Forum OSKKO - wątek

TEMAT: regulamin wynagradzania
strony: [ 1 ]
wiesia28-01-2005 20:25:31   [#01]
Jak w nowych regulminach uregulowano u was kwestię zapłaty za godz. ponadwymiarowe stałe, czy tylko za efektywnie przepracowane?
karina29-01-2005 13:58:12   [#02]

U mnie jest taki zapis.Jestem na etapie opracowywania regulaminu.Więc też chetnie dowiem sie od Was  czy jest on prawidlowy

1.      Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przydzielone w planie organizacyjnym nie przysługuje za dni, w których nauczyciel nie realizuje zajęć z powodu przerw przewidzianych przepisami o organizacji roku szkolnego, rozpoczynania lub kończenia zajęć w środku tygodnia oraz za dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
Godziny ponadwymiarowe przypadające w dniach, w których nauczyciel nie mógł ich zrealizować z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, w szczególności w związku z:

1) zawieszeniem zajęć z powodu epidemii lub mrozów,

2) wyjazdem dzieci na wycieczki lub na imprezy,

3) chorobą dziecka nauczanego indywidualnie, trwającą nie dłużej niż tydzień

- traktuje się jak godziny faktycznie odbyte.

Chowański Krzysztof29-01-2005 15:08:51   [#03]

 

Nasz OP dodał jeszce cosik dalej:

- traktuje się jak godziny faktycznie odbyte, pod warunkiem, ze nauczyciel wykonuje pracę zleconą w tym czasie przez dyrektora.

Tłumaczę więc nauczycielem, że mają oni wystarczające kwalifikacje by zlecić im np. grabienie trawników i zamiatanie placu. ( w sytuacji, gdy taki absurdalny zapis pozostanie!!!).

a czy nie uważacie, że w tym powinne być także punkty takie jak:

4) przeprowadzaniem sprawdzianów, egzaminów gimnazjalnych, egzaminów maturalnych i innych egzaminów zewnetrznych,

5) udziałem nauczyciela w formach doskonalenia i dokształcania zawodowego ( gdy jest to wyjazd słuzbowy na podstawie delegacji)

6) rekolekcji,

7) Dnia Edukacji Narodowej

karina29-01-2005 15:28:32   [#04]

Jak tak czytam w internecie regulaminy z różnych Gmin to czasami popadam w "zachwyt" jak niektórym udało sie przeforsowac przez nadzór wojewody (bo zawieraja zapisy wręcz niestworzone!), a innym dogadac ze związkmi przy tak niskich stawkach doddatków

NAPRAWDĘ PODZIWIAM :)

Zastanawiam się tylko czy nie mogłoby jednak byc jednego wzoru. Wzoru określajacego przynajmniej ramy prawne regulaminu, bo o równych wysokościch dodatków dla wszystkich to można by pomarzyć, kazda gmina ma prawo dać tyle na ile ja stać.

wiesia29-01-2005 16:31:32   [#05]
Tylko pozazdrościc tych regulacji dotyczacych zapłaty za godziny ponadwymiarowe. U nas OP propnuje tylko by płacić za godziny efektywnie przepracowane bez żadnych wyjątków. Czy bedzie to zgodne z obowiązującym prawem? Wydaje mi się, że tak a może się mylę?
Chowański Krzysztof29-01-2005 23:02:11   [#06]

Obym nie był źle zrozumiany.

Te punkrty 4-7 to moje uwagi .

To nie są regulacje OP.

 Tak dobrze nie jest.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]