Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rekrutacja 2005/2006
strony: [ 1 ]
fredi21-12-2004 23:07:08   [#01]
co Już wiemy na ten temat ?
AnJa21-12-2004 23:09:41   [#02]
dziecisków, naszych potencjalnych ofiar, mniej będzie.
zgredek21-12-2004 23:11:18   [#03]
na stronach dolnośląskiego KO (oczywiście) jest już zarządzenie kuratora
Gaba22-12-2004 02:15:20   [#04]

ja też czekam i... nie wiem, co robić - w czasie, kiedy będę mieć nabór (muszę być zwarata silna i gotowa...) będę mieć też najprawdopodobniej kontorolę finansową, która kolejne miesiące będzie paraliżowała prace szkoły i moją...

- w lutym był OP - bo musiał moja ocena i badanie jakośći pracy szkoły - dwa grzybki w jednym barszczu

- w kwietniu i maju 2004 - NIK i kontrola pt. czy coś nie wykręciłam z komputerowych rzęchów darowanych przez MENiS w 2000 (to ta kontrola, gdzie facet robił zdjęcia cyfrówką rozebranych komputerów...)

- we wrzesniu miesięczna kontrola OP - finansowa

- + standardy typu PIP, SANEPiD... (jednodniówki)

- kontrola z Komendy Gł. - jak pracują policjanci...

- grudzień - ankieta z biura kontroli wew. OP - mój szczęśliwy numerek to - to, ze musi OP kontrolować 5% swoich jednostek...

 

- a gdzie mierzenia jakości, standardy, gdzie hospitacje - to, do czego szkoła jest powołana - kontrolerzy znad Wisły - doprowadzili do tego, że dyrektor jest kontrolowany, szkoła sobie, uczniowie sobie... i tak kręci się światek... kiedy bede uczyć - kiedy bede dla ucznia.

 

- no to kiedy nabór...

fredi19-02-2005 16:16:51   [#05]
czy dzieci nli mają pierwszeństwo ?
Magosia19-02-2005 16:24:40   [#06]

Nie

- polecam lekturę strony naszego KO - zajrzyj do aktualności - tam zasady rekrutacji, nie ma już ubiegłorocznego zapisu o tym przywileju.

Jeśli chodzi o mnie - bardzo dobrze, bo wszystkich kłuło w oczy,nieproporcjonalnie do faktycznej przydatności .

fredi19-02-2005 16:26:06   [#07]
mnie raczej chodzi o podstawę prawną tego wycofania
Magosia19-02-2005 16:36:41   [#08]

Moim zdaniem

ten zapis o pierwszeństwie był w starej KN, po nowelizacji został usunięty -mówię na pamięć , bo archiwum prawne w szkole.
zuzek19-02-2005 18:43:07   [#09]

System rozdzieli przyszłych licealistów

19.02.2005 System rozdzieli przyszłych licealistów

W środę prezydent Kazimierz Górski podjął decyzję, by tegoroczny nabór do szkół średnich i zawodowych odbył się przez komputer. Elektroniczna scentralizowana rekrutacja obejmie wszystkich uczniów, którzy w czerwcu skończą naukę w gimnazjach.

- Wchodzimy w to! Prezydent zaakceptował projekt zarządzenia i w najbliższym czasie zostanie on podpisany i opublikowany - cieszy się Grzegorz Dąbrowski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Sosnowiec jest pierwszym miastem w województwie, które zdecydowało się na taki system naboru. Nad jego wprowadzeniem czuwać będzie specjalny zespół koordynacyjny złożony z czterech pracowników wydziału edukacji oraz czterech dyrektorów szkół.

System wymagać będzie od absolwentów gimnazjów zarejestrowania się i złożenia podania do jednej szkoły z zaznaczeniem dwóch szkół rezerwowych. Na tym ich rola się kończy, a resztę wykona komputer. Przydzieli każdego chętnego do konkretnej szkoły na podstawie uzyskanych punktów z egzaminu kwalifikacyjnego i minimum wymaganego przez szkołę.

Wprowadzenie naboru elektronicznego ułatwi gimnazjalistom wybór szkoły. Nie będą musieli odwiedzać każdej w poszukiwaniu wolnych miejsc. Na ekranie komputera będą mogli na bieżąco obserwować przetasowania na listach kandydatów i poznawać swoje miejsce.

- Sytuacją idealną byłoby, gdyby wszystkie powiaty w naszym województwie weszły w ten system. Wówczas gimnazjaliści z jednego miasta mogliby się starać o przyjęcie do liceum w innym mieście za pomocą rekrutacji elektronicznej. Na razie do ideału nam daleko - mówi Anna Zamora, rzecznik śląskiego kuratora oświaty w Katowicach.

Marcin Twaróg - Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik Zachodni

Mariola19-02-2005 18:47:21   [#10]

a w mazowieckim kurator

jakoś jest mało przewidujący :-(
Większość kuratorów pozwala na deklarację przez uczniów, która szkoła jest dla nich najważniejsza, czyli do której składają dokumenty jako pierwszej , a u nas ciągle po staremu :-(((((((
Niechby tak kurator chociaż raz robił nabór...
Brrr
zuzek19-02-2005 21:27:13   [#11]

Postanowienie

Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach

Nr KO SE KK 42011/ 8/05  z dnia 11 lutego 2005 r.

w sprawie zasad rekrutacji uczniów i słuchaczy do publicznych  gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół dla dorosłych wszystkich typów oraz szkół policealnych

i pomaturalnych

Podstawa prawna

1.      Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół  do innych (Dz. U. Nr 26 poz. 232  z 2004 r.)

2.      Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności ( Dz. U. Nr 6 poz. 73 z późniejszymi zmianami).

3.      § 4 ust.3  pkt. 1 Regulaminu Organizacyjnego  Kuratorium Oświaty w Katowicach

p o s t a n a w i a m

 

określić na terenie województwa śląskiego następujące zasady rekrutacji uczniów do klas pierwszych szkół publicznych na rok szkolny 2005/2006.

 

I.     Terminy składania dokumentów przez kandydatów do klas pierwszych:

1.    gimnazjów   10 maja 2005 r. – 10 czerwca 2005 r.

2.    młodzieżowych szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów – 16 maja 2005 r.–17  czerwca 2005r.

3.    szkół policealnych, pomaturalnych i szkół dla dorosłych – 4 lipca 2005 r. –19 sierpnia 2005 r.

 

II.  Organizacja egzaminów wstępnych lub rozmów kwalifikacyjnych w liceach i technikach uzupełniających, szkołach policealnych, pomaturalnych i szkołach dla dorosłych.

1.      W celu przeprowadzenia rekrutacji do liceów i techników uzupełniających, szkół policealnych, pomaturalnych i szkół dla dorosłych wszystkich typów, dyrektor szkoły  powołuje, zgodnie z § 17 ust.1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół  do innych (Dz. U. Nr 26 poz. 232  z 2004 r.) – szkolną komisję rekrutacyjno – kwalifikacyjną, wyznacza jej przewodniczącego i określa zadania członków komisji.

2.      Komisja ta przygotowuje pytania egzaminacyjne na egzamin pisemny, jeśli taki zostanie w szkole przeprowadzony lub przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną oraz działa zgodnie z zapisami § 18 ww. rozporządzenia .

3.      Od  4 lipca 2005 r. do 6 lipca 2005r.  - termin egzaminów wstępnych lub rozmów kwalifikacyjnych do liceów i techników uzupełniających. Za przygotowanie zestawów pytań                  i zadań egzaminacyjnych odpowiedzialni są dyrektorzy szkół.

4.      Od 22 sierpnia 2005r. do 26 sierpnia 2005 r. - termin egzaminów wstępnych lub rozmów kwalifikacyjnych do szkół policealnych, pomaturalnych i szkół dla dorosłych. Za przygotowanie zestawów pytań i zadań egzaminacyjnych odpowiedzialni są dyrektorzy szkół.

 

III.  Kryteria rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów .

1.    W celu przeprowadzenia rekrutacji do klasy pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej, dyrektor szkoły  powołuje zgodnie z § 17   Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół  do innych (Dz. U. Nr 26 poz. 232  z 2004 r.) szkolną komisję rekrutacyjno – kwalifikacyjną, wyznacza jej przewodniczącego i określa zadania członków komisji.

2.    W szkole opracowuje się szczegółowe warunki rekrutacji. Rada Pedagogiczna uaktualnia zapisy statutu. Do dnia 28 lutego 2005 r. dyrektor szkoły podaje warunki rekrutacji do publicznej wiadomości, umieszczając informacje na tablicy ogłoszeń w miejscu dostępnym dla zainteresowanych oraz na stronie internetowej jeżeli szkoła ją posiada.

3.    Organy prowadzące szkoły ponadgimnazjalne, na terenie działania których będzie przeprowadzana rekrutacja elektroniczna scentralizowana, zobowiązane są poinformować o tym Kuratorium Oświaty w Katowicach do dnia 15 marca 2005 r., przesyłając szczegółowy wykaz szkół uczestniczących             w  systemie.

4.    Kryteria rekrutacji, upowszechniane przez szkoły,  powinny zawierać :

·      określenie trzech wybranych zajęć edukacyjnych dla poszczególnych oddziałów z których oceny będą przeliczane na punkty,

·      warunki przeprowadzania oraz liczbę punktów możliwych do uzyskania za wyniki  sprawdzianu  uzdolnień kierunkowych, jeżeli Minister Edukacji Narodowej i Sportu zezwoli na jego przeprowadzenie,

·      zasady przyznawania punktów za oceny uzyskane w gimnazjum i szczególne osiągnięcia ucznia,

·      określenie warunków przeprowadzania prób sprawności fizycznej dla kandydatów do szkół i klas sportowych oraz szkół mistrzostwa sportowego (zgodnie z §12 ww. rozporządzenia),

·      określenie warunków przeprowadzania sprawdzianu uzdolnień kierunkowych dla kandydatów do liceów i oddziałów dwujęzycznych (zgodnie z § 8 ust. 2 ww. rozporządzenia),

·      określenie szczegółowych zasad rekrutacji dla osób zwolnionych przez Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z egzaminu gimnazjalnego, 

·      określenie limitu miejsc w szkołach,

·      szczegółowe terminy rekrutacji.

5.    Zasady przyznawania  punktów za oceny uzyskane w gimnazjum i szczególne osiągnięcia ucznia        

Zagadnienie

Punktacja szczegółowa

Punktacja maksymalna

 

Język polski

dopuszczający – 3 punkty

16 punktów

 

dostateczny – 6 punktów

 

 

dobry – 10 punktów

 

 

bardzo dobry – 13 punktów

 

 

celujący – 16 punktów

 

Pierwsze wybrane zajęcia

jak w przypadku języka polskiego

16 punktów

edukacyjne

 

 

Drugie wybrane zajęcia

jak w przypadku języka polskiego

16 punktów

edukacyjne

 

 

Trzecie wybrane zajęcia

jak w przypadku języka polskiego

16 punktów

edukacyjne

 

 

Świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem

 

8 punktów

Udział w finale wojewódzkim konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorów Oświaty ( można brać pod uwagę udział w dwóch konkursach)

20 punktów

( 10  punktów za konkurs)

Osiągnięcia sportowe, artystyczne ( indywidualne lub zespołowe), co najmniej na szczeblu powiatowym (*)

( można brać pod uwagę tylko dwa najbardziej znaczące osiągnięcia wpisane na świadectwie ukończenia gimnazjum)

8 punktów

( 4 punkty za jedno osiągnięcie )w tym :

I miejsce lub tytuł laureata – 4 pkt

II miejsce lub tytuł finalisty – 3 pkt

III miejsce lub wyróżnienie- 2 pkt

Absolwenci zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego przez Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej

Liczbę punktów otrzymanych za oceny           z języka polskiego i wybranych zajęć edukacyjnych należy pomnożyć przez dwa.

Maksymalna ilość punktów uzyskanych w wyniku rekrutacji

100 punktów

Egzamin gimnazjalny

100 punktów

(*) W procesie rekrutacji nie należy przyznawać punktów dodatkowych za osiągnięcia, które nie zostały wpisane na świadectwie ukończenia gimnazjum, zatem nie należy przyjmować dodatkowych zaświadczeń i dyplomów.

 

5.      Laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty wymienionych w pkt.6, laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorów Oświaty w innych województwach wymienianych w zasadach rekrutacji poszczególnych Kuratoriów Oświaty, laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych ogłaszanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu oraz laureaci ogólnopolskiego konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy” przyjmowani są  do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów podanych w poprzednich punktach.

6.      Lista konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2004/2005

§ język polski

§  historia

§  matematyka

§  fizyka

§  biologia

§  chemia

§  geografia

7.      Kandydat do szkoły ponadgimnazjalnej, składając dokumenty do wybranej szkoły, posługuje się wyłącznie kopiami świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego.

8.      Kandydat może składać dokumenty nie więcej niż do trzech szkół ponadgimnazjalnych.

9.      Uczniowie są przyjmowani do wybranego oddziału danej szkoły w kolejności zgodnej z sumą punktów do wyczerpania planowanego limitu miejsc.

10.  Do 31 maja 2005 r. Dyrektorzy Delegatur i Wydziału Koordynacji Nadzoru Pedagogicznego przekazują do Wydziału Strategii i Analiz Edukacyjnych adresy internetowe ( strony www) na których będzie prowadzona baza danych o wolnych miejscach.

11.  Punkty informacyjne rozpoczynają swoje działanie 1 lipca 2005 r.

 

 

IV.    Terminy rekrutacji

1.    Od 24 czerwca 2005 r. do 27 czerwca 2005 r. godz.1500 – termin dostarczania do wybranych szkół ponadgimnazjalnych  potwierdzonych kopii świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń                    o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego.

2.    29 czerwca 2005 r. godz. 1200– ogłoszenie list kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych z podziałem na oddziały.

3.    Do 1 lipca 2005 r.  godz. 1200 -  termin potwierdzania przez kandydatów woli uczęszczania                do wybranej szkoły poprzez dostarczenie oryginałów świadectw ukończenia gimnazjum i oryginałów zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego.

4.    1 lipca 2005 r. godz. 1600 ogłoszenie listy uczniów przyjętych do szkoły i podanie informacji                   o wolnych miejscach .

5.    Do szkół dysponujących wolnymi miejscami, uczniowie mogą być przyjmowani do dnia 31 sierpnia 2005 r., kiedy to nastąpi ostateczne zakończenie rekrutacji do szkół wszystkich typów.

 

V.       Załączniki do niniejszego Postanowienia stanowią

q        Załącznik nr 1 : Zasady przygotowania i składania dokumentów w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych oraz postępowania dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych w dniach potwierdzania woli przez kandydatów w przypadku niestosowania rekrutacji komputerowej.

q        Załącznik nr 2 : Zasady przygotowania i składania dokumentów w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych  w przypadku stosowania przez organ prowadzący rekrutacji elektronicznej  scentralizowanej.

 

VI.              Postanowienie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

 

 

Śląski Kurator Oświaty

dr  Jerzy Grad

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1

do Postanowienia  Śląskiego Kuratora Oświaty Nr KO SE KK 42011/ 8 / 05  z dnia 11 lutego 2005 r.

 

Zasady przygotowania i składania dokumentów w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych oraz postępowania dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych w dniach potwierdzania woli przez kandydatów w przypadku niestosowania rekrutacji komputerowej.

 

1.    W dniach 20 – 21 czerwca 2005 r. uczniowie klas III gimnazjum otrzymują na zajęciach z wychowawcą  druk zawierający informację o wyborze szkół ponadgimnazjalnych .

fredi20-02-2005 22:30:20   [#12]
magosia 19.02.2005 16:24 [#06]
Nie

- polecam lekturę strony naszego KO - zajrzyj do aktualności - tam zasady rekrutacji, nie ma już ubiegłorocznego zapisu o tym przywileju.

Jeśli chodzi o mnie - bardzo dobrze, bo wszystkich kłuło w oczy,nieproporcjonalnie do faktycznej przydatności .

fredi 19.02.2005 16:26 [#07]
mnie raczej chodzi o podstawę prawną tego wycofania
janzg21-02-2005 10:32:31   [#13]

proszę mi wskazać podstawę prawną, na mocy której prezydent miasta [#9] może wydać zarządzenie o wprowadzeniu w mieście do szkół ponadgimnazjalnych scentralizowaną - komputerową rekrutację

jak to się ma do kompetencji OP określonych w par. 24 rozporządzenia MENiSa z dnia 20 lutego 2004r. ?

Dorota Niepołomice21-02-2005 11:34:37   [#14]

http://www.kuratorium.krakow.pl/user/5/decyzja_MKO_tekst_jednolity.doc

Krakowskie kuratorium już przygotowuje dyrektorów do tego, co ich czeka w związku z elektronicznym wprowadzaniem danych...

joszka21-02-2005 12:37:07   [#15]

#7 i #12

Gdzies w przepisach jest(było) o szczególnych uprawnieniach dzieci nauczycielskich przy przyjmowaniu do szkól i korzystania z burs i internatów (ale gdzie ...w KN?)
janzg21-02-2005 14:22:36   [#16]

żeby być dobrze zrozumianym :)))

pytanie w [#13] postawiłem w kontekście dla mnie niezrozumiałego OPORU niektorych szkół w moim OP do wprowadzenia elektronicznego naboru/rekrutacji.

Ja uważam, że takiemu organowi, który z takim dobrym POMYSŁEM wychodzi wobec swoich szkół (przejmując na siebie część pracy- np. gromadzenie podań i danych absolwentów gimnazjum) trzeba pomóc, bo co zrobić w sytuacji, kiedy np. dwie szkoły "pójdą w zaparte"

z #14 rozumiem tyle, że OP gmina Kraków i powiat Myślenice się dogadały się ze swoimi szkołami w kwestii naboru i chwała im za to.

jarmark21-02-2005 14:56:34   [#17]
Co tu szkoly maja do gadania?. OP tak wymyslil, nakazal i tak bedzie.
fredi21-02-2005 18:41:18   [#18]

Joszka

to był art. 59 ale już jest uchylony
Magosia21-02-2005 18:44:11   [#19]

Janzg

-myślę podobnie, co więcej mam za soba rok ubiegły elektornicznej rekrutacji i jestem ogromnie za! Jako dyrektor i matka elektronicznie nabieranego - pisałam już zreszta o tym tu.

I jakoś nie zastanawialam się nad pp tych dzialań. :-)

janzg22-02-2005 10:50:36   [#20]

jarmark pisze:

Co tu szkoly maja do gadania?. OP tak wymyslil, nakazal i tak bedzie.

nie takie to proste ;-( i brak ppp

OP może sobie ustalać zasady rekrutacji tylko w szkołach nowo - tworzonych

maeljas26-02-2005 10:18:23   [#21]

najnowsze wieści

jeszcze nie ma internecie - więc cytuję fragmenty (dzisiejsza Wyborcza w Lublinie - 26.02.2005)

 

"(...) System (elektroniczny - dopisek mój) po raz pierwszy zastosowany przed rokiem  pozwolił uniknąć bałaganu podczas rekrutacji. Wówczas nieodpłatnie zorganizowała go firma (...). (To nie tak było - Miasto zapłaciło za  program -przypisek mój).W tym roku ma być podobnie, z tą jednak różnicą, że szkoły ponadgimnazjalne będą musiły za płacić firmie 2-3 zł za ucznia lub ok. 100zł za klasę. Jak informowaliśmy przed tygodniem , dla wielu dyrektorów jest to zaskoczenie (dla wielu? Chyba dla wszystkich! - przypisek mój), a magistrat dodatkowych środków na ten cel nie przewiduje. Juz w ubiegłym roku był mowa o tym, że udział w naborze komputerowym trzebabędzie płacić - przypomina ł Piotr Burek - zastępca dyrektora WOiW Urzędu Miasta (W ubiegłym roku to była mowa o tym,że szkoły niepubliczne - społeczne i prywatne mają płacić - przypisek mój).(...)

- O wszystkim dowiaduję się z prasy - mówi Zbigniew Jakuszko, dyrektor V LO. Nie wiem , czy będę mógł się wycofać z udziału w systemie i czy on będzie obowiazkowy? (...)

 

Umieszczam gwoli informacji - bo ja to szkoła społeczna -więc i tak przy każdej opcji "płacę"

Gaba26-02-2005 10:29:01   [#22]
u nas też wybrano, firmę, miasto ma zapłacić 38 tys. - ale jeszcze nie zadecydowano, jak będzie można dokonać rejestracji danych. czy gimnazjum, czy średnie pierwszego wyboru, czy z własnego komputera, np. dzieci gmin ościennych, których nie ma kto wprowadzić do danych...
maeljas26-02-2005 10:31:18   [#23]

Gaba

w ubiegłym roku Miasto zapłaciło - w tym szkoły - a skąd dyrektorzy mają wziąć na to pieniądze?
Majka26-02-2005 10:33:23   [#24]
Zaraz.... To czym więcej kandydatów do szkoły, tym więcej szkoła płaci firmie ?
Gaba26-02-2005 10:35:12   [#25]

?

tak, jak rozumiem... to wychodzi na to, że to jest kupiony program na stałe...

???

maeljas26-02-2005 11:34:21   [#26]

Majka

na to wychodzi - płacić się będzie za klasy "wirtualne" - bo przecież nie wiadomo ile  ostatecznie będzie (bo chyba lepiej wybrać opcję"klasy"

Gaba - to wychodzi na to, że to jest kupiony program na stałe...

w ubiegłym roku też tak myśleli dyrektorzy

Gaba26-02-2005 11:49:27   [#27]

to miasto nie wie, co kupiło?

Wszystko jest możliwe... i teraz co ta firma żada ponownie pieniędzy za program? I maja płacić dyrektorzy po 100zł za klasę?

Kto zwariował?

maeljas26-02-2005 12:03:38   [#28]

czy Miasto kupiło na stałe  w ubiegłym roku ten program to ja osobiście nie wiem, ale  w ubiegłym roku  tak myśleli dyrektorzy szkół publicznych,

ale wiem, że w ubiegłym roku szkolnym szkoły społeczne i prywatne chcąc wziąć udział w naborze elektronicznym musiały kupić  program  - więc wychodzi, że był płatny

Kto zwiariował?

Najlepsze jest to, że na początku tego roku szkolnego  przekazano dyrektorom informacje, że ubiegłoroczny nabór elektroniczny w mieście wypadł świetnie i w związku z tym rozszerzy się taką formę rekrutacji na całe województwo.

Tyle że wtedy dżentelmeni o pieniądzch nic nie mówili...

AnJa26-02-2005 14:19:55   [#29]
Program jest płatny corocznie,  odpłatność od nabranej klasy, ale nie wirtualnej a faktycznie nabranej.

Mnie się podoba, organowi też, ale sensu nie widzę w sytuaci szkoły na styku 3 powiatow.
AnJa26-02-2005 14:20:19   [#30]
I dwóch województw.
maeljas26-02-2005 14:39:30   [#31]

nie wiem

jak będzie wtym roku - bo przecież wszystkiego z gazet się dowiadujemy , ale w ubiegłym roku to chciano od nas ( szkół społecznych i prywtnych, bo tylko one płaciły) pieniędzy z góry - nie przystępowliśmy więc do naboru elektronicznego

Zrobiła się awnturka, bo w trakcie okazało się,że uczniowie z gimnazjów społecznych i prywatnych też są poza systemem

Tylko dzięki Gazecie Wyborczej uczniowie tych szkół mogli tak samo jak ich rówieśnicy ze szkół publicznych logować się w systemie

fredi26-02-2005 14:57:34   [#32]
i dlatego ja mam rekrutację po staremu
maeljas26-02-2005 15:03:58   [#33]
czyli  Lubartów mąddrzejszy od Lublina
bogna07-03-2005 13:47:51   [#34]

elektroniczny nabór

tak zrozumiale jest tutaj opisany, z podaniem kosztów dla powiatu bełchatowskiego:

Bełchatów
Do szkoły on-line
Starostwo w Bełchatowie inauguruje w tym roku internetowy, działający on-line, system rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych  „Nabór Optivum”. Więcej

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]