany z okresu poprzedzającego chorobę, czyli łącznie z wszystkimi dodatkami.

Natomiast na u. d. p. z. dodatek funkcyjny nie przysługuje - art. 73 ust. 5 KN

Wertykal03-02-2005 23:19:50   [#06]

Znamy to z autopsji (no nie Ewa?). Ja na upz straciłem kilka stówek funkcyjnego i motywacyjnego;-((

Marek

Magosia03-02-2005 23:22:09   [#07]

A ja myślałam...

-dobrze ,że zawsze się ktoś mądrzejszy znajdzie. Ewa - pozdrawiam.
nowinka09-02-2005 21:40:10   [#08]
dzięki za porady... lecz problem nie dotyczy nauczyciela,tutaj jasno precyzują przepisy KN czy też regulamin jsm. moje pytanie dotyczy pracownika admininstracji szkolnej.
goszka2110-02-2005 08:12:06   [#09]

wydaje mi się, że jeśli pracownik przebywa na zwolnieniu to dostaje zasiłek chorobowy..W związku z tym, nie może na osobnej liście dostawać funkcyjnego, tylko dodatek stażowy się należy.

Przepisy też to precyzują, a ponadto napewno jest to sprawa jasna dla księgowych.

rzewa10-02-2005 08:27:45   [#10]

należy się

TYLKO zasiłek chorobowy - jest on wyliczany z całego wynagrodzenia za poprzedzający okres (średnia z 6 m-cy, w skład tego wchodzą wszystkie otrzymywane dodatki).

Natomiast ten zasiłek nie ma podziału na poszczególne składniki, zatem nie można mówić, że na L4 należy sie np. dodatek stażowy czy cokolwiek innego.

Jeśli w czasie L4 zajdzie konieczność przeszeregowania (np. wzrost dodatku stażowego) to normalnnie dokonuje sie tej zmiany wynagrodzenia stosownym aktem, ale faktycznie zostanie to wypłacone dopiero po powrocie do pracy z pierwszą po L4 pensją.

Dotyczy to wszystkich pracowników.

Janusz z W10-02-2005 16:09:17   [#11]

Nie jest całkiem tak jak piszecie

Zasiłek chorobowy jest naliczany z poprzednich 12 miesięcy (wprawdzie dopiero od 8 lutego, ale jednak ;-) To drobiazg oczywiście jeśli chodzi o różnicę. Ważniejsze jest co innego. Z podstawy naliczenia zasiłku wyłącza się te składniki wynagrodzenia, które nie przysługują w czasie choroby. Co to oznacza w rzeczywistości?

1. Jeśli rzeczony kierownik otrzymywał dodatek funkcyjny i po rozpoczęciu choroby nikt mu go nie odebrał (choćby czasowo), w podstawie zasiłku będzie dodatek funkcyjny.

2. Jeśli po rozpoczęciu choroby (lub wcześniej, ze względu na jakieś zmiany organizacyjne) chorujący nie ma już prawa do tego dodatku, to do podstawy nie wlicza się go. Dotyczy to wszystkich składników wynagrodzenia.  Regulamin wynagradzania może zawierać zapis pozbawiający tego dodatku osobę chorującą powyżej np. 30 dni. Takie rozwiązania się zdarzają.

Obiektywnie rzecz biorąc (i z największą korzyścią dla wszystkich- poza ZUS-em) regulamin przyznawania dodatków powinien być sformułowany w sposób nie pozbawiający ich osób chorujących. Powinien z kolei dawać możliwość przyznawania dodatków osobom pełniących funkcję w zastępstwie chorego. Ale np. po miesiącu choroby.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]