Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 40 godzin pracy nauczyciela
strony: [ 1 ]
Ula C15-12-2004 17:31:16   [#01]
Mam pytanie. Czy u Was jest juz rozliczanie przez dyrektora 40 godzin pracy nauczyciela w ciagu tygodnia? Bo wiem, że w niektórych rejonach juz to weszło
AnJa15-12-2004 17:36:58   [#02]
Wpisz w szukaja w treści "40 godzin".

Do pojutrza powinnaś wyrobic się z  czytaniem:-)
OlaM15-12-2004 18:09:56   [#03]

jak jeszcze raz

ktoś poruszy temat 40 godzin pracy nauczyciela to chyba nie wytrzymam. "Wściekliście" się czy co?
AnJa15-12-2004 18:31:47   [#04]
"Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?"
OlaM15-12-2004 18:41:11   [#05]

jeszcze nie wiem

ale tych dyskusji na temat 40 godzin pracy nauczyciela mam naprawdę dość.

Ostatnio "wybijałam" ten temat radnemu, który miał ochotę zaproponować OP, aby nauczyciele siedzieli w szkole od 7.30 - 15.30. Jak mu wyliczyłam ile godzin pracuje nauczyciel i czy OP będzie miało pieniądze na godziny nadliczbowe dla nauczycieli, na zaopatrzenie biblioteki szkolnej w pomoce dla nauczycieli, na komputery z dostępem do internetu, a przede wszystkim nie tylko na "krzesło", ale na zapewnienie warunków w każdej szkole do pracy nauczyciela poza godz. dydaktycznymi to "zmiękł".

Marek Pleśniar15-12-2004 19:28:24   [#06]

:-)))))))))))))))))))

nooo, temat rzekłbym tu popularny;-)

Marek Pleśniar15-12-2004 19:29:51   [#07]

zajrzyj jak radzi AnJa tu:

http://www.oskko.edu.pl/forum/search.php

i wpisz 40 godz

i czytaj, czytaj, czytaj...

Ula C15-12-2004 22:10:34   [#08]
A jak chcecie to krzyczcie sobie ile chcecie na mnie. Ale dla mnie to wcale nie taki głupi pomysł. Może nareszcie na pytanie "dlaczego nie ma uzupełnionego dziennika" nauczyciel nie odpowiadałby, że nie miał czasu bo był z dziećmi tylko siadłby spokojnie i ten dziennik uzupełnił. A krzesło i biurko na pewno mu zapewnię.
Iwon15-12-2004 22:53:48   [#09]

Ula

Krzyczeć to na Ciebie może zaczęliby rodzice uczniów,

bo zebranie wyznaczone na 14 nie jest dobrym pomysłem. Dyskoteka koło 13  to też dość ekscentryczny pomysł, ale nauczyciele spokojnie do 15 zamknęliby ww zadania i jeszcze w spokoju uzupełnili konieczną dokumentację. Niejeden dyrektor byłby zadowolony, bo miałby na wszystko oko (chociaż mój dyrektor nie pyta, dlaczego ktoś nie uzupełnił dziennika, tylko podaje, w jakim terminie ma to już być i informuje o wpisie z kontroli dokumentacji), w dziennikach by grało, bo biurko i spokój. Nauczyciele też przyjęliby szybko całe dobrodziejstwo warsztatu pracy: papier - szkolny; drukarka - szkolna; nowości metodyczne w bibliotece - szkolne; Internet - szkolny.  Leser i tak przesiedzi ten czas na plotkach, a potem wykaże w zestawieniu, że się samokształceniowo wspierali w ścisłym kółku przedmiotowców. Sprawny, twórczy nauczyciel w domu nie będzie miał już czasu, a w pracy warunków, bo w XXI wieku mówić, że nauczycielowi potrzebne jest tylko biurko i krzesło to co najmniej nieporozumienie.

Wiesz, kto by się najbardziej cieszył z pracy nauczycieli do 15 30? Ich rodziny. Nareszcie bylibyśmy duchem i ciałem całe popołudnie i wieczór w domu.

Marek Pleśniar15-12-2004 22:59:08   [#10]

nikt Ulu nie krzyczy przecież?

Śmiejemy się doCię bo to temat tu tysiąc razy wałkowany. Po prostu poczytaj nas - zgodnie z radą.

Jesli wejdziesz między wrony.. :-)

Majka16-12-2004 15:51:51   [#11]

:((

Ja już wiem, co mi wypełni najbliższe tygodnie :(

Zobaczyłam arkusz exelowski, jaki wymysliło wrocławskie OKE do analizy matur próbnych. Sprawdziłam prawie 150 prac. Nie wiem, czy do końca stycznia uda mi się toto wklepać :((

Zostawię klasówki, zadania domowe, książki do przeczytania i zamienię się w maszynkę do wpisywania 1,0,1,1,... A wszystko mozna wpisać dopiero  po ponownym przewertowaniu każdej pracy :((

Miłej pracy wszystkim polonistom z Dolnego Śląska życzę :)

camelot16-12-2004 16:41:08   [#12]

a gdzie to jest napisane

a gdzie to jest napisane, że nauczyciel ma pracować 40 godzin????????????????????????????????????? W KN nauczyciela jest całkiem inne sformułowanie!!!!!!!!!!!!!!! Warto aby wszyscy dokładnie przeczytali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adaa16-12-2004 16:43:48   [#13]

o jej...

 camelot...juz dobrze...nie denerwuj się....ja juz lece czytać:-))
camelot16-12-2004 16:51:04   [#14]

sorry

Jestem bardzo spokojny ale drzaźni mnie fakt nieprawidłowej interpretacji tegoż przepisu. Nie więcej niż 40 godzin to może się równać np 18 a może być też np. 35. Każda liczba pomiędzy 18 a 40 wyczerpuje treść zapisu ustawy. Nie rozumiem skąd bierze się problem. Urzędasy gminni róznego szczebla nie potrafią przeczytać pzrepisu. A swoją drogą skoro tak bardzo chcą aby nauczyciel rozliczał się z tych niby 40 godzin to co zrobią jak niektorzy nauczyciele a napewno znajdą się tacy wyliczą tym urzędasą np. 50 godzinny tydzień pracy. Powinni dostać za nadgodziny. A następnie co będzie jak będzie to trwało dłużej i przekroczona zostanie norma roczna nadgodzin. Inpekcja pracy ma duże pole do działania. Tylko,że wtedy dupną nie urzędasów gminnych tylko biednego dyrektora.
Adaa16-12-2004 16:58:32   [#15]

była juz taka historia:-)

pewnien nauczyciel..zostawał po lekcjach..pracowal...i dyrektorowi podsuwal zeszycik, w którym en mu to potwierdzał podpisem..ot takie dziwactwo ekscentrycznego pedagoga:-)

potem sobie pedagog policzyl..i mu wyszła niezla górka ponad 40:-)
biedny dyrektor, nie przewidział:-)

aha..powiem Ci camelt..urzedasy potrafia czytać...po swojemu...ale jesli nie ma odwaznych aby m en bląd wytknąc to sobie ze swoich interpretacji robia uzytek

a tak na marginesie
stwierdzialam,że kurcze...fajny  nick robi tak,że człowiek nie znając człowieka jakos tak lepiej ocenia;-))

Adaa16-12-2004 17:00:14   [#16]

jeju..ile literówek...

klawiature se zmieniłam...na lepszą:-)))
AnJa16-12-2004 17:04:03   [#17]

ajajaj.., no dupna niebożuchnę

Dlatego też, ja  , jeszcze bardziej spokojny  niz Ty, lecę skróconym Lindą: "Nie chce mi  się gadać" i odsyłam do wątków kilkunastu minimum, na których żeśmy sobie o 40 godzinach  popisali:-)
AnJa16-12-2004 17:07:35   [#18]
No i wstydź się camelot:-)

Adaa przez Ciebie klawiaturę se załatwiła na cacy:-(

I jeszcze, przez ta nową pewnie - bo na starej to się nie zdarzało, wymskło sie jej, ze Cię jakoś ocenia:-)
Adaa16-12-2004 17:11:13   [#19]

no...

mam niewiele słabości...ale do fajnych nicków mam:-))

fajny masz nick AnJa:-)))

AnJa16-12-2004 17:21:04   [#20]
No, wiem:-)

Przepraszam zainteresowanych tematem wątku - jestem w trakcie takiegio wstepnego ogladania wyników próbnej matury.

W szkole tylko ja, portier i grupa ćwiczących karateków.

A gdzieś się powyzłośliwiać muszę:-(
Adaa16-12-2004 17:27:01   [#21]

oj...to wiesz co?..ja nie mam nic do roboty, zła nie jestem..

dupnij sobie jeszcze mnie...będę dzielna:-))))

ale zaraz...chciałes wtedy napisać,że dupniesz niebożuchnę(camelota), czy,że dupna niebożuchna (klawiatura);-)

dobra..nie wazne..słowo sie rzekło:-)

AnJa16-12-2004 17:41:49   [#22]
Camelot w #14:

"dupną nie urzędasów gminnych tylko biednego dyrektora."

biedny dyrektor=niebożę, zdrobniale:niebożuchno

stąd moje potwierdzenie : dupna niebożuchnę ( oczywiścię powinno być dupną, ale mnie na zmianę klawiatury nie stać i literówki się mnożą)

A bardziej konkretnie: nie zaglądałaś aby do wątku jak to Asia gry kupowała?
Adaa16-12-2004 17:44:24   [#23]

tam gierki o kogucie..;-)

lepsze są:-)))
Adaa16-12-2004 17:51:59   [#24]

a przy okazji takich gierek:-)

córka (9 lat) jest zwariowana na puncie psów...no to se lata po necie i szuka informacji

wrzuciła w google "dogi francuskie" po kolei na linki, ktorys tam z kolei i....leci do mnie i mówi.."Ale kant mamo..same gołe babki,żadnego psa!!"

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]