Forum OSKKO - wątek

TEMAT: informatyka w starej ramówce
strony: [ 1 ]
miro13-06-2002 08:44:56   [#01]
Mam trzecią klasę gimnazjum. Zrealizowałem ze starej ramówki, gdzie są dwie godziny na technike i informatykę tylko przedmiot technikę. Dzisiaj dowiedziałem się w KO, że informatyka musi być na świadectwie, bo jest obowiązkowa i że to jest błąd dyrektora, jeśli takiego przedmiotu nie było. Jak jest w Waszych szkołach?
Małgosia13-06-2002 14:09:06   [#02]

KO ma rację

Zarówno technika jak i informatyka są ujęte w podstawie programowej i muszą być realizowane. Ludzie błędnie interpretują zapis w ramówce, gdzie na oba przedmioty są łącznie 2 godziny. Nie znaczy to, że można sobie wybierać z tych dwóch. Muszą w 3-letnim cyklu kształcenia wystąpić oba przedmioty w łącznym wymiarze co najmniej 2 godzin (u mnie dyrektor dokłada ze swojej puli). Współczuję Ci obecnej sytuacji - nie wiem, co teraz można z tym zrobić.
Konto zapomniane14-06-2002 08:40:18   [#03]

Ja powiem, jak niektórzy "wybrnęli", aby papiery były niby w porządku, bo zaniedbanie oczywiste. Ale co teraz robić? Otóż, szybko ustalić z n-lem informatyki, że przecież na jego zajęciach jednak było troszkę tematyki technicznej - rysunki tech. w edytorze graficznym, prezentacje na temat urządzeń technicznych, program komputerowy z ruchu drogowego itp. Czyli ten n-l realizował informatykę z elementami techniki, tylko może "nie wiedział o tym" i nie ujął tego w w swoim planie dydaktycznym, rozkładzie materiału itd. Dyrektor też troszkę przeoczył ten fakt, ale trzeba to teraz poprawić. N-l przeciez realizował "blokowo" program informatyki i techniki", są dopuszczone programy "techniki i informatyki", a on realizował "taki swój autorski". A jak się dopuszcza program autorski? Dyrektor przecież. Znam takich, co takim logicznym rozumowaniem wybrnęli z tej opresji.

Wiem, że to naciągane okrutnie, ale co teraz robić?

Na świadectwie będzie jedna ocena "informatyka z elementami techniki". Prawo to dopuszcza w przypadku realizacji bloku.

A dyrektor czegoś się nauczył...

jotef15-06-2002 21:25:50   [#04]

Tyklo co dalej..

...w szkole ponadgimnazjalnej nie ma już informatyki, lecz techniki informacyjne.
Jak poradzi sobie uczeń po gimnazjum, jeśli nie ma zielonego ... o komputerach.
Pozdrawiam.
jotef
Ewa z Rz15-06-2002 21:56:28   [#05]

A jakie może mieć pojęcie...

Kończac Szkołę Podstawową, która NIE MA pracowni informatycznej?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]