Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Badanie okresowe a tajemnica lekarska
strony: [ 1 ]
Tara28-01-2005 10:49:22   [#01]

Minęła ważność badań okresowych wielu moich pracowników w związku z tym skierowałam ich na badania,ale nie tylko ogólne.Tym razem tez na laryngologiczne.Okazuje się ze kilku moich pracowników ma klopoty z narządem głosu,co wymaga systematycznej kontroli i sensownego tym głosem operowania.

Lekarz powiedział mi o tym jako pracodawcy,czy zdradził tajemnicę lekarską?Przeciez ja tych informacji nikomu nie przekazuję bo obowiązuje mnie tajemnica służbowa,a muszę wiedzieć kto ewentualnie może starac się o chorobę zawodową.Co na to Forumowicze?

Ela28-01-2005 13:35:41   [#02]
Sorry Tara ale mnie coś tu sie nie podoba.
Tara28-01-2005 13:44:56   [#03]

No własnie

Elu chodzi mi o wyrazenie Waszych opinii bez wzgledu na to czy pozytywnych czy negatywnych.

Przeanalizowałaś i mówisz ze Ci się nie podoba,napisz konkretnie co?Będę wdzięczna.

koperek28-01-2005 13:49:48   [#04]
Chwila, chwila lekarz informuje pacjenta o jego dolegliwościach a nie pracodawcę. To lekarz określa datę następnych badań a pracodawca otrzymuje papier z datą do kiedy badania są ważne.
Marek Pleśniar28-01-2005 14:07:16   [#05]

no dobrze, a zalecenia dotyczące rodzaju pracy? Ograniczeń itd? Nie stosuje się takich?

bo ponadto to koperek ma rację;-)

janzg28-01-2005 14:29:56   [#06]

chyba jednak zdrowie pracownika do końca nie jest tylko jego wyłączną sprawą:

- konkretnych pracowników lekarz w ramach badań okresowych kieruje na dodatkowe badania (prześwietlenia, EKG, USG, laryngologiczne i inne) i nawet jeśli dyrektora to nie interesuje (zakres badań), to pokrywa ich koszty.

- KN w artykułach 23 ust 1 pkt 3 i ust 5 czy też art 72 ust 1 albo art 73 - również nakazuje dyrektorowi zainteresowanie się zdrowiem pracowników.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]