Forum OSKKO - wątek

TEMAT: informacje do umowy
strony: [ 1 ]
Andrzej GZEAS27-01-2005 11:46:07   [#01]
Cześć wszystkim. Czytam Was od niedawna i bardzo podoba mi sie ta forma edukacji praktycznej. Mam pytanie czy można pisać nauczycielowi w informacjach uzupełniajacych do umowy na czas określony, że umowa może być rozwiązana za 2 tyg. wypowiedzeniem z KP.
ola 1327-01-2005 12:17:44   [#02]

Ja piszę, bo taki wzór umowy przyniosła mi pani związkowczyni ze związków żebym jej nie skrzywdziła :)

Andrzej GZEAS27-01-2005 12:28:22   [#03]
Dzięki Ola. A czy do wszystkich stopni awansu to stosujecie. Bo na pewno zatrudniacie też na czas okreslony np. mianowanych nauczycieli.
ola 1327-01-2005 12:42:43   [#04]

Nie ma znaczenia, nawet dyplomowany, który realizował u mnie nauczanie indywidualny miał taki zapis. A tak wogóle przesyłam Ci "plecy" umowy.

1.     Inne uprawnienia oraz obowiązki Pracownika wynikające ze stosunku pracy określają przepisy wymienione w ustępie 2, a w zakresie nie unormowanym tymi przepisami – przepisy Kodeksu Pracy.

2.     Umowa o pracę wygasa, jeśli Pracownik nie przystąpi do pracy w dniu 9 listopada 2004 r. i nie usprawiedliwi w ciągu 7 dni od tej daty swego nieprzystąpienia do pracy.

3.     Pracownik oświadcza, że przyjmuje przedstawione wyżej warunki pracy i wynagrodzenia oraz zobowiązuje się do przestrzegania porządku i dyscypliny pracy.

4.      Strony dopuszczają możliwości rozwiązania umowy o pracę (zawartej na czas określony dłuższy niż 6 miesięcy) za dwutygodniowym wypowiedzeniem zgodnie z art. 33 Kodeksu Pracy w każdym czasie.

5.      Umowę sporządza się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednej dla każdej ze stron.

Hej tam mądrzy poprawcie mnie, bo się czuję niepewnie ;)

Andrzej GZEAS27-01-2005 14:23:08   [#05]
Jeszcze raz dzięki.
Arturr27-01-2005 16:37:23   [#06]

To zależy.

Od czego? Od zamierzeń dyrektora w stosunku do pracownika. Art. 33 Kp : "...strony mogą przewidzieć
dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem". Pozdrawiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]