Forum OSKKO - wątek

TEMAT: misjonarz z petardą
strony: [ 1 ]
amrek16-12-2004 17:59:13   [#01]

Wiadomości, dzisiejsza Interia

Dzieci "poczuły misję"
16.12.2004 16:05

Trzej 12-latkowie zjawili się dzisiaj w komendzie policji w Giżycku (Warmińsko-Mazurskie), donosząc na sklepową, która sprzedała im petardy.

Według Bożeny Przyborowskiej z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Piotr, Przemek i Mateusz, prawdopodobnie "w poczuciu misji" dokonali prowokacji w sklepie, o którym było wiadomo, że nieletni bez przeszkód kupują tam materiały pirotechniczne.
Kilka dni wcześniej w giżyckich szkołach funkcjonariusze przeprowadzili akcję informacyjną dotyczącą obchodzenia się z materiałami pirotechnicznymi oraz na temat przepisów obowiązujących w związku z tym handlowców.

- Jesteśmy dumni z postawy chłopców. Robili to z przekonaniem, że sklepowa postępuje źle i należy się jej za to kara. Sprzedawczyni, jak dotąd, nie przyznała się do winy. Policjanci sprawdzają więc, czy takie petardy, jakie kupili chłopcy w sklepie, znajdują się na jego stanie - powiedziała Przyborowska.

Za sprzedaż materiałów pirotechnicznych nieletnim grozi do dwóch lat więzienia.

(PAP)

joszka16-12-2004 18:03:16   [#02]

Kiedys Pawka Morozow -

a ja mam cały czas stracha -że coś się strasznego w szkole wydarzy .

I nie muszą robić tego uczniowie - lokalne wsamorzady powinny wziąć za tyłki Straz Miejską.

Marek Pleśniar16-12-2004 18:18:30   [#03]

tez miałem skojarzenie z Pawką;-)

Ale ponieważ byłą ta akcja w szkole - wszystko jasne. Nie Pawka:-)

janzg16-12-2004 19:36:56   [#04]

a ja się zastanawiałem,

dlaczego dzisiaj tak cichooo.. za oknem

Jolanta Szuchta16-12-2004 21:55:29   [#05]

Moja wice

juz dzis prowadziła rozmowy z rodzicami uczniów,którzy pomimo kategorycznego zakazu przynosili pedardy do szkoly.Moze i u nas za oknami będzie cisza.
gosienka16-12-2004 22:14:35   [#06]
No właśnie, wczoraj grzmiało petardami w całym mieście, a dzisiaj jakaś dziwna cisza...............

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]