Forum OSKKO - wątek

TEMAT: mowa studniówkowa
strony: [ 1 ]
Macia18-01-2005 13:12:08   [#01]
Nie jestem zbyt dobrym mówcą a stanęłam przed takim zadaniem jako przedstawiciel rodziców. Nie wiem co się mówi przy okazji studniówki  Proszę więc o jakis pomysł albo przykład - nie mam zadnych doświadczen w tym zakresie a na dodatek bardzo mnie  stresują publiczne wystąpienia. Nie mogę się z tego wyzwolić.Błagam pomóżcie bo nie chciałabym się zbłaźnić i jednocześnie zepsuć imprezy własnemu dziecięciu.
Marek Pleśniar18-01-2005 13:48:17   [#02]

przede wszystkim krótko mów:-)

I nic mocno wzruszającego bo się dziecię Ci wścieknie za obciach:-)

Macia18-01-2005 13:57:51   [#03]

jasne że krótko

bo chcę to jak najszybciej mieć za sobą ale wogóle o czym i do kogo- dyrekcji, grona, uczniów, zaproszonych gosci? Do wszystkich ogólnie czy każdej grupy osobno? Dziecie i tak nie będzie szczęśliwe jak się dowie że wogóle tam będę zabierac głos ale trudno.
Marek Pleśniar18-01-2005 14:00:59   [#04]

zobacz jak i tak to skwitują i co zapamiętaja;-)

http://www.lo.um.bielawa.pl/

http://toonaczytoja.blox.pl/html

a to mi się najbardziej spodobało;-):

przemówienie naszego wspaniałego dyrektora, który jest człowiekiem oszczędnym w każdym calu i nie trudzi się na wymyślanie nowych przemówień co roku, po prostu ma jedno na każdą okazję i co roku i je deklamuje http://yarisa.blog.pl/archiwum/?rok=2002&miesiac=5

Woron18-01-2005 20:48:52   [#05]

Wygrzebałem z tamtego roku (więc ostrożnie - to jeszcze 4letnie i egzamin dojrzałości/maturalny)

Uczniowie:

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele, Kochani Rodzice, Mili Goście.

 

Jest nam niezmiernie miło w imieniu obu klas czwartych ………………………… w …………… powitać Was w piękny, zimowy wieczór, w tej wspaniałej Sali, na naszym Balu Studniówkowym. Mamy nadzieję, że będzie to niezwykły bal, bal, który uświadomi nas o tym, że już wkrótce przekroczymy symboliczny próg dojrzałości. Pragniemy odnaleźć tam swoje właściwe miejsce. Niebywałość tego wieczoru sprawia, że wszyscy czujemy się wzruszeni. Każdy z nas pamięta moment, w którym po raz pierwszy przekroczył szkolne mury. Szybko minęły wspólne cztery lata...

 

Oto nadszedł wieczór, w którym po raz pierwszy możemy spojrzeć sobie głęboko w oczy. Często wyzierał z nich smutek i żal, czasami roztargnienie. Bywało również wiele chwil, gdy emanowała z nich radość, szaleńcza, młodzieńcza radość życia. Spojrzenie, niby niepozorny zwyczajny gest, a znaczący tak wiele, o wiele więcej niż słowa, często puste i bez wyrazu. Mówią nam o tym, co było, co minęło, a co dziś nauczyliśmy się dostrzegać. Czy ujrzymy nasze błędy popełniane w przeszłości, a może raczej strach przed przyszłością?

 

            Za sto dni przystąpimy do pierwszego i jakże ważnego w naszym życiu egzaminu, zwanego egzaminem dojrzałości. Przed nami Matura! Już dziś jednak nadeszła ta magiczna chwila, moment w życiu każdego z nas, w którym przepraszamy za nasze przewinienia i dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Razem przeżyliśmy tak wiele! Studniówka to taki wieczór, który skłania do chwili refleksji i każe rozejrzeć się wokół i zapytać, dzięki komu tu jesteśmy? To właśnie teraz pragniemy na Wasze ręce – Szanowna Dyrekcjo, Kochani nauczyciele – złożyć słowa gorących podziękowań za wszystko! Za ciepły uśmiech – tak bardzo potrzebny w chwilach zwątpienia, za stwarzanie rodzinnej atmosfery, za każdą porcję wiedzy, którą nam przekazywaliście. To dzięki Wam poznawaliśmy tajemnice, zmienialiśmy swe poglądy i zapatrywania na otaczający świat. Dojrzewaliśmy.

 

            Pragniemy złożyć ukłon w stronę naszych wychowawców, byłych
i obecnych, którzy nigdy nie tracili sił, by przemawiać nam do rozsądku, rozsądku, który w młodzieńczym życiu gdzieś ginie. Przyznajemy – byliśmy jednością niesforną, dlatego tak mocno chcemy przeprosić za popełnione błędy i podziękować za wyrozumiałość. Dziękujemy pani profesor ……………., która opiekowała się nami przez pierwsze dwa lata nauki w liceum, była nam podporą w pierwszym, zawsze najtrudniejszym okresie nauki w szkole. Dziękujemy pani profesor ………………., naszej wychowawczyni w klasie trzeciej i czwartej, za ciepły uśmiech i wyrozumiałość, dzięki którym mile kontynuujemy naukę. Dziękujemy panu profesorowi ………………….., za to, że zgodził się wziąć w opiekę wychowawczą część z nas w klasie czwartej i swoim spokojem potrafi łagodzić spory i nieporozumienia.

 

            Nie byłoby nas tutaj, w tej szkole, gdyby nie nasi rodzice. Im również w tym uroczystym dniu pragniemy podziękować za to, że się przez cały czas nami opiekowali, podtrzymywali na duchu w chwilach słabości, przygotowywali do życia. Zawdzięczamy im tak dużo.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, wszystkim bez wyjątku pracownikom szkoły.

 

            Coś się kiedyś zaczyna i coś się gdzieś kończy. Taka jest rzeczy kolej i taki jest jej porządek. Fragment naszej drogi życiowej związany z tą szkołą, z tym liceum powoli, nieubłaganie dobiega końca. Kiedyś, za kilka, kilkanaście lat, gdy spojrzymy wstecz poprzez warstwę czasu, zapewne będziemy chcieli wychwycić każde, nawet najdrobniejsze wspomnienie i przywrócić je naszej pamięci. Każdy dzień spędzony w szkole, każdą lekcję, każdy dzwonek. Każdą twarz przewijającą się w salach lekcyjnych i na korytarzu, każdą chwilę. Chcemy, by były to miłe wspomnienia.

 

Dzisiejszy, magiczny wieczór niewątpliwie będzie jednym z nich. Dzisiaj zapomnijmy wszyscy, że za sto dni czeka nas trudna matura. To jest jeszcze przed nami. Dzisiaj jednak, już tutaj, zdajemy inny egzamin dojrzałości. Egzamin umiejętności zabawy w miłej, serdecznej i kulturalnej atmosferze. Takim właśnie ten bal chcemy wspominać za kilka lat. Mamy nadzieję, że czar tej nocy zapisze się znakiem szczęścia w naszych sercach, że powrócimy do niej po latach we wspomnieniach z łezką w oku.

 

Niech ta Studniówka dostarczy nam wszystkim tutaj zgromadzonym wielu wspaniałych wrażeń. Życzymy miłej zabawy

            Dziękujemy i o zabranie głosu prosimy teraz przedstawiciela rodziców.

Rodzic:

Dobry Wieczór Państwu.

W imieniu rodziców, tych oto młodych ludzi, stojących tu przed nami chciałabym również gorąco przywitać wszystkich zebranych gości. Motywowana sytuacją i pełnioną rolą pragnę powiedzieć również kilka słów.

Mijają już cztery szkolne lata od momentu, gdy większość z tych młodych ludzi przekroczyła progi ………………………………... Cztery jakże długie i jakże krótkie lata. Okres wytężonej pracy nauczycieli, wzlotów i upadków naszych dzieci, chwil szczęścia i radości, czasem smutku czy żalu.

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele. Powierzając na te parę lat nasze dzieci państwa opiece, niewątpliwie większość z nas - rodziców robiła to z niepewnością i obawą czy dokonuje dobrego wyboru, czy poradzą sobie państwo z ich niesfornymi charakterami, buntowniczą naturą w momentach niezdecydowania „czy być już dorosłym, czy jeszcze cieszyć się z bycia dzieckiem”.

Dzisiaj wiemy, że nasze, rodziców obawy okazały się niepotrzebne.

Mijają już cztery lata, lata, które jak mniemam nie są stracone. Trud wszystkich nauczycieli wniesiony w wykształcenie tych młodych ludzi przynosi efekty. Proszę popatrzeć teraz na nich. Stoją tu przed nami, jakże inni niż, na co dzień, jakże inni niż te parę lat temu. Lepsi, dojrzalsi z większą odwagą spoglądający
w swoją przyszłość.

Pragnę serdecznie podziękować Dyrekcji i nauczycielom szkoły za te lata trudu, które upłynęły nad kształtowaniem tych młodych ludzi, za poświęcony im czas i wysiłek. Dziękuję wychowawcom, byłym i obecnym i wszystkim, bez wyjątku pracownikom szkoły.

Tak. Coś się zaczyna i coś się kończy. Wszystko ma gdzieś swój początek
i zbiega się w jakimś punkcie. Nauka w liceum dla naszych dzieci już niedługo się zakończy. Za około 100 dni przystąpią do egzaminu maturalnego, egzaminu dojrzałości. Dzisiejszego natomiast wieczoru i dzisiejszej nocy czeka je jednak ten wyjątkowy, Studniówkowy Bal.

Studniówka to tradycja wpisana w kalendarz każdego licealisty. To impreza oczekiwana przez maturzystów z niecierpliwością, lekkim wzruszeniem i niepokojem. Pozostaje w pamięci młodego człowieka na długie lata, jako jedno z wielu przyjemnych i pięknych przeżyć szkoły średniej.

Dzisiejszego wieczoru każdy z nich zdaje już pewien egzamin dojrzałości
i dorosłości a jak on wypadnie pokażą nadchodzące godziny.

Chciałabym życzyć naszym dzieciom, aby okazały dzisiaj postawę godną doniosłości, tego Balu Studniówkowego. Jednocześnie życzę wszystkim tu obecnym wesołej i dobrej zabawy. Oby miłe wspomnienia dzisiejszego wieczoru mogli państwo zachować przynajmniej do następnej Studniówki w tej szkole, a nasze dzieci by tę Studniówkę i całą naukę mile wspominały przez resztę swojego życia.

Dziękuję.

AnJa18-01-2005 21:01:33   [#06]
Szkods, że swoich z ubiegłego roku i tegorocznej nie zapisałem gdzieś - też bym się pochwalił i moze zainspirował.

Ubiegłoroczne podobno były bardzo krótkie, kamerzysta skarżył się, że dzwięk nie zdażył mu się ustawić, a juz było po.


To się w tym roku rozgadałem- całe 22 sekundy były.

Ale na kolejnych się streszczać jednak będę.
Zola19-01-2005 01:11:57   [#07]
;-)))
lubię tak, moje też z roku na rok krótsze
Macia19-01-2005 10:24:12   [#08]

dzięki Woron

przynajmniej mam jakąs orientację choć pewnie moje wystapienie będzie krótsze. Może ktoś jeszcze coś podrzuci? Oczywiście tak jak przypuszczałam dziecię się zburzyło na wieśc o moim wystąpieniu a to wszystko w obawie że "pewnie się wzruszysz i rozpłaczesz". Co prawda jeszcze mi sie to nie zdarzyło choć podczas pierwszego wystapienia nieco załamał mi się głos.Mam nadzieje że sięt o nie powtórzy.
Marek Pleśniar19-01-2005 13:48:39   [#09]

i tak "pewnie się wzruszysz i rozpłaczesz". 

;-)))

AnJa19-01-2005 14:02:58   [#10]
Kurczę - nie rozumiem nic a nic.

Studniówka to impreza ściśle rozrywkowa.

A czy sie tu wzruszać?
............
Fakt, czasami zespół tak rzempoli, że za serce coś sciska, ale to chyba nie wzruszenie?
Macia19-01-2005 14:21:47   [#11]

Marku

nie kracz bo wykraczesz

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]