Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pieczęcie szkolne...
strony: [ 1 ]
Grzegorz G13-01-2005 17:46:13   [#01]

proszę o pomoc i podpowiedź - jakie powinny być pieczęcie na np. swiadectwie szkoły, oczywiście w zespole szkół. Piszę o okrągłych pieczęciach na dole strony.

Bardzo proszę o podpowiedź i oczywiście

 

dziękuję bardzo.....

bogna13-01-2005 17:54:20   [#02]

rozp. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw:

§ 9. 3. Świadectwo i dyplom, wydawane przez szkołę opatruje się wyraźnym odciskiem pieczęci urzędowej szkoły.

i rozp. w sprawie ramowych statutów - np. technikum:

§ 21

3. Tablice i pieczęcie technikum wchodzącego w skład zespołu szkół zawierają nazwę zespołu i nazwę tego technikum, z zastrzeżeniem ust. 4.

4. Pieczęć urzędowa technikum wchodzącego w skład zespołu szkół oraz technikum specjalnego wchodzącego w skład specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego, młodzieżowego ośrodka wychowawczego lub młodzieżowego ośrodka socjoterapii nie zawiera nazwy tego zespołu lub ośrodka.

Grzegorz G13-01-2005 18:01:42   [#03]

czyli,

jeśli dobrze rozumiem - mam mieć pieczęcie z nazwą szkoły, bez nazwy zespołu szkół. Tzn: Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im.:-))) w ....???I to ma być duża okrągła pieczęć????

:-))))

AnJa13-01-2005 18:04:49   [#04]
Rozporządz.o ramowych statutach.
Np. LO
§ 20.
4. Pieczęć urzędowa liceum wchodzącego w skład zespołu szkół oraz liceum specjalnego wchodzącego w skład specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego, młodzieżowego ośrodka wychowawczego lub młodzieżowego ośrodka socjoterapii nie zawiera nazwy tego zespołu lub ośrodka.
AnJa13-01-2005 18:05:10   [#05]
Zaspałem:-)
Grzegorz G13-01-2005 18:05:57   [#06]

pomyliłem się:-)

napisałem, że bez nazwy a ją napisałem.

Powinno być: Liceum Ogólnokształcące w.....

czy tak? ;-)

AnJa13-01-2005 18:11:28   [#07]
Tak:-)
Grzegorz G13-01-2005 18:15:09   [#08]

Dzięki, tylko....

trzeba zakupić niestety nowe pieczęcie ;-)))

Zamiast Zespołu Szkół im.:-), LO w ....

tylko to co napisaliście

ale dzięki :-))

Pozdrawiam

Grzegorz G13-01-2005 18:34:38   [#09]

Ale mam problem...

inny - czyżby, jeśli w danej miejscowości są np 3 licea w 3 zespołach szkół to po czym się pozna które świadectwo jest skąd?

;-)))) TO MAM PROBLEM

POMOCY ;-)))

a podstawa prawna jest niespójna i nieżyciowa (bez obrazy AnJa).

Może jest jakaś inna

                           

pozdrawiam, dzięki

AnJa13-01-2005 18:39:25   [#10]
Obrazy???

A co to, ja ją pisałem, że mam sie obrażać????

Jesli sa w miejscowości 3 licea, każde w innym zespole i nie mają np. imienia je identyfikujacego to OP je zakładająć (przekształcając) powinien nadać im numer.
bogna13-01-2005 18:50:45   [#11]

§ 1. 1. Statut publicznego liceum ogólnokształcącego dla młodzieży, zwanego dalej "liceum", określa nazwę liceum. Nazwa liceum zawiera:

1) określenie "Liceum Ogólnokształcące", a w przypadku liceum specjalnego, integracyjnego, ogólnodostępnego z oddziałami integracyjnymi oraz liceum z oddziałami dwujęzycznymi - odpowiednio określenie "Liceum Ogólnokształcące Specjalne", "Liceum Ogólnokształcące Integracyjne", "Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi" oraz "Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi",

2) ustalony przez organ prowadzący numer porządkowy liceum, wyrażony cyfrą rzymską, jeżeli w danej miejscowości jest więcej niż jedno liceum,

3) imię liceum, jeżeli imię takie nadano,

4) oznaczenie siedziby liceum,

5) ewentualne wskazanie organu prowadzącego liceum,

6) ewentualne określenie innego niż polski języka nauczania w liceach z językiem nauczania mniejszości narodowych lub grup etnicznych oraz w liceach z oddziałami dwujęzycznymi,

7) w przypadku liceum specjalnego - określenie rodzaju niepełnosprawności uczniów.

ellys13-01-2005 18:59:16   [#12]

Grzesiu G

wypisując świadectwo napiszecie, że taki to a taki ukończył liceum .... w Zespole Szkół im. takiego a takiego w miejscowości xyz. Chyba to wystarczy aby odróżnić szkoły. A pieczęć urzędową postawicie śliczną i okrąglutką z wymaganym tekstem i wielkim orłem.
zgredek13-01-2005 20:17:23   [#13]
u nas w ubiegłym roku organ ponumerował wszystkie szkoły wchodzące w skład zespołów i obiecał nam, że te pieczęcie w mennicy to sam zamówi i zapłaci

co nie jest równoznaczne z tym, że pieczęcie mamy już
Grzegorz G14-01-2005 11:20:11   [#14]

Bardzo ślicznie DZIĘKUJĘ

za pomoc kochanemu społeczeństwu i życzę miłych chwil feryjnych bez organów

ps.: słyszeliście, że są takie miejsca, gdzie można wymienić sobie organy, które źle funkcjonują i wszczepić nowe....:-)

Pozdrawiam, miłego dnia

AnJa14-01-2005 12:15:32   [#15]
Ty lepiej uważaj, żeby to organy Ciebie nie wymieniły:-)
Grzegorz G14-01-2005 12:21:31   [#16]

A co mi....

jeśli potwierdzi się 2011 - spadam na EMERYTURĘ! :-)

A organy niech grają i się wymieniają (co wybory zresztą)

zgredek14-01-2005 16:46:36   [#17]
ale... do 2011 to jeszcze jakis czas wypadałoby popracować;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]