Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Mam nadzieje ze nikt
strony: [ 1 ]
Tara17-01-2005 14:23:47   [#01]

z Waszych bliskich nie ucierpial.Wiem gdzie był ten wypadek mam tam rodzine w tej okolicy.

Kilkanaście osób rannych w karambolu 63 aut w Krakowie
PAP 09:55 (aktualizacja 13:54)

W karambolu uczestniczyły 63 auta
(fot. PAP)

Kilkanaście osób zostało rannych, w tym cztery ciężko, w karambolu, do którego doszło w Krakowie. Według policji, uczestniczyły w nim 63 samochody. Południowa obwodnica Krakowa w kierunku Balic i Katowic jest już przejezdna - poinformował rzecznik małopolskiej policji mł. inspektor Dariusz Nowak.

Nadal trwa przywracanie ruchu w przeciwnym kierunku, na nitce w stronę Zakopanego.

Do karambolu doszło na Węźle Opatkowickim. Na nitce obwodnicy prowadzącej do wyjazdu na "zakopiankę" zderzyły się dwa samochody - osobowy i ciężarowy, a na nie zaczęły wpadać kolejne auta. Prawdopodobnie jadący w przeciwnym kierunku kierowca zapatrzył się na to, co dzieje się na sąsiednim pasie, i tak doszło do następnej kolizji.

Na pasie w kierunku "zakopianki" zderzyło się 55 aut, a na pasie przeciwnym - osiem. Nikt nie zginął.

Według policji, rannych zostało 17 osób, w tym cztery ciężko. Ale poszkodowanych może być nieco więcej. Lekarz, opatrujący poszkodowanych na miejscu wypadku, powiedział dziennikarzom o 20 rannych. Ranni mieli urazy klatki piersiowej, kończyn i obrażenia głowy. Jedna z poszkodowanych osób została przetransportowana do szpitala śmigłowcem.

Wciąż usuwane są rozbite samochody. Wszystko wskazuje na to, że do karambolu przyczyniła się gęsta mgła i nieuwaga kierowców. To była ściana mgły. Nie było widać chyba nawet na metr - powiedziała jedna z uczestniczek karambolu. Słyszałem, jak zderzały się samochody. Mnie udało się uciec w stronę barierki. Tu się działy dantejskie sceny. Jeden z samochodów zaczął płonąć. Wyciągaliśmy ludzi z rozbitych aut - mówił dziennikarzom jeden z kierowców.

Tara17-01-2005 21:50:21   [#02]

W kontekscie

wyjazdów na ferie,ku przestrodze.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]