Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rezygnacja opiekuna stażu
strony: [ 1 ]
Alicja C17-12-2004 13:49:21   [#01]

 Opiekun stażu zrezygnował z funkcji, motywując swoją rezygnację ustawicznym lekceważeniem przez nauczyciela podjętych zobowiązań. Nikt z nauczycieli nie chce podjąć się tej funkcji w stosunku do tego nauczyciela.Czy dyrektor może przerwać staż?

Ewa z Rz17-12-2004 16:33:37   [#02]

nie może

bo takiego działania dyrka nie przewiduje KN.

Ma natomiast baaardzo mocny argument za dokonaniem negatywnej oceny tego stażu.

Może tez na tej podstawie rozstać się z nauczycielem.

Marek Pleśniar17-12-2004 22:50:30   [#03]
opiekun może zrezygnowac - wyłącznie po przyjęciu tej rezygnacji przez dyrektora;-)
Ewa z Rz18-12-2004 09:35:31   [#04]

opiekun zrezygnowac może -

nie przymusisz go do tego czego robic nie chce... (możesz ew. wyciągnąc konsekwencje służbowe)

Ja pisałam o tym, że dyrek nie ma żadnej mozliwości przerwania stażu nauczycielowi...

Marek Pleśniar18-12-2004 09:37:07   [#05]

a, fakt;-)

nie polemizowałem z Tobą Ewa - yym

Alicja C20-12-2004 09:25:40   [#06]
 Dzięki za rady. ŻYCZĘ ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!
Leszek20-12-2004 21:16:40   [#07]

KN - Art. 9c. 3. W okresie stażu nauczyciel realizuje własny plan rozwoju zawodowego zatwierdzony przez dyrektora szkoły, uwzględniający wymagania, o których mowa w art. 9g ust. 10. Po zakończeniu stażu nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji tego planu.

4. Nauczycielowi stażyście i nauczycielowi kontraktowemu odbywającemu staż dyrektor szkoły przydziela spośród nauczycieli mianowanych lub dyplomowanych opiekuna, (...)

5. Zadaniem opiekuna stażu, o którym mowa w ust. 4, jest udzielanie nauczycielowi pomocy, w szczególności w przygotowaniu i realizacji w okresie stażu planu rozwoju zawodowego nauczyciela, oraz opracowanie projektu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu.

6. Ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu ustala, w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania, o którym mowa w ust. 3, z uwzględnieniem stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela, dyrektor szkoły:

1) w przypadku nauczyciela stażysty i nauczyciela kontraktowego - po zapoznaniu się z projektem oceny opracowanym przez opiekuna stażu i po zasięgnięciu opinii rady rodziców;

 

Bez zapoznania się z projektem oceny nie może dyrektor ustalić oceny dorobku. A jeśli dyrektor nie wyznaczył opiekuna, który przygotuje projekt to ...

Opiekunowi łatwo było przyjąć obowiązki, a jak pojawiło się trochę problemów to już ucieka od ewentualnej konieczności wskazania plusów i minusów stażysty w projekcie...

 

pozdrawiam 

Gaba21-12-2004 04:47:06   [#08]

masz rację - też tak to widzę. Wierzę, że niektorzy są autentycznie nieznośni, warto byłoby żeby ludzie im to uświadomili, nie tylko rączkami dyrektora załatwiali głupoty i przykre sprawy.

Ja nie chcę uchodzić za Babę Jagę (=gabę Jagę), ale mam wrażenie, że muszę, bo przychodzą i mówią, idź... zrób - ja wiem, co mam robić i co mam mówić. Chcesz, to mów sam i rób sama - to także Twoja szkoła.

Napisałam jedną ocenę jedną jedyną negatywną ocenę stazu - stazystce, choc opiekunka pisała pozytywnie i tak i siak i owak, by nie skrzywdzić. (się dopiero opiekunka zdziwiła, gdyz zobaczyła siebie obsmarowaną w odwołaniu do KO - tej co nie chciała ja tak skrzywdzić).

 Mam wrażenie, że wiele ocen dyrektorskich i ocen stażu - to jest dopiero krzywda, to pisanie  takie typu czary - mary bęc! - i w bawełnę owijanie, by nie skrzywdzić, by nie urazic, by ... - a może nam jednak odwagi cywilnej, brak wyobraźni, by napisać odważnie - spóźnia się, jest niesumienny, brzydko do dzieci mówi... - to lęk, że "elektorat herbaciany" nie wybierze...czy jak. No to nie wybierze, jeżeli mnie nie wybiorą, a mają do tego prawo, bo nie dałam herbaty, czy napisałam parę surowych spraw, - to będzie mi przykro, ale muszę to przeżyć.

- po mnie przyjdzie na stołek, ktoś wartościowszy, mądrzejszy, silniejszy, bardziej kompetnetny - ale ja mu (nam) posprzątam, na ile bedę umiała - na ile starczy wiedzy i doświadczenia.

Leszek21-12-2004 20:41:29   [#09]

chylę przed Tobą czoło Gabo...

i

pozdrawiam

Marek Pleśniar21-12-2004 21:21:00   [#10]

o tak Gabo;-) Posprzątasz.

Podniesiesz każdą nawet najmniejszą karteczkę i dokładnie przeczytasz. Zapewniam:)

Gaba21-12-2004 21:25:30   [#11]

 - a potem koooooooooooopaaaaaaaaaaaaaa - mam nadzieję, że choć dostanę moje wazony, bo mojej koleżance - odebrała nowa p. dyrektor nawet prywatne wazony.

 

---

Marek Pleśniar21-12-2004 22:14:31   [#12]
hmm.. słyszałem o pozostawianiu ulubionych wazonów ze zdechłym kotem;-)
Gaba22-12-2004 02:25:48   [#13]
??? - intrygujące!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]