Forum OSKKO - wątek

TEMAT: sanatorium a L4
strony: [ 1 ]
kolokiler28-01-2005 09:08:05   [#01]

czy wyjazd do sanatorium jest traktowany jako urlop chorobowy zdrowotny czy jak może inaczej i jakie są tego konsekwencje finansowe czyli jakie przysługuje wtedy wynagrodzenie ??

Magosia28-01-2005 09:25:22   [#02]

To sprawa zainteresowanego, czyli nauczyciel

1.jeśli mu przysługuje - może wziąć urlop zdrowotny na ten okres, chyba ,że jest w wieku uprawniającym do emerytury, to się raczej nie da.

2.Może urlop bezpłatny.

3.Zwolnienie chorobowe L4 raczej nie wchodzi w rachubę - lekarz nie da, bo to go obciąża.

Wersja , z ktorej korzystają moi nauczyciele- nr1.

Witam kolokiler, dawno Cię nie było- pozdrowienia dla żony -pytasz w jej imieniu czy Jej koleżanek? ;-)

Ela28-01-2005 11:33:33   [#03]

Może to pomoże co wiem

 

Leczenie uzdrowiskowe w sanatorium dla osób pracujących odbywa się wyłącznie w ramach urlopu wypoczynkowego a w odniesieniu do grupy zawodowej nauczycieli może odbyć się również na podstawie orzeczonego „urlopu na poratowanie zdrowia”. Natomiast leczenie w szpitalu uzdrowiskowym w ramach zwolnienia lekarskiego.

Za szpital uzdrowiskowy nie wnosi się żadnej opłaty. Może być tylko ew. opłata klimatyczna

W przypadku ubiegania się o zwolnienie lekarskie (wyłącznie szpital uzdrowiskowy) należy zabrać ze sobą Nr NIP zakładu pracy, nr PESEL i NIP własny .

kolokiler28-01-2005 12:43:20   [#04]

witaj magosia i pozdrawiam

pytam w imeniu jej koleżanki

żona jak powiedziała jej że coś takiego istnieje odrazu urosła o 5 cm w jej oczach a ja to już nie mówię nawet

tak więc żony koleżanka to osoba która bardzo lubi pieniążki i próbuje jak może żeby ich mieć jak najwięcej i oczywiście jak najmniej pracując albo najlepiej wogóle czyli krótko mówiąc jest w stanie przesiedzieć swój czas pracy (pedagoga) w gabinecie lub symuluje jak najwięcej i użądza małe ucieczki żeby tylko jej "nie zawracali głowy".

no cóż ja jakbym miał moc taką to bym już dawno zareagował bo mnie to nawet denerwuje jak ciągle słyszę od zony że jej koleżanka znów ucieczki wykonuje i byle do 13 i do domu.ok jej sprawa. mi sumenie by nie pozwoliło  poprostu i tyle.

a co do kolezanki to dostała z ZUS-u wypad na 2 tygodnie do sanatorium i jest to w trakcie jej ferii zimowych i chodziło o to chyba że dostała od lekarza L-4 czyli chorobowe a w związku z tym chyba mniejsza kasa o ile się nie mylę bo sam dokładnie nie wiem i jest jej to trochenie na rękę (prowadzę własną dzialalność i nie istnieje w moim słowniku okreslenia L-4 bo poprostu umarłbym z głodu jakbym poszedł na chorobowe hahaha)

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Ela28-01-2005 15:43:11   [#05]

może to w związku z tymi ucieczkami

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ,lecz to dla mnie troszke dziwne. Sanatorium z ZUS  dostają osoby ,które pobierają renty chorobowe (najczęściej na czas określony). Moja znajoma dostała takie sierowanie na które musiała jechać . W marcu ma stanąć na komisję lekarską ,która określi  czy będzie otrzymywać dalej rentę czy powrót do pracy .Takie turnusy rehabilitacyjne trwają 26 lub 28 dni . Nigdy nie słyszałam aby ludzie pracujący korzystali w tych turnusów. No ,ale cóż może się mylę. Jeśli tak to niech mnie ktoś porawi.
Marzanna28-01-2005 20:31:23   [#06]

Słuchajcie, a jeżeli nauczyciel chce wyjechać do tzw. półsanatorium z niepełnoletnim dzieckiem, to nieobecność w pracy rozwiązuje tylko wypisane przez lekarza  L4 (na opiekę nad dzieckiem)?

I jeszcze jedno: czy dyrektor może odmówić zgody na taki wyjazd w trakcie roku szkolnego? Mój wspominał, że puści mnie tylko w czasie wakacji. Oczywiście rozumiem jego decyzję, tylko nie zawsze można załatwić miejsce w lipcu-sierpniu, a poza tym opłaty za pobyt poza sezonem są - co tu kryć - niższe...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]