Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Aneks do posiedzenia RP - co to takiego?
strony: [ 1 ]
HalinaSz15-12-2004 09:49:13   [#01]

Witam!

W księdze protokołów znalazłam takie cudo, jak "aneks do posiedzenia RP". Było sobie posiedzenie RP w dniu takim to, a takim. Posiedzenie protokołowane z listą obecnych i nieobecnych, porządek posiedzenia, itd., na końcu podpis protokolanta i przewodniczącego.

Po tygodniu od tego doniosłego wydarzenia w księdze protokołów znalazł się zapis "Aneks do posiedzenia RP z dnia ...", i dalej, już bez jakiejkolwiek listy obecności zapisano 3 uchwały, które podjęła rada pedagogiczna.

Czy spotkaliście się z czymś podobnym? To nie jest nawet aneks do protokołu, tylko aneks do posiedzenia RP. Czy taki sposób podejmowania uchwał jest prawidłowy? Z tego "aneksu" nie wynika, że zebrała się RP, kto był, kogo nie było i jak głosowano.

Czy taki zapis daje podstawy, aby było można podejrzewać, że przewodniczący (dyrektor) wraz z protokolantem podjęli sobie uchwały za plecami RP?

Protokoły podpisywane tylko przez przewodniczącego i protokolanta, no i podobnie, jak w wielu innych szkołach (czytałam o tym nie tak dawno na forum) nie czytane (z lenistwa) przez członków RP. To zapewne ułatwiło taki sposób podejmowania uchwał.

Pozdrawiam...

Halina

Marek Pleśniar15-12-2004 10:26:39   [#02]

jak dzieci:-)

komuś zabrakło paru uchwał no to dopisał;-)

HalinaSz15-12-2004 10:38:45   [#03]

I to nie byle jakie uchwały...

Tymi uchwałam przyjęto WSO, Program wychowawczy szkoły i zmiany w statucie. Czy tak przyjęte uchwały mają moc prawną?
Marek Pleśniar15-12-2004 11:37:07   [#04]

moim zdaniem nie

powinni to zaprotokołować nie jako żaden "aneks" tylko jako protokół nowego posiedzenia RP

ale pewnie termin się nie zgadzał bo za późno uchwalili;-)

HalinaSz15-12-2004 11:50:04   [#05]

termin uchwalenia WSO

Ten termin to 19 stycznia 2000 roku. Coś mi się zdaje, że trochę czasu minęło od tego, nim opracowano WSO. Chyba rozporządzenia MEN-u nie narzucały terminów na kiedy trzeba było przygotować WSO.

Jest jeszcze jedno zastanawiające. W kolejnym protokole z posiedzenia RP, z lutego 2000, dyr zobowiązuje wszystkich do podpisania WSO. Dlaczego WSO nie podpisano 19 stycznia, w dniu uchwalenia? Pytanie wydaje się zbędne :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]