Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 40-godzin-teraz o czymś innym
strony: [ 1 ]
Iwona W21-12-2004 09:22:59   [#01]
dając nauczycielowi 30 czerwca inf. o 40 godzinach wpisałam tam jako podstawę prawną - kodeks pracy... czy teraz mam się z tego wycofać? czy może dołączyć jeszcze jedną taką informację podające teraz jako postawę KN? czy nie wyjdzie masło maślane? czy tamta informacja jest błędna totalnie? sprawa jest nagląca... proszę pomóżcie..
Marek Pleśniar21-12-2004 09:42:49   [#02]
zmień to na KN
Iwona W21-12-2004 09:47:43   [#03]
czyli nowy druczek o podobnej treści dać tylko inną podstawę wpisać.. a z jaką datą mam dać? jaką wpisać? czy dzisiejszą? czy czerwcową? niektórzy nauczyciele nie zgodzą się na podpisanie z czerwcową...co wtedy?
beera21-12-2004 09:53:24   [#04]

bardzo dobry druk Jacka

Nie wiem, czemu pisząc o 40stu godzinach pracy belfra powoływalaś się na KP- przeciez czas pracy n-la wynika z KN

 

Na podstawie art. 29 § 3 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy
(Dz. U. z 1998 r. Nr 21 poz. 94 z późniejszymi zmianami) w związku z art. 91c ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2003r. Nr 118 poz. 1112
z późniejszymi zmianami) uprzejmie informuję Panią/ a o warunkach zatrudnienia na stanowisku nauczyciela w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Puławach:

 

1.        Zgodnie z art. 42 Karty Nauczyciela obowiązująca Pana/ ią norma czasu pracy wynosi maksymalnie 40 godzin tygodniowo, w tym:

a)        przez 18 godzin tygodniowo jest Pan/i obowiązany/a prowadzić zajęcia dydaktyczne bezpośrednio
z uczniami, albo na ich rzecz,

b)       w pozostałym czasie jest Pan/i obowiązana realizować inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć edukacyjnych i wychowawczych uwzględniających potrzeby i zainteresowania uczniów, a także zajęcia i czynności związane
z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.

 

2.        Wynagrodzenie za pracę otrzymuje Pan/i za każdy miesiąc z góry (art. 39 ust. 3 - KN) pierwszego dnia miesiąca z tym, że składniki wynagrodzenia, których wysokość może być ustalona jedynie na podstawie już wykonanych prac, wypłaca się miesięcznie z dołu w dniu wypłaty wynagrodzenia, o którym mowa
w art. 39 ust. 3 - KN (art. 39 ust. 4 - KN). Jeśli pierwszy dzień miesiąca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłacane jest w dniu następnym.

 

3.        Urlop wypoczynkowy przysługuje Panu/i w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii szkolnych i w czasie ich trwania (art. 64 ust. 1 - KN). Prawo do urlopu uzyskuje Pan/i z początkiem każdego roku kalendarzowego (art. 65 - KN). W przypadkach niewykorzystania należnego urlopu wypoczynkowego, uzasadnionych niezdolnością do pracy wywołaną chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopem macierzyńskim, odbywaniem ćwiczeń wojskowych albo krótkotrwałym przeszkoleniem wojskowym – przysługuje Panu/i urlop w ciągu roku szkolnego, w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni (art. 66 ust. 1 - KN).

 

4.        Rozwiązanie stosunku pracy następuje w oparciu o art. 27 – KN, m.in.:

a)    z końcem tego miesiąca, w którym upływa 3-miesięczne wypowiedzenie – jeśli rozwiązanie następuje w wyniku negatywnej oceny pracy (art. 23 ust. 2 pkt 5 - KN),

b)   z końcem roku szkolnego, za uprzednim 3-miesięcznym wypowiedzeniem – jeśli rozwiązanie stosunku pracy nastąpi:

-      na wniosek nauczyciela (art. 23 ust. 2 pkt 1 - KN)

-      osiągnięciem wieku emerytalnego 65 lat (art. 23 ust. 2 pkt 4 - KN)

-      lub z przyczyn leżących po stronie pracodawcy tj.: całkowita lub częściowa likwidacja szkoły lub zmiany organizacyjne powodujące zmniejszenie liczby oddziałów w szkole lub zmiany planów nauczania uniemożliwiające dalsze zatrudnienie w pełnym wymiarze zająć (art. 20 ust. 3 - KN).

 

5.        W przypadku nieuzyskania przez nauczyciela kontraktowego w ciągu 4 lat od dnia zatrudnienia w danej szkole stopnia nauczJciela mianowanego stosunek pracy wygasa z końcem roku szkolnego (art. 10 ust. 4a - KN).

 

 

..........................................................                                                              ......................................................

podpis nauczyciela                                                                                                                                              podpis dyrektora
beera21-12-2004 09:54:08   [#05]

w zasadzie teraz należaloby zmienic

punkt piąty

Jacek21-12-2004 10:25:24   [#06]
o Asia odgrzebała druczek :-))
Ewa z Rz21-12-2004 12:33:06   [#07]

ale...

druczek zupełnie zbędny!

Tak samo zbędny jak rozliczanie u nauczycieli godzin pracy ponad pensum i dokładnie z takiego samego powodu.

Nie zawiera nic ponad to, co jest napisane w KN = jest zbędny. Każdy n-l powinien KN znać.

beera21-12-2004 12:52:29   [#08]

Art. 29. § 1. Umowa o pracę określa strony umowy, rodzaj umowy, datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, w szczególności:

1) rodzaj pracy,
2) miejsce wykonywania pracy,
3) wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia,
4) wymiar czasu pracy,
5) termin rozpoczęcia pracy.

§ 2. Umowę o pracę zawiera się na piśmie. Jeżeli umowa o pracę nie została zawarta z zachowaniem formy pisemnej, pracodawca powinien, najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy przez pracownika, potwierdzić pracownikowi na piśmie ustalenia co do rodzaju umowy oraz jej warunków.

§ 3. Pracodawca informuje pracownika na piśmie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy o pracę, o obowiązującej dobowej i tygodniowej normie czasu pracy, częstotliwości wypłaty wynagrodzenia za pracę, urlopie wypoczynkowym oraz długości okresu wypowiedzenia umowy, a jeżeli pracodawca nie ma obowiązku ustalenia regulaminu pracy - dodatkowo o porze nocnej, miejscu, terminie i czasie wypłaty wynagrodzenia oraz przyjętym sposobie potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy.

W zasadzie racja, co napisałas ewo- wystarczyloby powiedzieć- "poczytaj KN nauczycielu"
jednak w KP jest mowa o " informacji na piśmie" Można uznać, że KP w tym zakresie nauczucieli nie obowiązuje- bowiem ich dotyczą specjalne uregulowania. Jedni tak uznali, inni nie.

.....

jacek- jak tam zmierzono Cię już?

u podstawy?

;-))))

Jacek21-12-2004 12:54:18   [#09]
Ano dziś pani zakończyła mierzenie na priv napiszę parę słów :))
beera21-12-2004 12:58:20   [#10]

ciekawam :-)))

a co do KP i konieczności dania " na piśmie" w zasadzie to KN jest na piśmie;-)))
Iwona W21-12-2004 13:13:34   [#11]
nie wiem czemu dałam im z KP być może dlatego że robiłam to na akord zanim nauczyciele uciekli mi...przed radą pedagogiczną.. - a teraz gdzieś przeczytałam że ten druczek jest zbędny - co potwierdza Ewa z Rz i zastanawiam się czy muszę robic ten z KN... już cała głupia jestem..

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]