Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak to z tą teczką?
strony: [ 1 ]
jmz19-01-2005 22:02:48   [#01]
Nauczyciel kontraktowy odbywa staż. Czy przygotwuje teczkę z dorobkiem jak mianowany (oczywiście różniącą się zawartością). Słyszę różne zdania m. in. takie, że ekspert na komisji "doczepił" się, że teczki nie ma, a to, że za cienka? I że lepiej mieć niż nie mieć. Proszę o opinie.
Zola19-01-2005 22:22:33   [#02]
u nas te teczuszki były bardzo cieniutkie, tylko dokumenty formalne w cienkim skoroszycie i było ok, wynika to z rozporządzenia
Konto zapomniane20-01-2005 08:24:29   [#03]

jak z tą teczką

Dokładnie jest tak jak napisała Zola. Teczki cieniutkie a w nich dokumentacja formalna. Nie przejmuj się to jest zgodne z rozporządzeniem. Reszty dowiedzą się z Twojego wystąpienia(egzaminu). Pozrawiam :)
Władysław Ścianek20-01-2005 10:42:05   [#04]
Teczki przygotowane do postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela kontraktowego oraz do postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego, zgodnie z treścią rozporządzenia / par. 9 ust. 1 pkt 1 - 4 / zawierają tylko dokumentację formalną / urzędową /. Istotnie są cienkie, lecz jeżeli są tam wszystkie dokumenty, to grubość teczki nie może stresować i "kopać w oczy" żadnego członka komisji. Zgodnie z prawem za sprawdzenie teczki pod względem merytorycznym odpowiada organ organizujący postępowanie / kwalifikacyjne, egzaminacyjne /. Wymagania określone w par. 7 ust. 2 rozporządzenia dla nauczyciela ubiegającego się o stopień n. mianowanego / pięć wymagań - standardów /, to tematy, znajomością których nauczyciel musi "błysnąć" podczas egzaminu. Jest bardzo ważnym, by swoją prezentację nauczyciel ukierunkował na sprawy nabytych podczas stażu umiejętności !!! Ma to zaprezentować, nie musi tego opisywać i analizować w II części teczki. W przypadku nauczyciela, który walczy o st. dyplomowanego jest inaczej.      Przepraszam za długi wykład. Pozdrawiam !!!
Dorsto20-01-2005 14:27:37   [#05]
Władysławie, mógłbyś pociągnąc temat dalej? Jak to z mianowanymi, którzy starają się teraz o dyplomowanie? U nas mówi się, że wystarczy sprawodzanie, analiza przypadku - wszystkie zaświadczenia zostają w domu. proszę, napisz coś jeszcze - teraz o kandydatach na dyp :-)
Iwona220-01-2005 23:37:10   [#06]

Władysławie :-)

ja też proszę o to samo - napisz coś jeszcze  o kandydatach na dyplomowanego :-)))
Władysław Ścianek21-01-2005 07:57:21   [#07]
Teczka składa się z dwóch działów: 1). dokumenty formalne / tak samo na każdy stopień /. 2). pisemne opracowanie zadań - standardów wskazanych przez ministra w par. 8 ust. 2 rozporządzenia. Dział 2). rozpracowany pisemnie wymagany jest tylko przy ubieganiu się o stopień n. dyplomowanego. Wracam do treści liściku Dorsto. Forma wypowiedzi w postaci sprawozdania występuje w obu działach teczki. W dziale pirewszym jest to "sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego". W dziale drugim minister życzy sobie, by w tę formę wypowiedzi "ubrać" zrealizowane zadania umieszczone / do wyboru / w par. 8 ust. 2 pkt.4 rozporzadzenia. W obu przypadkach, jest to obowiązkowe. Najlepiej zobacz do rozporządzenia. Wymagany jest opis i analiza co najmniej dwóch przypadków - problemów / patrz. par.8 ust.2 pkt 5 rozp. /. Nie zapomnij o opisie i analizie wykonanych zadań wynikających z treści par. 8 ust. 2 pkt. 1 - 3. Teraz o zaświadczeniach i innych załącznikach: jeżeli działanie miało miejsce w okresie stażu, opiosałaś je w sprawozdaniu, to nie trzeba załączników. Gdy zadanie wykonałaś przed stażem, na początku swojej kariery zawodowej, to jakikolwiek dowód załącz. O kandydatach na dyrektorów realizujących staż napiszę w kolejnym wejściu. Pozdrawiam !!!
Władysław Ścianek21-01-2005 08:19:22   [#08]
Aby wyczerpać temat, wspomnę krótko o stażu składanym / nauczyciel + p.o. dyrektor lub dyrektor /. Gdyby wystąpił taki przypadek, to przed objęciem stanowiska należy ocenić zrealizowaną część planu rozwoju zawodowego / ocena cząstkowa i tylko pozytywna, gdyż nagatywna dyskwalifikuje wszystko /. Pełniąc obowiązki dyrektora,  planu rozwoju już nie realizujesz ale tu ustawa KN stawia ważne wyznaczniki: 1). Przed złożeniem teczki łączna suma odbytego stażu / jako nauczyciel / + czas pełnienia funkcji dyrektora, musi wynieść  3 lata .   2). od dnia otrzymania awansu na stopień nauczyciela mianowanego, do dnia złożenia teczki na stopień n. dyplomowanego musi upłynąć 4 lata.  3). musisz posiadać wyróżniającą ocenę pracy / Tę ocenę dołącza tylko dyrektor, nauczyciele - nie /.  To chyba wszystko. O sytuacji odwrotnej / awans po zaprzestaniu sprawowania funcji dyr.  - nie piszę /. I jeszcze jedno. Przepraszam, że w tekście używam osoby drugiej, jakby do awansu przygotowywała się np. Iwona 2.  To tylko przypadek, za który serdecznie przepraszam. Taka forma czyni wypowiedź bardziej sugestywną. Pozdrawiam !!!
Dorsto21-01-2005 10:19:18   [#09]

Dziękuję bardzo za informacje. Będzie wielki problem z potwierdzeniami sprzed 10 lat, ale cóż, trzeba będzie się pobawić w detektywa-archeologa ;-).

Jeszcze raz dziękuję w imieniu wszystkich karierowiczów ;-).

Marek Pleśniar21-01-2005 10:20:34   [#10]
proszę proszę. I nauczyciele się doczekali swoich teczek;-)
Dorsto21-01-2005 10:25:56   [#11]
Ale nie czarnych . O ile wiem, wszystkie są białe lub kremowe ;-).
Władysław Ścianek21-01-2005 10:52:13   [#12]
... i znacznie chudsze, niż te, o których pomyślał Marek.  Pozdrawiam !!!
Ajcila21-01-2005 18:29:23   [#13]

Dorsto

a ja miałam zieloną teczkę oczywiście:-))))

Kurcze jak to dawno było:-)))

Oj ale powiem wam, że kiedy ją przywiozłam taką normalną nie za grubą i zobaczyłam wchodzcą Panią z 3 walizkami to zaniemówiłam:-))))

Dorsto21-01-2005 18:31:12   [#14]
No boś Ty pewnie niepoprawna optymistka i turystka zapewne ;-). Ja tam będę aniołka udawać, może nawet skrzydełka dolepię ;-).
bogda321-01-2005 19:39:05   [#15]

No to powspominajmy...

 Jak my zanosiliśmy " teczki"  to pod łódzkie kuratorium podjechał ŻUK i naszym oczom ukazały się dwa potężne kartony, związane sznurkiem.Dwie osoby targały zawartość....

 Ale to było dawno....z jakieś 4 lata temu...

Dorsto21-01-2005 19:48:03   [#16]

Bogda i Ajcila

 Poważnie???
bogda321-01-2005 19:58:50   [#17]
  poważnie
Ajcila21-01-2005 20:53:05   [#18]

Dorsto

poważnie tak było

Ale ja składałam dokumenty w pierwszym terminie

Zola21-01-2005 22:53:52   [#19]
u nas było podobnie do dziś pamiętam mój skowyt śmiechu na korytarzu, bo myslałam że to pracownik Ko jakiś nowy duży sprzet w kartonie do Ko niesie , taki np telewizor 28 cali, na to wskazywała wielkośc pudła i sapania pana,
po czym usłayszałam Stasiu postaw i pani stanęła w kolejce aby oddać papiery awansu , ja stałam prze ni ą ze swoją teczuszką( czarną)niezbyt grubaśną,
dobrze że ci co stali w kolejce to byli zamiejscowi i chyba mnie nie znali, bo tak kwiczałm ze śmiechu i nie mogłam się opanowac że mogli mnie wziąć za niespełna rozumu :-)))
Iwona221-01-2005 23:16:36   [#20]

Zola ;-))))

Władysławie - bardzo dziękuję :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]