Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Skreślenie 6 godzin za niedzielę
strony: [ 1 ]
Diter Kalla15-12-2004 14:08:10   [#01]
30. 11 wraz z radą rodziców naszej szkoły zorganizowalismy Kiermasz Adwentowy. Przydzieliłem nauczycielom rózne role i zobowiązałem do udziału w imprezie. Za zaangażowanie i pracę w niedziele przyznałem koleżeństwu po 6 godzin.  Dziś otrzymałem pismo od Pani Wójt o skreślenie tychże i przedstawienie nowych wyliczeń do piatku. W uzasadnieniu napisano, że nauczyciel pracuje 40 h a inne szkoły z gminy takich przypadków pracy w niedziele nie wykazują.  Nasz regulamin przyznawania gp mówi że można je przyznać np za opieke nad dziećmi wyjeżdżającymi do innej miejscowości, wycieczkę lub w celu wziecia udziału w konkursie, wystepie artystycznym lub innej imprezie sportowej. KN poucza, że za czas pracy w niedziele należy sie dzień wolny od pracy. I co byście zrobili na moim miejscu?? A tak na marginesie, coraz ciężej współdziała się z samorządem!!
Marek Pleśniar15-12-2004 15:47:34   [#02]

ano coraz..

mam wrażenie że rację masz Ty. Ale nie mam żadnego wrażenia co począć byś mógł.

BożenaB15-12-2004 15:57:26   [#03]

Na drugi raz ...

... nie obiecuj :-)

My robimy od paru lat dni otwarte w marcu - sobota, niedziela; dla przyszłych uczniów i ich rodziców. Nic się nie mówi o zapłacie.

Marek Pleśniar15-12-2004 16:07:30   [#04]
zbyt dokładne interpretowanie prawa się zemściło? ;-)))))
mysza15-12-2004 17:16:11   [#05]

me ZZ powiedzą

Bożenko B niedopuszczalna jest praca bez zapłaty w dni wolne od pracy
OlaM15-12-2004 18:07:21   [#06]

Diter

nie zmieniaj niczego. Obiecałeś i teraz Twoja głowa w tym, aby danego słowa dotrzymać. Co Cię obchodzi co robią inne szkoły. To co robią Twoi nauczyciele i Ty jest najważniejsze.

Do ręki plan pracy szkoły na obecny rok szkolny (bo masz ujęty Kieramasz Awentowy) i do Pani Wójt na rozmowy, trzymaj się. "Niepokorna" z narad (w których i Ty uczestniczysz) z KO. Zgadnij kto to?:-)))))))

Diter Kalla15-12-2004 20:10:06   [#07]

nipokorna....hm chyba sie nie pomyle: KM ze 2. Dycha czy mniej??

AnJa15-12-2004 20:12:44   [#08]

"KM ze 2. Dycha czy mniej??"

Jezu!!!!!

U Was jeszcze się konspiracja nie skończyła?????
Diter Kalla15-12-2004 20:27:25   [#09]
Konspiracja konspiracja - wazne ze sie wspieramy i sobie pomagamy. A tak na marginesie, tez jestem niepokorny, bo wiele w tej chorej, zbiurokratyzowanej o[wiacie mi nie lezy. -)))))
OlaM15-12-2004 20:49:03   [#10]

Diter

strzał w dziesiątkę:-)))))
RomanG15-12-2004 21:01:19   [#11]
:-)))
beera16-12-2004 10:27:41   [#12]

koniem trojańskim ich :-)

za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, wykonywane w dniu wolnym od pracy, nauczyciel otrzymuje inny dzień wolny od pracy, a w szczególnie uzasadnionych wypadkach zamiast dnia wolnego - odrębne wynagrodzenie w wysokości określonej w przepisach o wynagrodzeniu nauczycieli.

dawaj dni wolne od pracy, a płać za zastępstwa za nieobecnych;-))))

BożenaB16-12-2004 10:29:59   [#13]

mysza

masz rację, ale .... chcemy mieć za rok 6 klas pierwszych, a nie 5 :-))
Diter Kalla16-12-2004 11:18:24   [#14]

chyba op mnie nie lubi

dzisiaj p. skarbnik poinformowła mnie, że nie podpisze paczek świątecznych, bo na liście znajdują się alkohol i papierosy. A wyrazilem zgodę na zrobienie paczek, aby ominąć podatek. Teraz okazało się, że gdyby to były opodatkowane talony, alkoholu możnaby kupić hektolitry, ale ponieważ paczki są nieopodatkowane alkoholu być nie może. Nie jestem imbyceylem, ale tego kompletnie nie kumam.
Diter Kalla16-12-2004 11:19:35   [#15]
Ciekawe czy kawa też jest zakazana???? ((((-
emeryt16-12-2004 12:19:36   [#16]

a ja nie kumam...

Nie rozumiem, co ma OP do zawartości paczki?? Nie mogłeś wziąć faktury "artykuły spożywcze" - zł.......???????

A tak nawiasem mówiąc, jak można wpaść na pomysł paczki świątecznej z flaszką gorzały i paczką ćmików.???

Nagroda Jobla!!!!!!

jolka l16-12-2004 12:25:46   [#17]

wódę za swoje

A ja uważam, że wódę i papierosy trzeba za swoje. A w paczki rzeczy inne, bo mnóstwo innych przydaje się na świeta.

Trochę nie dograłeś sprawy. Ja też mam paczki, ale mi nikt rachunku na wódkę nie wystawi. A kawa jest ok.

Marek Pleśniar16-12-2004 12:33:19   [#18]

a możesz ponownie wystapić?

warto napisac pismo do sklepu czy supermarketu z zamówieniem na te talony oraz zastrzezeniem, że talony nie moga zostać wydane na alkohol itp. Mi się sklep swojego czasu zgodził. Nie chce mi się wnikac na ile skuteczne to zapewnienie sklepu ale dyrektor jest kryty.

.

OlaM16-12-2004 13:54:15   [#19]

Diter

rzeczywiście źle zrobiłeś z alkoholem, posłuchaj Marka.
Ja też miałam przebój z OP dot FŚwS - dałam swoim pracownikom i emerytom pieniądze, zróżnicowane co by nie było "urawniłowki" i zgodnie z Ustawą. Dopiero teraz skończyłam "boksowanie" z OP, ale pieniądze wypłacą, w przyszłym roku wszyscy nauczyciele w gminie tak będą chcieli. W innych szkołach były bony i paczki.
Diter Kalla16-12-2004 22:44:28   [#20]
Nie sadzilem, ze flaszka alkoholu w paczce, czy sztanga papierosów sa zabronione jako zawartosc paczki. I nie rozumiem dlaczego ci co dostali opodatkowane pienidze mog sobie kupic skrzynke np szampana! W koncu to jest paczka i to tez jest paczka, a zoladki wszyscy maja te same. W nastepnym roku tez dam kolezenstwu pieniadze (opodatkowane) i kazdy sobie kupi co zechce. I bedzie spokojniej. WESOLYCH  SWIAT  EVERYBODY
kuba18-12-2004 01:31:45   [#21]

no właśnie...

dlaczego nie można zakupić alkoholu z ZFŚS? Przecież i tak każdy kupuje, tylko w różnych postaciach i stężeniach :) Nie można żadnego alkoholu? A co np. z szampanem na jakąś imprezę dla pracowników, a może piwo, a dlaczego nie... coś innego?
Gaba18-12-2004 01:36:27   [#22]

myślę, że to jest tak - nie jest zabronione kupowanie czegokolwiek, ale - pomoc kojarzy się z chlebem, jajkami, butami, pościelą, proszkiem do prania - a nie z papierosami, kosmetykami i flaszką.

Sama nie wiem co bym zrobiła - ale potrafiłabym przewidzieć, że ludzie tak własnie postapią, bo ludzie to są tylko ludzie, a nauczyciele bywają dośc specyficzni.

layola18-12-2004 08:28:17   [#23]
nie można przeznaczyc pieniędzy z ZFŚS na alkohol, ani na papierosy,  ponieważ pieniądze z funduszu masz przeznaczać na POMOC SOCJALNĄ dla pracowników o najniższych dochodach. Przyznasz chyba, że kupowanie alkoholu nie mieści w pojęciu "pomoc socjalna" :)). Pozdrawiam
krystyna18-12-2004 17:45:20   [#24]

wszystko z umiarem - alkohol też !!!

a w piątek o godz. 16.50 niechcący wpadłam na film dokumentalny "Nasze małe przyjemności" prod. Wielka Brytania 2002r.

Sporo miejsca zajmował w nim właśnie alkohol, który spożywany z umiarem stanowi dla organizmu zapaskudzonego cholesterolem, świetną i skuteczną "miotłę" zabezpieczającą nasze naczynia przed zwężeniem i na 24 godziny po spożyciu przed udarem i zawałem serca !

Na dodatek ostatnie badania wykazały, że to nie żadne cudowne składniki czerwonego wina mają dobroczynny wpływ na nasz organizm, ale po prostu alkohol zawarty w piwie, winie, drinkach - spożywany regularnie i z umiarem oczyszcza nasz organizm i reguluje pracę wielu narządów wewnętrznych.

No i co w takim razie zakazywać ???

Zbyt "troskliwy" pracodawca może przyczepić się nawet herbaty, która w pewien sposób i w pewnych proporcjach przyrządzona wywołuje w organiźmie tragiczne skutki...

A o innych produktach, jako ciekawostkę skopiowałam opis z wp:

 "Czym posmarować kromkę powszedniego chleba? Oczywiście masłem, zdrowym i świeżym masłem! Minęło sporo lat, zanim badacze uderzyli na alarm: masło wcale nie jest zdrowe! Triumf margaryny nad masłem nie trwał długo. Uczeni dowiedli, że roślinne tłuszcze utwardzone są dwa razy bardziej niebezpieczne od zwierzęcych.

 Zdezorientowani konsumenci sięgnęli po mieszanki masła i margaryny. Ale czy takie mixy łączą zalety obydwu produktów, czy też kumulują ich wady? Może zdrowiej jeść suchy chleb? Złośliwcy twierdzą, że zadziwiająca rozbieżność szeroko rozpowszechnianych eksperty z dowodzących wyższości margaryny nad masłem bądź odwrotnie, wynika głównie z tego, kto finansuje badania - trust margarynowy czy koncern maślany. A producenci mieszanek wykorzystują okazję i, stojąc okrakiem na barykadzie, z powodzeniem łapią obie sroki za ogon...

Brytyjscy dokumentaliści stronią od takich efektownych, lecz nie opartych na faktach uproszczeń. W sposób kompetentny i rzeczowy, choć przystępny i daleki od tonu akademickiego wykładu wyjaśniają, co i dlaczego szkodzi ludzkiemu zdrowiu. Twierdzą, iż popularne powiedzenie "to, co smaczne, na pewno nie jest zdrowe" straciło swą aktualność.

 Szkodzi niemal wszystko, jeśli jest spożywane w nadmiarze. To właśnie umiar jest podstawą zdrowej diety. Nie ma w niej, może z drobnym wyjątkiem jabłek serwowanych przez węża, owoców zakazanych. Żaden posiłek, żaden produkt nie powinien rodzić w nas wyrzutów sumienia, ani obaw, że korzystając - powtórzmy: z umiarem! - z rozkoszy stołu zaprzepaszczamy szansę uniknięcia choroby serca za trzydzieści lat.

Stres towarzyszący jedzeniu każdego zgubnego jajka, każdego kawałka zabronionej surowo czekolady i picia każdej filiżanki zabójczej czarnej kawy, zniszczy nam serce już za dekadę.

W pogoni za zdrowiem zrezygnowaliśmy z wielu zdrowych dań i dopiero po półwieczu prób, błędów i nieporozumień wracamy do wyklętych potraw. To, co kiedyś jedliśmy, nie było aż tak szkodliwe, jak nam wmawiano.

Dlatego nie martwmy się na zapas i rozsądnie cieszmy się z naszych małych przyjemności."

Czego Wam wszystkim życzę, zwłaszcza w kontekście suto zastawionych, świątecznych stołów !!!

Diter Kalla18-12-2004 20:37:20   [#25]
Dzeciatko, jaki ten swiat jest porabany !!!! W paczkach marketow zawsze znajduje sie winko, szampan albo wodka i wszystko jest OK. kawa szkodzi, herbata tez, mieso niektórym rowniez, maslo margaryna zabija .... dochodze do wniosku, dla swietego dzieciatkowego spokoju, ze w nastepnym roku, jezeli moce na to pozwola, dam ludziom zroznicowane do maksa przydzialy pieniezne  i .... bedzie spoko .............
Chowański Krzysztof18-12-2004 23:10:11   [#26]

 

Kochani zważcie na to co powiedziała skarbnik - "dzisiaj p. skarbnik poinformowła mnie, że nie podpisze paczek świątecznych, bo na liście znajdują się alkohol i papierosy.

I tylko dlatego. Bo są na liście. Gdyby były ale zarazem nie były na liście wszystko byłoby OK.

Przecież jak kupujesz młynek do kawy nie masz na liście: obudowa, silnik elek., przełacznik, itp.

zgredek18-12-2004 23:14:01   [#27]
ale... młynkowi do kawy nie zaglądasz do środka i nie wykorzystujesz do innych celów obudowy, silnika...;-)))))))))
AnJa18-12-2004 23:46:19   [#28]
Skąd wiesz do czego ja np. obudowę młynka do kawy wykorzystuję???

Albo co poniektóre silnik?
zgredek18-12-2004 23:49:37   [#29]
a właśnie, że wiem;-))))))))

a skąd?

powiem Ci jak się spotkamy;-) kiedyś;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]