Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zespoły szkół od 1.09.2005
strony: [ 1 ]
Piotr Szulc Giżycko11-01-2005 09:08:46   [#01]
Czy od 1.09.2005 dalej może funkcjonować w zespole szkół szk.podst i gimnazjum przy założeniu ,że w szk. podst. są oddziały integracyjne?
Konto zapomniane17-01-2005 17:57:29   [#02]

zespoły szkół

Panie Piotrze czy może wie Pan juz coś więcej o istnieniu zespołów od 1.09.2005???
rzewa17-01-2005 18:23:09   [#03]

mogą

Wszystkie zespoły moga funkcjonować, ale niektóre muszą mieć zgodę kuratora. Sa to następujące zespoły:
1. przedszkole ze szkołą podstawową;
2. przedszkole z gimnazjum;
3. szkoła podstawowa z gimnazjum;
4. przedszkole ze szkołą podstawową i gimnazjum.

Żadne inne zespoły nie muszą być pozytywnie opinowane przez kuratora. Czyli, inaczej mowiąc, jeśli w zespole szkół jest szkoła ponadgimnazjalna zgoda KO na funkcjonowanie takiego zespołu jest zbędna.

Również powyżej wymienione zespoły zgody takiej mieć nie muszą, jeśli co najmniej jedna ze szkół zespołu jest szkołą integracyjną albo specjalną lub z oddziałami integracyjnymi ew. specjalnymi, szkołą dwujęzyczną lub mniejszości narodowej albo szkołą mistrzostwa sportowego lub artystyczną.

UoSO art. 62. ust. 1. Organ prowadzący szkoły różnych typów lub placówki może je połączyć w zespół, z zastrzeżeniem ust. 5a-5c. Połączenie nie narusza odrębności rad pedagogicznych, rad rodziców, rad szkół lub placówek i samorządów uczniowskich poszczególnych szkół lub placówek, o ile statut zespołu nie stanowi inaczej.

ust. 5b. Połączenie w zespół przedszkola ze szkołą podstawową albo z gimnazjum, szkoły podstawowej z gimnazjum albo przedszkola ze szkołą podstawową i gimnazjum wymaga pozytywnej opinii kuratora oświaty

ust. 5c. Przepis ust. 5b nie dotyczy szkół artystycznych, szkół sportowych, szkół z oddziałami sportowymi, szkół mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami integracyjnymi, szkół specjalnych, szkół z oddziałami specjalnymi, szkół w zakładach opieki zdrowotnej, w tym w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego, w domach pomocy społecznej, szkół dla dorosłych, szkół dwujęzycznych oraz szkół dla mniejszości narodowych i szkół z oddziałami dla mniejszości narodowych, a także szkół, o których mowa w art. 5 ust. 3b i art. 35 ust. 2a. Szkoły te mogą być łączone w zespoły na zasadach określonych przez organ prowadzący.

Karolina17-01-2005 19:59:39   [#04]
i byłby spokój.... a mówiłam mieć klasy integracyjne...! ale gdzie tam u mnie jest tak, że prędzej osiwieje niż dzieci niepełnosprawne wprowadzą do szkól masowych ...wrrrrr...brrrr:-((((((
Chowański Krzysztof17-01-2005 20:34:37   [#05]

A u mnie zespół. W Podstawowej oddział integracyjny. I co? NIC. Uchwalili, ze nie wystąpią o zgodę do KO. A czemu? Bo sami zespół rozwiążą.

Fajnie jest. No nie?

JCK17-01-2005 21:17:06   [#06]

Hej Piotr

Nigdzie nie doszukałem się propozycji tych zmian o których piszesz. Według tego co udało się zebrać (z luźnych info) to organizacja jednego typu szkoły ma się nijak do zasad łączenia szkół w zespoły. Ale to tylko luźne info. O konkrety trudno. POzdrowionka z Redzikowa Jacek
rzewa18-01-2005 07:54:36   [#07]

ja czegoś nie rozumiem...

Podaję przepis ustawy o systemie oświaty, z którego jasno wynika, że:

1. w przypadku szkoły z oddziałami integracyjnymi zgoda KO jest zbędna (Krzysztof) i

2. organizacja szkoły na istotny wpływ na zasady łączenia szkół w zespoły (JCK)

A wy dalej piszecie, że jest inaczej... To zgłupiałam doszczętnie... :-((

Może mi ktos to wytłumaczy! :-0

Chowański Krzysztof18-01-2005 12:42:13   [#08]

rzewo

Dokładnie Cię rozumiem i zgadzam się z Tobą.

Pomimo takiego stanu prawnego mój OP uważa jednak inaczej gdyż tak rozmuje słowo SAMORZĄD - SAMO RZĄD.

Konto zapomniane18-01-2005 16:27:10   [#09]

Jestem na forum dopiero kilka dni i muszę bardzo podziękować za odzew na moje pytanie o zespoły. Nie myślałam że to tak szybko pójdzie.

WIELKIE DZIĘKI DLA WSZYSTKICH!!!!!!!!

stan19-01-2005 08:19:02   [#10]
... do dziś byłem spokojny ...ale pojawiła się w naszym gronie wieść co do konieczności jakiś działań administracyjno-prawnych co Zespołów składających się z:
  • Technikum
  • LO
  • LP
  • Szkoły Zasadniczej
  • Szkoły dla dorosłych
  • CKP/CKU
Czy takie twory mogą istnieć?
Czy trzeba coś zmieniać ?
Czy przez 1.09.05 możemy przejść bez dodatkowej papierologii?
Z góry dzięki
:-)
AnJa19-01-2005 08:50:54   [#11]
Zespół może na pewno - bo ponadgimnazjalne wszystkie.

Może o przekształcenia poszczególnych szkól chodzi - ta Zasadnicza jakos mi nie pasuje. Od wrzesnia pozmieniały się nam tez nazwy w szkołach dla dorosłych.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]