Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Skreslenia 6 h za niedziele cd
strony: [ 1 ]
Diter Kalla22-12-2004 08:03:57   [#01]
Próbuję nauczycielom wyłacić 6 h za pracę w Kiermaszu Adwentowym. Organ nakazł skreślenie tych godzin a Radca prawny zajął stanowisko, że w rozumieniu KN udział nauczycieli w Kiermaszu Adwentowym nie stanowi wykonywania zajęć dydaktycznych, wychowawczych lu opiekuńczych w rozumieniu art 42 c ust 3 (przyznanie dnia wolnego za pracę w dzień wolny. Nie wiem, czy radca prawny jest kompetentny stwierdzać czy są to zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze? Wiem natomiast w którym kierunku to wszystko zmierza. Czy sprawowanie opieki nad swoją klasą, udział w handlowaniu, spełnianiu funkcji Św. Mikołaja, udział w stawianiu stanowisk targowych nie jest pracą wychowawczą i opiekuńczą? mam świadomość, że nadciągają coraz gorsze czasy.
OlaM22-12-2004 08:16:25   [#02]

Diterku

jeszcze raz Ci piszę, jeżeli miałeś to ujęte w planie pracy szkoły plus wychowawcy klas w swoich planach wychowawczych (Kiermasz Adwentowy i przygotowania do niego) i masz pieniądze w swoim budżecie to powinno być zapłacone. Jeżeli tego wszystkiego nie masz to musisz pogodzić się z tym, że nie zapłacą nauczycielom.
Diter Kalla22-12-2004 10:39:11   [#03]

Krysiu

zaplanowany w rocznym planie rozwoju mamy FESTYN SPORTOWY w czerwcu, kiermasz zaś zorganizowaliśmy z RR w sposób entuzjastyczny: hasło, działenie i imprezka. Nie rozumiem tylko jednego: dotychczas jak sięgnę pamięcią wstecz tego typu dni ,,odrabialiśmy" lub płaciliśmy po 4-6 godzin. mniemam ze chyba zmieniła się polityka gminy, tylko dlaczego teraz i wobec naszej szkoły. Z niewolnika nie zrobisz dobrego pracownika - mawiał K. Górski - i jak tu robić imprezy które promują szkołę, wieś, gminę .... Nie widziałem jeszcze, aby w niedzielę radny, murarz czy cieśla pracował za darmo! Nie rozumiem dlaczego i na jakiej podstawie prawnik imprezy kulturalno-rozrywkowej nie zaliczył do działań wychowaczych, dydaktycznych i opiekuńczych. Dla mnie jest to oczywiste, że przygotowanie stois, gadżetów, program artystyczny, sprzedawanie gadżetów czy Mikołajowanie jest pracą, bo to jest taka właśnie praca nauczyciela. I tu wracamy do słynnych już 40 godzin pracy nauczycieli. Uważam, że nie wszyscy, ale wiekszość pracuje ponad tę cyfrę i choćby z tego powodu należałoby nauczycielom zapłacić, albo dać dzień wolny.
Diter Kalla22-12-2004 10:42:06   [#04]
Mimo wszystko, w ten przedszczególny dzień życzę Tobie i innemu DYREKTORSTWU, a nade wszystko nauczycielstwu wszystkiego najlepszego NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. Diter Opolski
OlaM22-12-2004 11:11:28   [#05]

Diter

rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale co zrobisz głową muru nie przebijesz.
Również życzę Tobie i Twojej Radzie Pedagogicznej przede wszystkim pogody ducha, spełnienia marzeń, a przede wszystkim odpoczynku i radości przebywania w gronie rodzinnym w te niepowatarzalne święta, aby przy blasku świec prysły wszystkie kłopoty i zmartwienia, a muzyka kolęd towarzyszyła każdego dnia Nowego Roku niosąc spokój i ukojenie wszystkich trosk.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]