Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rozliczanie wycieczek
strony: [ 1 ]
aga230715-01-2005 17:13:31   [#01]

Komu przedstawiaciwe w waszej szkole rozliczenia wycieczek.

U nas wszystkie papiery zbiera dyrektor i chomikuje w specjalnej teczce. Kto oprócz rodziców może kontrolować rozliczenie wycieczki szkolnej?

Arwena15-01-2005 17:27:44   [#02]
Rozliczam się wyłącznie z rodzicami mojej klasy, ewentualnie z Radą Rodziców, jeżeli dofinansowała. Chętnie współpracuję podczas zbierania i rozliczania pieniędzy z którymś z rodziców.Papiery przechowuję do końca pobytu klasy w szkole, na wszelki wypadek.
Mada4515-01-2005 17:51:09   [#03]

rachunki oczywiscie przedstawia się tym co płacą

jako dyr. przy wyjeżdzie zatrzymuje u siebie kopię karty wycieczki oraz zgody rodziców co jest odnotowane na karcie, którą zabiera ze sobą nauczyciel.

RomanG15-01-2005 18:02:08   [#04]

Dlaczego tym, co płacą?

Wszystko w szkole kontrolować ma prawo dyrektor, więc czemu nie to? Za wszystko w szkole odpowiada dyrektor, więc i za to.

Reklamacje rodziców do dyrektora.

Mada4515-01-2005 18:12:09   [#05]
ja napisałam, że przedstawia sie, a co ? Potem to trzymamy je w osobnym segregatorze (chomikuję )
RomanG15-01-2005 18:19:04   [#06]
A faktycznie :-)
Mada4515-01-2005 18:20:01   [#07]
:-))
aga230716-01-2005 00:52:23   [#08]

RomanieG

Czy to znaczy, że też chomikujesz rachunki wycieczek i ich rozliczenia?

Komu zdajesz sprawozdanie z rozliczeń? Ostatnio dyrektor zażądał  odemnie rachunku sprzed dwóch lat? Czy to nie jest chore? A gdzie on go posiał? Należałoby zatem oddawać dyr. kopie, a drugą teczkę sporządzić dla siebie w razie czego.

U nas nie rozliczamy się z rodzicami tylko z dyrektorem. Rodzice w ogóle nie widzą żadnego rachunku. Fajnie co?

zgredek16-01-2005 00:59:21   [#09]
no cóż, myślę, że Roman raczej nie chomikuje;-)))))))))))))))))))))

nie sprawozdaje też;-)))))))))))
mika16-01-2005 09:03:15   [#10]
U nas wychowawca rozlicza się z rodzicami, on też chomikuje  do końca posiadania klasy a dyrektorowi pokazuje na żądanie:)
Maelka16-01-2005 09:46:32   [#11]

Jako wychowawca rozliczam się z rodzicami. Po wycieczce każdy z rodziców otrzymuje (za pokwitowaniem) kartkę ze szczegółowym rozliczeniem i zwrot pieniędzy, gdyż zwykle troszkę zostaje.

Zgodnie z umową (zawartą jeszcze przed wycieczką) rodzice mogą zgłaszać uwagi do rozliczenia w okresie tygodnia, dwóch. Po tym terminie nie podejmujemy żadnych dyskusji na temat rozliczenia.

Jeszcze przed wycieczką rodzice wiedzą:
a) jak rozliczani będą nauczyciele
b) że za zabranie dziecka nauczyciele płacą tak samo, jak za każdego uczestnika,
c) będą wydatki związane z atrakcjami, np. kino, teatr, basen itp.

Co roku jeżdżę z klasą na wycieczki i jeszcze ani razu żaden z rodziców nie poprosił mnie o rachunki czy paragony. Jest mi bardzo miło z tego powodu, bo choć teczkę z rachunkami mam, taką postawę rodziców uznaję za dowód zaufania.

Gaba16-01-2005 09:58:27   [#12]

ja mam regulamin, który zobowiązuje do rozliczenia się nauczyciela przed rodzizami, nauczyciel ponosi wszelką odpowiedzlność za nieprawidłowe rozliczanie się (to jest napsiane), ja mam dostac sprawozdanie z krótkim rysem finansowym (tyle zebralismy, na podróze tyle, na noclegi tyle, od pnosorów tyle... - taki mamy schemaciczek), chyba że jest to wyjazd współfinansowany przez OP - wtedy robimy to na drukach OP.

do kultury nauczyciela nalezy przedstawienie rozliczenia. Można to zrobic na folii, albo ksero w łapke każdemu, albo jedno rozliczonko i rodzice podpisują się, że przyjęli.

 

cos mi kołacze gdzies po głowie, że była skarga na organizację wycieczki i przyszedł inspektor z OP... - a ja byłam z kolei członkiem składu orzekającego w komisji dyscyplinarnej na nauczycielkę, która z dokonała malwersacji.

 

Reasumując -

dyrektor określa sposób rozliczenia, bo to on odpowiada za organizację wycieczek. Bardzo potrzebny jest regulamin - dorby regulamin i przegadanie go z gronem, nakreslenie punktów krytycznych + wzajemne zrozumienie.

 

Gdy jestem u mojej córki na zabraniu, to także sie rozliczają i trójka klasowa i wychowawca. Dla mnie sprawy finansowe maja byc przeźroczyste. Tak jak nasz budżet w szkole!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]