Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowa matura w TVP3 Po-ń
strony: [ 1 ]
mitikas20-01-2005 19:27:23   [#01]
Ogladałem program regionalny, w którym zadano pytanie telewidzom: " Czy nowa matura jest dobrze przygotowana" TAK- 6% NIE-94%. Co wy na to?. Czy szkoły "Zawodowe"  mają szansę dogonić LO ?
margocha20-01-2005 20:05:43   [#02]
Co my na to, to można już przeczytać w wielu wątkach. Czy szkoły zawodowe w cudzysłowie czy bez mogą dogonić licea ogólnokształcące - nie, dopóki jesteśmy zmuszeni sytuacją (groźba zamknięcia itp.) do tworzenia oddziałów z uczniów, którym, delikatnie pisząc, troszkę brakuje do przeciętności, czyli np. w teście gimnazjalnym uzyskali na 100 30 pkt. To oczywiście moje zdanie. Nie sądzę, że odosobnione.
stan20-01-2005 22:22:26   [#03]
Oczywiście, że nie.
Oprócz przedmiotów ogólnych - maturalnych uczniowie technikum uczą się przedmiotów zawodowych - kilkanaście
i przygotowuja się do egzaminu zawodowego
Oczywiście, że na egzaminie maturalnym wypadną gorzej
Będzie już nowa władza i wyciągnie jeden wniosek - zlikwidować technika jako relikt poprzedników!
bogna20-01-2005 22:29:54   [#04]

niestety:(

technika 4-letnie nie są w stanie przygowtować uczniów ani do matury ani do egzaminu zawodowego!!!

Mówienie o jakiejkolwiek równości szans edukacyjnych uczniów LO i tech. jest kpiną :-(((

mitikas20-01-2005 22:34:22   [#05]

rozsmieszyla mnie pani z OKE

Bo jeżeli wszystko CACY, to gdzie te braki w płytach , zamianie poziomow z podstawowego no rozszerzony, prostowaniu zestawu jezyka polskiego na stronie OKE, czy j. angielskiego. Ja też widze po swoich uczniach, że to są dobre dzieci ale pewne osobniki nigdy nie przeskocza tego progu min a szkołę ocenią za procent zdanych absolwentów .

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]