Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ocena pracy nauczyciela-podpis
strony: [ 1 ]
Mariola18-01-2005 08:02:09   [#01]

Mam pytanie:

Czy pod oceną pracy nauczyciela może podpisać się zastępca dyrektora?

Władysław Ścianek18-01-2005 09:12:08   [#02]
Z mocy prawa naczelny dyrektor "gromadzi informacje o pracy nauczycieli w celu dokonywania oceny ich pracy". Stąd też logika każe rozumować, że to on, naczelny pracodawca składa podpis pod tak ważnym dokumentem, jakim jest ocena pracy.  Jednak uważam, że w szkołach, gdzie powołano stanowisko zastępcy dyrektora / nie dotyczy to tzw. "społecznego zastępcy"/  należy dokonać i przekazać do wiadomości radzie pedagogicznej  "podział kompetencji i uprawnień naczelnego i jego zastępcy" Wówczas to, na zasadzie stanowionego prawa wewnątrzszkolnego jest możliwe delegowanie uprawnień dot. podpisywania  / w szczególnych przypadkach lub zawsze / oceny pracy nauczyciela.  Oficjalnie taka procedura nie jest zabroniona.  Serdecznie pozdrawiam  !!!
Gaba18-01-2005 21:10:55   [#03]
a nie jest tak, że oceny dokonuje jedynie dyrektor? ocena dorobku może być wykonana wyłącznie przez dyrektora...
AnJa18-01-2005 21:17:39   [#04]
Aha.

I dlatego moi wice mają taka śliczna pieczątkę : z up. Dyrektora i klepią ją gdzie się tylko da.

I niech mi ktos pokaże podstawę, że tak nie można.

Przez ostatnie 2 lata Przewodniczacym PKE (stara matura) był mój wice. W gimnazjum było tak samo.

W Nowej Maturze jestem tylko dlatego, że OP przymierzał się do likwidacji stanowiska dyrektora w naszej szkole - bo nie wiedział po co mnie utrzymuje.
Mariola18-01-2005 21:57:10   [#05]

dziękuję

:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]