Forum OSKKO - wątek

TEMAT: egzamin dojrzałości
strony: [ 1 ]
margocha16-01-2005 11:02:41   [#01]
Czy w egzaminie dojrzałości w sesji zimowej też otrzymaliście ( język polski) zestawy zawierające tylko tematy esejów i interpretację wiersza, bez tzw. "pracy z tekstem"? Byłam zaskoczona, bo pierwszy raz od wielu lat się nie pojawiła. Mamy jeszcze stare typy szkół, które w maju zdają egzamin dojrzałości, nie ukrywam,że klasy dość słabe i temat 4B był dla nich jakąś deską ratunku. Teraz bez zapowiedzi po prostu zniknął. Czy to tylko KO Poznań , czy u was też takie kwiatki?
margocha16-01-2005 20:58:55   [#02]

 

  Czy już nikt nie ma starej matury?

zgredek16-01-2005 21:00:29   [#03]
w dolnośląskiem - też tak

ale ponoć (ponoć-bo ubiegłym roku nie miałam w zimie) w zimowej też nie było pracy z tekstem
zgredek16-01-2005 21:01:04   [#04]
w ubiegłym roku w zimowej nie było - miałam napisać
margocha16-01-2005 21:05:33   [#05]
Dzięki, już chciałam pytać czego to nie miałaś w zimie ;-))) Tylko w zeszłym roku wcale nie było zimowej sesji egzaminu dojrzałości, bo on od tego roku chyba jest........czy znowu czegoś nie wiem?
AnJa16-01-2005 21:09:29   [#06]
Mamy, mamy - tyle, że w maju dopiero.

Każde KO robiło to dotąd po swojemu - a nigdzie nie napisano, jakiego typu miały buc to zadania.

U nas w zaocznym np. tzw. tekstów źródłowych czy innych nie było nigdy. w dziennym od ładnych kilku lat.

Przy okazji źródeł: z historii 1 temat mieliśmy gdzieś tak od 1996 roku - kilkanaście róznych tekstów, tabel, ikonografia. Trzeba to było przeanalizować (choc pytania często z gatunku debilnych), pojawiała sie tez krytyka żródła oraz oczywiście praca tematycznie ze żródłami związana.
Razem bitych 5 godzin pracy - jeśli ktoś to wybrał.

W ubiegłym roku przypadkiem zobaczyłem arkusz z innego wydawnictw - 4 teksty, 7 prostych pytań plus praca.

Po co o tym piszę? Bo sie wtedy do pomysłu Nowej Matury przekonałem.

A, i jeszcze. Z polskiego u nas rzadko tekst publcystyczny wybierano - były zwykle mocno skomplikowane. Tegoroczny z próbnej był np. o wiele prostszy.
AnJa16-01-2005 21:10:52   [#07]
arkusz z innego województwa, nie wydawnictwa
margocha16-01-2005 21:14:20   [#08]
Prosty to on i był tylko jakoś klucze odpowiedzi skomplikowane - u nas prawidłowo wyjaśnić po polskiemu kazano słówko "frustracja"" i podano jedynie słuszne wyjaśnienia, których za cholerę w żadnym słowniku nie znajdziesz - to mnie mimo, że jak Ty przekonana niby byłam do nowej -jakoś od tego przekonania odwodzi. Cóż, to już gdzieś było "idea słuszna, ale ci ludzie........"
zgredek16-01-2005 21:15:09   [#09]
był w ubiegłym roku w zimie, ale zebrali zdających w jednej szkole
AnJa16-01-2005 21:19:05   [#10]
Na egzaminie dojrzałosci nie było klucza - były propozycje odpowiedzi. i punktowania.

U nas poważniej podchodzili do nich poloniści i matematycy.

Historycy niby do klucza zaglądali i wg. propozycji chyba tzw. łódzkich prace punktowali, ale bez nabożeństwa do tego podchodzili.
margocha16-01-2005 21:22:33   [#11]
Czyli generalnie - co kraj to obyczaj. Naszemu KO sięchyba nie chciało, bo na kluczach jak byk stoi "KO Katowice". Zobaczymy w marcu, bo będzie próbny starej, może się coś wyjaśni.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]