Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Bardzo delikatny problem
strony: [ 1 ]
Agnieszek15-01-2005 19:32:41   [#01]

Przepisuję dyrekcji,  także z sympatii, pracę - kilkanaście godzin mego stukania w klawiaturę.

Nie chcę pieniędzy, nie chcę też, żeby to tak zostało, by nie miała długu wdzięczności (są jeszcze tacy ludzie, którzy coś takiego odczuwają).  Macie pomysł na rozwiązanie?

violka15-01-2005 22:23:03   [#02]

Agnieszek

jakoś to tak wygląda, że ten dług wdzięczności to Tobie ciąży

może daj człowiekowi podjąć decyzję samodzielnie - czy on się z tym dobrze czuje czy nie

chyba przewidujesz, że w przyszłości, jak będziesz coś potrzebować - to poczujesz się jakbyś się upominała o spłatę długu

jeśli tak jest, to problem jest Twój - więc:

1) przyjmij to za naturalne, że należy się rewanż,

2) nie dorabiaj teori do praktyki (skoro potrzebujesz i uczciwie zwracasz się o pomoc, a nie naciągasz -  to nie masz co się czuć winna)

albo

3) zrezygnuj i nigdy o nic nie proś

które byś nie wybrała - problem przestanie istnieć - jeśli będziesz się z tym rozwiązaniem dobrze czuła

:-)))  prezenty trzeba umieć dawać, trzeba też umieć je przyjmować :-)))

Dorsto16-01-2005 19:31:36   [#03]

Aga, ja po prostu mówię: Wystarczy "dziekuję".

Spotykałam się wielokrotnie z tym, że za przysługi (mniejsze czy większe), ktoś coś mi chciał mi w "dowód..." dać. Konsekwentnie odmawiałam i oddawałam - i mam spokój!

Odchodząc od tematu, strasznie mnie denerwuje, jak dalsi znajomi przychodząc do nas kupują dzieciom zabawki lub słodycze "żeby nie wejść z puistymi rękami". Ale wredna jestem ;-)

camelot16-01-2005 22:45:16   [#04]
Ja też wielu kolegom i koleżankom coś pomagam, robię. Dyrekcji też. Nie robię z tego problemu. Słowo dziękuję jest dla mnie największą satysfakcją. Bez ideologii innych dowodów. A już obrażam się gdy ktoś z tego grona próbuje mi w ramach dowodów coś dać (kawa. czekolada). Poprostu nie przyjmuję z interpretacją że zrobiłem to z czystej bezinteresowności. Już taki jestem. I dlatego wydaje mi się że wiele osób mnie lubi i szanuje.
org16-01-2005 23:08:14   [#05]

Robisz to przecież z sympatii.

Tak więc oczekuj sympatycznego "Dziękuję".

Obyś tylko takie problemy miała.

Uważaj na literówki, bo będziesz musiała jeszcze przepraszać.

Pozdrwaiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]