Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nadanie imienia - uchwała
strony: [ 1 ]
ellys24-01-2005 15:15:07   [#01]
Czy mogłabym dostać od kogoś wzór uchwały rady pedagogicznej w sprawie zaakceptowania wyboru patrona szkoły. Najbardziej problematyczna jest podstawa prawna tej uchwały, bo samą treść to rzecz jasna można napisać. Ślicznie proszę o pomoć. :))
piotrkow24-01-2005 18:53:47   [#02]

Uczwała nadania imienia

Odpowiem krótko  STATUT
AnJa24-01-2005 18:58:00   [#03]
A to uchwałą idzie?

Imię nadaje się aktem organu JST - więc to ewentualnie prośba? Bo jak uchwała, to co niby z jej wykonaniem, na czym ma polegać?

Ale to mi się tylko tak kojarzy co sąsiedzi robili, więc się mogę mylić.
Kropka24-01-2005 19:27:11   [#04]
Wybór imienia to sprawa całej społeczności szkoły; nie potrzeba uchwały RP, wystarczy, że w Waszych dokumentach będzie ślad wspólnej pracy i decyzji co do takiego właśnie wyboru.
 Uchwałę podejmuje JST,  na Wasz umotywowany wniosek.
Tak właśnie robiliśmy to w naszej szkole.
Ajcila24-01-2005 21:23:23   [#05]

Ja w przedszkolu wystosowałam pismo do OP w imeniu RP z prośbą o nadanie imienia

Drugie pismo napisała Rada Rodziców

Oczywiście wczesniej były dyskusje dotyczące kandydata i ślad pracy znajduje się w protokołach RP oraz RR

Tomasz Osiński24-01-2005 22:01:16   [#06]

Przesłałem do swojego OP  wspólny wniosek RP,RR oraz SU o nadanie imienia szkole. Jako podstawę prawną zasugerowałem zapis Statutu oraz Rozp. w sprawie ramowych statutów. I tak to poszło na sesji. Zapisy w tej sprawie są w dokumentacji RR, SU i protokole Rady Ped. W tym ostatnim zapisano tylko, ze rada zaakceptowała jednogłośnie wybór patrona. Podobnie zresztą u rodziców i w SU...

Powodzenia w działaniach

GrażynaZ24-01-2005 22:48:02   [#07]
U nas podobnie jak u Tomka, z tym że wcześniej Rada Miejska zażyczyła sobie jeszcze uchwał RP i RR o wystąpieniu z wnioskiem  w sprawie nadania imienia i załącznikami obrazującymi wcześniejsze działania w sprawie patrona.
ellys25-01-2005 18:31:29   [#08]
Dziekuję wszystkim, którzy swoim głosem mi pomogli. Jaka jest procedura, to wszystko wiem. Już jesteśmy dosyć mocno w jej realizacji zaawansowani - prezentacje kandydatów, plebiscyt wśród uczniów, n-li i rodziców pozwolił wyłonić tego jedynego. Moje pytanie dotyczyło tego etapu, o którym napisała GrażynaZ - trzeba coś zapisać aby wystosować wniosek do OP. I właśnie on poinformował, że ma to być w formie uchwały RP a druga od RR.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]