Forum OSKKO - wątek

TEMAT: mierzenie agresji w KO Opole
strony: [ 1 ]
Nula19-01-2005 17:17:18   [#01]
Witam Szanownych Forumowiczów, zapowiedział się pan wizytator na kontrolę bieżącą pt. Zjawisko agresji w szkole. Czy ktoś już przeżył podobne mierzenie? Co zbada?:) Plan wych., Program profilaktyki, protokoły, ankiety, wyniki, wnioski z nich i ich realizację... Jeżeli czegoś nie wymieniłam, to poproszę o podpowiedź. Pozdrawiam serdecznie...
Arwena19-01-2005 17:52:49   [#02]
Może jakieś procedury na wypadek wypadku, współpraca z policją i Strażą miejską - o ile takowa u Was istnieje.
 
A może wkroczy na korytarz, zaczepi co większego ucznia i zmierzy powierzchnię siniaków...
AnJa19-01-2005 17:57:07   [#03]
Dlaczego uważasz, że jak zaczepi co większego to zaraz posiniaczony zostanie?
Arwena19-01-2005 18:05:56   [#04]
Jak nie, to poziom agresji zero i najwyższa ocena:-)
Marek Pleśniar19-01-2005 18:16:45   [#05]

Plan wych., Program profilaktyki, protokoły, ankiety, wyniki, wnioski z nich i ich realizację...

i TYM zmierzy?????????????????

 

;-)

AnJa19-01-2005 18:20:51   [#06]
No, a czym niby wg Ciebie się mierzy?

Oczywiście poza arkuszem autodiagnozy.
Arwena19-01-2005 18:45:12   [#07]
Przepraszam, ale rozśmieszyło mnie to mierzenie agresji. Wygląda to na typowe działanie pozorne, usprawiedliwiające ilość i pensje urzędników KO.Gdyby istotnie chcieli to sprawdzić, wystarczy poprosić dyrektorów o podanie ilości i charakteru agresywnych czynów uczniów za jakiś okres.Zeby to ocenić naprawdę, trzeba chyba przeprowadzić poważne badania psychologiczne na całej szkolnej społeczności i porównać poszczególne szkoły -może są tu fachowcy, którzy wiedzą lepiej, chętnie się dowiem, czy taki pomiar da się wykonać.
JarTul19-01-2005 18:53:12   [#08]

Arwena...

Tak!!! Agresometrem firmy KOMENiS sp. z o.o. :-)))
Przepraszam za żart. Ale rozbrajają mnie już oświatowe absurdy.

Aktualnie jestem w trakcie wypełniania ankiety pewnego ...(ustawa o ochronie danych osobowych osób prawnych) KO. Jedno z pytań:

Czy - kurator oświaty rozpoznawał potrzeby szkół dotyczące wspomagania w zakresie przygotowania przez szkoły egzaminu maturalnego w 2005 roku?
a) tak b) nie
Jeśli tak, to kiedy?
W jaki sposób?

Już nie tylko ręce, ale członki wszelkie opadają!!! :-)))
Arwena19-01-2005 19:03:19   [#09]

Jar Tul,

Ty lepiej zostaw tę ankietę, bo to źle wróży...
Chyba, że masz już wszystkie swoje dzieci.
Gaba19-01-2005 19:17:52   [#10]

od mierzenia ani nic nie przybędzie, ani nie ubędzie.

Wierzę, że te organy (państwowe) jako zbędne, będą zlikwidowane, że gminy przjmą całośc i nie będą się bawiać...

JarTul19-01-2005 19:28:40   [#11]

Gaba...

A mi się ostatnio wydaje, że to od tego mierzenia ubywa mi czasu.
Szczególnie jak muszę wypełniać ankiety zawierające takie kwiatki jak wyżej. A że to nie jedyna piękna roślinka w tej ankiecie (10 stron), to jeszcze jeden przykład:
Czy znany jest uczniom, radzie pedagogicznej wzór świadectwa dojrzałości?
a) tak, b) nie
Ja już się zastanawiam jak tu uczniów, rodziców, mieszkańców miasta i powiatu zapoznać z wzorami innych świadectw, arkuszy ocen, dzienników lekcyjnych i jeszcze paru innych dokumentów. :-)))
Jersz19-01-2005 20:03:00   [#12]

?

Te i inne ankietki , przeglądziki są efektem pomysłów pracowników MENiSiu albo również często efektem zapytań posłów. W MENiSiu szybko produkuje się zestaw pytań, w KO szybko tworzy się arkusz ankiety, potem wizytator do szkoły. Często na to wszystko trzeba to zrobić w 2 tygodnie (od pisma z MENIS do odesłania zbiorówek). Wszyscy się zastanawiają co z tym zrobić, czyli jak zrobić to szybko i wreszcie zabrać się za to co potrzebne.

Arweno, chyba jesteś na forum od niedawana? Jeśli długo to .... :-(  

Pozdrawiam Jersz

Akuch19-01-2005 20:51:27   [#13]

Gabo

już nie wiem kto jest lepszy. Politykierstwo szczebla lokalnego i wymogi by być posłusznym, bo ja Wam płacę powodują, że czasami poważnie tęsknię do podległości KO. Było biednie, ale przynajmniej ... Nie będę się wyrażać, tym bardziej, że widziałam projekt reg. wyn.:(((((((((( to wskaźnik mojego nastroju.
Gaba19-01-2005 21:10:36   [#14]

marudząc tak, zachowuję się jak małe dziecko, któremu przestały sie podobać piaskowe babki w piaskownicy - więc rączką robię bum, a po bum mozna zbudować od nowa.

 

Nie chce mi sie czekac juz na ewolucje, ja już nie wierzę.

Marek Pleśniar19-01-2005 21:15:38   [#15]

a... załóżmy;-) tak dla próby..

dobrą wolę KO, które chce wiedzieć co z agresją na jego terenie.

Dobrze, że KO się tym interesuje czy nie?

Małgoś19-01-2005 21:25:14   [#16]

Czy sa jakies granice mierzenia dla tych, co mierzą?

U mnie ostatnio też mierzą...jakość, a że firma prywatna to co krok rafy i góry lodowe, dla których brak narzędzi pomiaru

np.zarząd analizuje coś- całkiem tajemniczego (płace, strategie marketingowe, inwestycje itd.)- analizuje bo ma to ładnie zapisane w planach i programach rozwoju szkoły  i tez dlatego, że ...chce i powinien

ale jak to zmierzyć?????

kiedy brak ...notatek, raportów,tasm magnetofonowych z podsłuchu, filmu z ukrytej kamery, a zarząd nie chce zdradzać swoich pomysłów ;-)

ciekawe co nam zapiszą w raporcie....?

myslę, że wyjdzie, że .... nie analizujemy, nie wnioskujemy ...mało! że wcale nie myślimy, bo nie mamy wskaźników i dowodów!!!!

Dlatego moja rada dla tych co jeszcze przed pomiarem:

jeśli myslicie, że myslicie, to Wam się tylko wydaje - nie myślicie, gdy tego nie udokumentujecie!

najlepiij czytelny zapis EEG ;-)

Gaba19-01-2005 22:20:07   [#17]

normalnie, robisz POWKOSUPOT - ksero na ścianę... możesz tez wypisac wzór na Jana Nowaka, z ulicy Ślicznej (lub Jasnej) w Warszawie

i masz całkiem jak na poczcie.

Nula19-01-2005 22:36:05   [#18]

DZIĘKUJĘ

jesteście Kochani... skończyłam poprawiać prace z polskiego... jutro przeanalizuje dokładnie Wasze wypowiedzi i ... postaram się wyciągnąć wnioski. Póki co... jeszcze raz dziękuję... Ania. Po kontroli oczywiście podam "mierzone"  pole:)))
Marek Pleśniar19-01-2005 23:16:37   [#19]

dajcie szansę temu ko;-))

czyta nasze forum i pewno mu przykro bo ma całkiem dobrze w głowie ono;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]