Forum OSKKO - wątek

TEMAT: znajomość prawa
strony: [ 1 ]
Doris14-01-2005 19:35:57   [#01]

Czy "zwykły" nauczyciel musi znać prawo oświatowe, czy "wystarczy", że zna statut szkoły ze szczególnym uwzględnieniem wso i wewnętrzne regulaminy? Mój dyrektor twierdzi, że jest obowiązek nauczycieli. Ja natomiast uważam, że nadmiar wiedzy szkodzi ,np. co mi z tego że wiem że mój dyrektor spóźnił się z moją oceną o pół roku. Co gorsza można źle zinterpretować przepis tzn. inaczej niż p. dyrektor i co z tego. Mój dyrektor w rozmowie w cztery oczy spytał się mnie "Czy chcę tu jeszcze pracować? " i podkreślił fakt, że ma wprawę w zwalnianiu niewygodnych pracowaników! Ośmieliłam się napisać w statucie, że ustalając harmonogram posiedzeń RP należy uwzględnić higienę pracy nauczycieli, czyli , np. 8 godzinny dzień pracy, jakaś przerwa na poisiłek.

bogna14-01-2005 19:48:18   [#02]

;-)

IGNORANTIA IURIS NOCET

a prawo oświatowe to też prawo ;-)

Gaba15-01-2005 06:48:24   [#03]

hmmm, no to nieładnie.

- prawo oświatowe trzeba znać, jest to obowiązek nauczyciela mianowanego, warunek nawet, by ten stopień otrzymać...

- wymagam od wszytskich mianowanych, najgorzej idzie z tymi, co to dostali mianowanie w prezencie, ale ci przynajmniej u mnie nie przeszkadzają.

- mamy dobry zwyczaj, kiedy jest problem - szukamy podstawy prawnej, dyskutujemy, proszę nauczycieli o bezwględny szacunek wobec prawa, nawet (przede wszytskim?) naszego szkolnego...

- odezwał się... nie bardzo, nie wypada. Jak sobie mruczę, że kogoś wywalę... wczoraj mruczałam, widząc sposób poprawienia ćwiczeń... nie dziwię się zdumionemu rodzicowi... to sobie mruczę, nie gadam takich głupot do nauczyciela.

- by go zwolnić... duzo trzeba - zawsze rozmawiam, podaję błąd w zachowaniu, dyskutujemy, naprawiamy... jeżeli się da. Nie toleruję jednak błędów uporczywych... chodzenie do szkoły w stanie wskazującym... (kilkanaście razy), stałe obrażanie woźnej przez stażystkę, nieprzychodzenie na rady oraz na spotkania z rodzicami..., wyrzucanie mebli przez okno...

- to nieelegancka zagrywka.

- a może był zły, nie dostał dotacji z OP?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]