Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kapitał początkowy-prośba do Pana Janusza Pawłowskiego
strony: [ 1 ]
joanka17-06-2002 23:05:45   [#01]

Dzień dobry.

Bardzo proszę o pomoc.

W szkole mamy złożyć dokumenty związane z tzw. kapitałem początkowym.Przeczytałam z wdzięcznością Pana artkuł dotyczący kapitału początkowego z dn. 10 kwietnia 2002r.(Biuletyn Informacyjny. Informatyka dla szkoły)

Pytanie: Czy do dokumentów (wniosek, kwestionariusz -okresy składkowe i nieskładkowe, druki rp7 z miejsc pracy) należy dołączyć również umowy zlecenia (szkolenia dla nauczycieli), umowy o dzieło (praca w komisjach ds awansu)? Czy pracę tę należy wpisywać do kwestionariusza z okresami składkowymi i nieskładkowymi?

Moja księgowa twierdzi, że nie, ale nie jestem na 100% pewna.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Joanka

Konto zapomniane18-06-2002 00:17:43   [#02]

a dlaczego

najpierw weszłam do Was jako Iwona bez stałgo nica i było dobrze, potem nie. jeszczepotem zarezerwowałam sobie nica Iwona 1 i było dobrze - teraz nie. Dokonałam wpisu jako Iwona11 i poszło. Czy codziennie będę musiała dodawać jedną jedynkę???????
Janusz Pawłowski18-06-2002 00:23:40   [#03]

Do Joanki

Joanko - my tu, za nielicznymi wyjątkami, nie "panujemy". ;-))
I niech tak zostanie - przynajmniej między nami. ;-))

O ile się nie mylę (a mylilibyśmy się razem z Twoją księgową), niestety wynagordzeń z tytułu umów zlecenia, ani umów o dzieło, wykonywanych przed 1999 rokiem nie wlicza się do podstawy ustalenia kapitału początkowego.

To były piękne czasy, w których od tych umów nie odprowadzało się składek na ubezpieczenia społeczne.
Wobec tego, zgodnie z ówczesnymi przepisami te wynagrodzenia, nie wchodziły zatem do podstawy naliczenia emerytury - tak więc konsekwentnie nie uwzględnia się ich przy naliczaniu wysokości kapitału początkowego.

Równiez okresy wykonywania tej pracy, z tego samego powodu nie uwzględnia się w okresach (składkowych, czy nieskładkowych).

Janusz Pawłowski18-06-2002 00:26:31   [#04]

Iwono

Prawdopodobnie złe hasło wpisałaś, próbując dopisać nowy wątek - nie to, które podałaś w podczas rejestracji.

Iwona118-06-2002 00:29:13   [#05]

Janusz

w ogóle nie piałam hasła nie doczytałam, że trzeba, wczoraj nie pisałam tez i było dobrze ale teraz będe
Janusz Pawłowski18-06-2002 00:32:47   [#06]

Dopóki nick nie został przez kogoś (włącznie z Tobą) "zajęty", to hasła nie trzeba wpisywać.

Do, bodaj, wczoraj oba nicki (Iwona i Iwona 1) były wolne - każdy mógł pisać jako Iwona - teraz zajęłyście, więc od tej pory pod tymi nickami mogą pisać tylko osoby znające odpowiednie hasła.

Iwona118-06-2002 00:34:16   [#07]
dzięki i dobranoc :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]