Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Taka jedna ankieta...
strony: [ 1 ]
MonikaM28-01-2005 16:15:44   [#01]

Spotkałam się ostatnio kilka razy z ankietą dla rodziców przygotowaną przez doktoranta UJ.

Pytania jak pytania, dotyczące używania w domu kredek, farb etc, korzystania z komputera, oglądania filmów, słuchania radia,...

Nie mam nic przeciwko powyższym. Pytania dotyczą również sposobu spędzania czasu z dzieckiem, zwiedzania zabytków, ogólnie obcowania ze sztuką. Jak najbardziej mogę odpowiedzieć.

Więc w czym rzecz?

Nie podoba mi się pytanie o to czy mamy w domu obrazy oryginalnie malowane, rzeźby, oryginalne grafiki i inne dzieła sztuki i ile sztuk!

Autor na wstępie prosi o wypełnienie wszystkich pytań.

Jednym z nich jest imię i nazwisko dziecka wraz z datą urodzenia. Na końcu dopięta jest karteczka, ze wyrażamy zgodę na rozmowę z dzieckiem o twórczości.

Może niepotrzebnie się nad tym rozwodzę, ale wydaje mi się nieodpowiedzialne pytanie o stan posiadania przedmiotów wartościowych, szczególnie w powiązaniu z danymi dziecka.

Jakoś do mnie nie przemawia, że dane zostaną użyte tylko do badań naukowych.

Fakt, ankieta jest dobrowolna, więc mogę ją po prostu wrzucić do kosza i zapomnieć o sprawie...

Marek Pleśniar28-01-2005 17:04:44   [#02]

wszystkie wyrzuć, a  jedną zgłoś na policję. To nauczy doktoranta poważnego traktowania ankiet.

Powaznie mówię.

Kasia6628-01-2005 17:06:23   [#03]
Każdą ankietę, która trafia do rąk uczniów i ich rodziców powinien dokładnie prześledzić w szkole pegagog i dyrektor, właśnie w celu sprawdzenia, czy nie ma w niej pytań naruszających godność lub dane osobowe. Myslę, że takie pytania, o których wspomniałaś nie powinny się znaleźć w osobowej ankiecie i powinnaś o tym porozmawiać z dyrektorem szkoły. Nie po to, aby go zaraz atakować, tylko delikatnie zwrócić uwagę. A rozmowa z dzieckiem? Hmm... musi się odbyć chyba przy kimś: rodzic, wychowawca lub pedagog szkolny. Tak myślę...
Marek Pleśniar28-01-2005 17:15:25   [#04]
jesli to w krakowie to jednak radzę policję;-) Macie tam zdaje się afery z tymi kradzieżami dzieł w domach;-)
Kasia6628-01-2005 17:24:37   [#05]

a jak W Łodzi?

A jak to by było w Łodzi? Strach pomyśleć po co to komu... :-)
Ajcila28-01-2005 17:52:59   [#06]

Gdziekolwiek by było

Takie pytania pojawić się nie powinny

Gdyby jeszcze była anonimowa.....ale i tak takie pytania mi się nie podobają

herbatka28-01-2005 20:01:13   [#07]
Czy ta ankieta jest w jakiś sposób rozprowadzana w różnych szkołach czy spotkałaś się z nią w jednej? Może ktoś bada tylko to co dziecko wie o sztuce - ale wtedy powinien być jasny kanał dystrybucji. Ale może ktoś się pod całość podłączył. Byłabym ostrożna - dla zasady.
Małgoś28-01-2005 20:49:24   [#08]

jestem pewna, że szkoła nie może wyrażać zgody na żadne tam "rozmowy o twórczości"itp. dziecka z kimkolwiek spoza szkoły

a udostępnianie danych dziecka to ..przestępstwo

MonikaM28-01-2005 20:59:23   [#09]

Ano

właśnie jestem ostrożna, może zbyt ostrożna. Wiem, ze ten doktorant robił ją też w przedszkolu obok, wtedy spotkałam się z nią pierwszy raz(sąsiedzi dostali takową).

Mam nadzieję, że to jedynie badanie co dziecko wie o sztuce, ale mimo wszystko to pytanie znaleźć się tam nie powinno.

A do dyrektora się wybieram, chyba za dużo mam na głowie ostatnio, bo dzisiaj zapomniałam o ankiecie.

Tia, to Kraków.

Tak czy owak tego tak nie zostawię.

Dziękuję, a już wydawało mi się, ze w manię prześladowczą popadam.

Małgoś28-01-2005 21:53:57   [#10]

To żadan mania prześladowcza, ale zdrowy instynkt ;-)

Wokół szkół, przedszkoli czają się różne takie wilkołaki ;-)

że wspomnę o:

 ....wciskaczach próbek towarów, promocji itp. w celu wychowania sobie wiernych klientów-konsumentów

...chałturnikach żerujących na naiwności i ambicjach "artystycznych"

...fanatykach z róznych sekt i stowarzyszeń szerzących jedynie słuszne i napełniające seraca wiecznym szczęściem ideologie

...pedofilach (rozwijac tematu nie będe)

...dilerach narkotycznych przyjemności (szkoła dla nich to rynek=Eldorado)

i wszelkich innych poparańcach

a dyrekcja musi być ...czujna ;-)

ja tam rzadko kogo wpuszczam za próg Szkoły

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]