Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wzrost płac
strony: [ 1 ]
org29-01-2005 23:30:05   [#01]

No więc 2, 3 czy 5 procent?

To o ile wreszcie maja wzrosnąć płace. O 2, 3 czy 5 %. Tylko w Polsce jest tak, ze jeżeli jest 5 to znaczy, ze jest 2. A jakaś komisja walczy o 3. Polska to jest dziwny karaj.

http://biznes.onet.pl/0,1045153,wiadomosci.html


Wiadomości
Hausner o wzroście płac w przedsiębiorstwach (ISB, pb/28.01.2005, godz. 15:37)
Wicepremier ds. gospodarczych Jerzy Hausner nie wyklucza rozmów na temat zwiększenia wzrostu płac w sektorze przedsiębiorstw do 5,0% wobec zapisanych w budżecie na 2005 rok 4,5%, zgodnie z sugestią Ministerstwa Finansów.

„Z panem ministrem finansów zastawiamy się w tej chwili nad kształtem wynagrodzeń w 2005 roku. Jeżeli minister uważa, że wynagrodzenia mogłyby rosnąć szybciej, to z punktu widzenia ministra gospodarki to racjonalny osąd i racjonalny sygnał” – powiedział Hausner dziennikarzom w piątek w przerwie obrad Komisji Trójstronnej.

Wicepremier podkreślił, że rząd wciąż się nad tym zastanawia i chce ten temat przedyskutować z partnerami w Komisji Trójstronnej.

Minister finansów Mirosław Gronicki mówił wcześniej, że 5-procentowy wskaźnik wynagrodzeń oznacza wzrost realny o 2%, co nie stwarza zagrożenia dla makroekonomii.

Komisja Trójstronna ma także zdecydować o tym, czy utrzymać wskaźnik wzrostu w sferze budżetowej na planowanym poziomie 3,0%.

Według analityków Citibanku Handlowego, zakładany przez rząd wzrost nominalnych wynagrodzeń nie powinien powodować presji inflacyjnej, o ile nie spowoduje to fali podwyżek w sektorze prywatnym.

Leszek30-01-2005 12:11:48   [#02]

ja jestem za od 5 % w górę... ale pomarzyć mogę...

tylko nie wiem czy minister też...

pozdrawiam

jarmark30-01-2005 17:11:58   [#03]
Minister tez by chcial, bo przeciez nadchodza wybory i w koncu ta komisja trojstronna moglaby troche wytargowac.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]