Forum OSKKO - wątek

TEMAT: odpis świadectwa
strony: [ 1 ]
bomis25-01-2005 23:48:19   [#01]
Szkołę podstawową ukończyła w 1985 roku, oczywiście zgubiła świadectwo,  prosi o odpis. Nie mam starych wzorów obowiązujących w tamtym czasie. Co mam zrobić? Jaka odpłatność, może ktoś wie. Wiem tylko, ze jest to gdzieś zapisane, ale nie wiem gdzie? Pomóżcie mi, będę zobowiązana.BM
Gaba26-01-2005 02:43:48   [#02]

wzór odpisu weźmiesz z rozporządzenia (wykonujesz wg specjalnych zasad odpis), a opłatę najlepiej z uchwały gminy, gdyby nie było... uchwały.

 Było o tym na forum wiele razy, wpisz w szukaja.

rzewa26-01-2005 06:09:16   [#03]

nie odpis a duplikat

wszystko o wystawaianiu duplikatu i opłatach z tym związanych jest w rozporządzeniu o dokumentacji.

Jeśli nie dysponujesz oryginalnym drukiem z tego okresu, duplikat sporządzasz na zwykłym papierze, ale dokładnie według obowiazujacego wówczas wzoru i an podstawie arkusza ocen, oczywiście (zamiast orzełka piszasz wyraz `Godło` w okrągłych nawiasach).

Rozumiem, że nie wiesz jak taki druk wygladał - jego wzór będzie w obowiązującym wówczas rozporzadzeniu o świadectwach (niestety nie wiem z którego roku ono :-). Tak młode świadectwo może będziesz miała w rodzinnych zbiorach świadectw...

Ja raz musiałam wydać duplikat świadectwa z 1962 roku - wertowałam wszystkie monitory (wtedy to nie było w rozporządzeniu a w zarządzeniu MOiW) i znalazłam odpowiedni druk w roczniku z 1953 roku. :-)

Opłata za wydanie duplikatu świadectwa to obecnie 19 zł płatne na konto wskazane przez dyrektora szkoły.

rzewa26-01-2005 06:23:52   [#04]

poprawka

nie rozp. o dokumentacji a rozp. o świadectwach.

Rozporządzenie MEN z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz odpłatności za wykonywanie tych czynności (Dz. U. Nr 6, poz. 73 z późn. zm.)

§ 10. ust. 3. Duplikat wystawia się na druku według wzoru obowiązującego w dniu wystawienia oryginału świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia, z zastrzeżeniem ust. 4. Na pierwszej stronie u góry należy umieścić wyraz "Duplikat", a pod tekstem dodać wyrazy "oryginał podpisali" i wymienić nazwiska osób, które podpisały oryginał świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia, albo stwierdzić nieczytelność podpisów oraz zamieścić datę wydania duplikatu i opatrzyć pieczęcią urzędową (okrągłą), z zastrzeżeniem ust. 4a. Na duplikacie nie umieszcza się fotografii ucznia lub absolwenta.

ust. 4. Jeżeli szkoła lub komisja okręgowa posiada dokumentację przebiegu nauczania albo przebiegu sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego lub egzaminu zawodowego, a brak jest druku świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia według wzoru obowiązującego w dniu wystawienia oryginału, duplikat wystawia się na przygotowanym przez szkołę lub komisję okręgową formularzu zgodnym z treścią oryginału świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia.

§ 18. ust. 3. Za wydanie duplikatu świadectwa, dyplomu, zaświadczenia i indeksu oraz za legalizację dokumentu przeznaczonego do obrotu prawnego z zagranicą pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie ustalonej dla legalizacji dokumentu w przepisach o opłacie skarbowej. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej lub legitymacji przedszkolnej dla dziecka niepełnosprawnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie ustalonej dla poświadczenia własnoręczności podpisu w przepisach o opłacie skarbowej. Opłaty wnosi się na rachunek bankowy wskazany przez dyrektora szkoły lub organ dokonujący odpowiedniej czynności.

Wg obecnych przepisów o opłacie skarbowej to 19 zł.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]