Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Choroba zawodowa
strony: [ 1 ]
Tara21-01-2005 15:30:51   [#01]

Nie wiem czy o tym juz było,jesli tak to zapewne ktoś z Was pokaze mi link:-(

Nauczycielka stara sie o stwierdzenie u niej choroby zawodowej,w związku z powyższym była u mnie na kontroli Pani z SANEPIDU coby obejrzec badanie okresowe.Było nieaktualne.Wysłałam nauczycielkę do lekarza i dostałam zaświadczenie tej tresci:

zdolny z ograniczeniami,po czym dołaczona jest karteczka:" moze pracowac jako nauczyciel na stanowisku pracy nie wymagajacym obciażania narządu głosu(obnizka godzin pracy itp)"

I co ja mam teraz zrobic:  w poniedziałek nie wpuscic na zajęcia?to co będzie robic?okładac ksiązki w bibliotece?czy pilnowac dzieci na świetlicy?

Bo KN art.23 ust.1pkt 3 mowi o rozwiazaniu stosunku pracy a ust. 2 pkt 3 okresla kiedy to zrobic.

Kochani pomózcie ,może ktos mial taki przypadek bo ja po raz pierwszy,ale może i komuś innemu kiedyś się przyda.:-(((

adamm21-01-2005 16:23:04   [#02]

w swietlicy bez glosu sie nie da

Dopuszczenie do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego zdolność do pracy na danym stanowisku stanowiłoby naruszenie jednego z podstawowych obowiązków pracodawcy, jakim jest zapewnienie pracownikowi bezpiecznych i higienicznych warunków pracy (art. 94 k.p. i art. 207 k.p.).
Wszelkie konsekwencje potencjalnego uszczerbku na zdrowiu pracownika, które mogłyby powstać wskutek podjęcia pracy, obciążą pracodawcę.
Pracownik ze swej strony ma obowiązek poddawania się kontrolnym badaniom lekarskim (art. 211 pkt 5 k.p.).
herbatka21-01-2005 18:40:32   [#03]
Obciążenia głosu i zagrożenie chorobą zawodową jest chyba pierwszym elementem z ryzyka zawodowego. Jaki lekarz wystawił to zaświadczenie- pierwszego kontaktu, profilaktyk, laryngolog.? Do stwierdzenia choroby zawodowej potrzebne są specjalne badania w placówce medycyny pracy,w Instytucie Medycyny Pracy,wywiad zawodowy, czy  były wykorzystywane zwolnienia, urlop zdrowotny itp. Trzeba dokładnie sprawdzić terminowość wcześniejszych badań laryngologicznych i pomyśleć o tym, czy ta osoba może świadczyć pracę, czy jest świadoma ,że może ją stracić wskutek utraty niezawinionej zdolności do wykonywania dotyczczasowej pracy - a kwalifikacji do bycia bibliotekarzem ( tam występuje wieksze zapylenie) pewnie nie ma.
Tara22-01-2005 11:40:01   [#04]

herbatko

no własnie o to chodzi ze ta nauczycielka juz to o czym piszesz ma

Do stwierdzenia choroby zawodowej potrzebne są specjalne badania w placówce medycyny pracy,w Instytucie Medycyny Pracy,wywiad zawodowy, czy  były wykorzystywane zwolnienia, urlop zdrowotny itp

Czyli wszystkie te dokumenty juz były w SANEPIDzie,pani tylko przyszła jeszcze sprawdzic aktualne badanie okresowe i tego nie bylo,no  bo zaniedbałam,nie sprawdziłam mojej sekretarz,ze ona nie sprawdziła aktualności badań.

A lekarz który wydal zaswiadczenie to lekarz z uprawnieniami czyli lekarz medycyny pracy.No i nadal jestem w kropce.

adamm czyli powinnam stosowac sie do KP?nauczyciel sie poddał badaniom i ma to o czym napisalam wyżej,ale jak ja to mam zinterpretowac?

Gaba22-01-2005 11:46:22   [#05]

nie dopuscic do pracy, gdyż jedynym takim stanowiskiem jest biblioteka, jeżeli nie możesz zwolnić bibliotekarki, a nie możesz, bo złamiesz KN, ywpowiadasz pani warunki pracy z pierwszym nowego miesiąca i pani załatwia sobie rentę z tytułu nizdolności do pracy, art. 23 KN.

 

Bradzo cię proszę wpisz w szukaja - to było we wrzesniu 2004r. (np.)

bogda322-01-2005 13:40:47   [#06]

dlaczego częściej chorujemy?

Wszelkie konsekwencje potencjalnego uszczerbku na zdrowiu pracownika, które mogłyby powstać wskutek podjęcia pracy, obciążą pracodawcę...
 
  Już kiedyś o tym smuciłam - trzy nauczycielki plus ja, zostałyśmy doprowadzone do załamania nerwowego przez naszą pracodawczynię.Wszystkie odpowiedzialne, pracowite, dyplomowane...
Teraz trochę stonowała, ale to tylko pozory. Dwie są już na rocznych zwolnieniach...ja dochodzę do siebie.Tylko jak to udowodnić, że pani nie nadaje się na to stanowisko bo brak jej umiejętności kierowania zespołem, umiejętności koniecznych w nowoczesnej, projakościowej szkole???
Tara22-01-2005 14:35:18   [#07]

W związku

z tym ze nie dostałam jeszcze jednoznacznej odpowiedzi a i sama się waham zrobie chyba cos takiego:mam 7 dni do napisania odwołania do wyzszej instancji "zdrowotnej".W związku z tym Panią chyba w poniedziałek wpuszę do klasy i będe czekała na ostateczna decyzje lekarza czyli żeby mi napisal jednoznacznie może lub nie może pracowac i juz.Pozwala mi na to jak pisałam wczesniej KN art.23 ust.1pkt 3  który mowi o rozwiazaniu stosunku pracy, ale o podjęciu decyzji po ostatecznej zasięgniętej informacjiod lekarza.W tym przypadku będe czekała na te wyższą instancję.Trudno mi tak z dnia na dzień zabrać nauczycielkę nauczania zintegrowanego,tymbardziej ze jasteśmy tuz przed rada klasyfikacyjna.Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
Tara22-01-2005 14:42:38   [#08]

Gaba

pisałas 5.01.2005 ale z 2004 nie znalazłam :-(((
Gaba22-01-2005 16:38:06   [#09]
tam jest o wuefiście, który dostał dopuszczenie na stanowisku nauczyciel a zakaz otrzymał na stanowisku nauczyciel wychowania fizycznego, sam początek września.
Tara22-01-2005 19:32:49   [#10]

W szukaju

nie znalazlam,przeszukałam cały wrzesień tez nie znalazlam.Trudno,w poniedziałek zadzwonię do SANEPIDU i póki co będę odwoływać się ,zobaczymy co z tego wyjdzie.Jak juz sprawę załatwię pionformuję,żeby może ktoś kto znajdzie się w takiej sytuacji jak ja nie miał problemów :-(

ewa22-01-2005 19:57:41   [#11]
http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=6565&fs=0&st=0
Tara22-01-2005 22:23:43   [#12]

Ewo

chyba Cie ozłocę,prosze napisz jak to znalazłas?daj instrukcje zebym Wam nie marudziła.
zgredek22-01-2005 22:31:58   [#13]
ewa - to jest taki mądry człowiek, który wszystko wie o forum:

http://oskko.vulcan.pl/o_oskko/conowegonaforum.html
Tara22-01-2005 22:38:04   [#14]

zgredku

i Tobie tez dzięki za link.
Marek Pleśniar22-01-2005 22:51:45   [#15]
wie wie:-)))
Gaba23-01-2005 04:03:54   [#16]
to prawda. ;-)
ewa23-01-2005 09:13:27   [#17]

łobuzy ;-)

Taro, po prostu wpisałam w szukaja i się znalazło :-)

Tara23-01-2005 11:57:30   [#18]

Ja tez szukałam

 ale nie wiedzialam ze tytuł wątku to "a Ty mi mów nauczyciel".

Zawsze z szukajem mam problem,nie wiem dlaczego,pisze że szuka i ...szuka godzinami i ...nie znajduje.

A jak wpisałam "gaba" i "choroba zawodowa",to dostałam informację tą ze stycznia.:-(((

Gaba23-01-2005 12:11:42   [#19]
dziękuję - bardzo gaba + choroba zwodowa, mamy tu specjalistów od czytania międzywierszami... ;-)
Wojciech 823-01-2005 12:56:01   [#20]

Jaki lekarz ?

Zaświadczenie jakiego lekarza jest konieczne w dokumentacji do konkursu na dyrektora szkoły, rodzinnego czy medycyny pracy ? Z góry dziekuję.
Tara24-01-2005 08:16:10   [#21]

Oj gaba

ja z powodu braku czasu uzyłam skrótu myslowego ;-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]