Forum OSKKO - wątek

TEMAT: spełnianie obowiązku szkolenego poza szkołą ( nauczanie domowe)
strony: [ 1 ]
skryba0414-12-2004 23:15:05   [#01]

Witajcie kochani!

Mam nadzieję że pomożecie mi rozwikłać ten problem bo nigdy jeszcze nie przerabiałam go w mojej szkole ( i bardzo dobrze , bo co by było gdyby był on powszedni?)

Chciałabym otrzymać od Was radę jak należy przeprowadzić (formalnie) spełnianie obowiązku poza szkołą, jakie warunki należy okreslić przy wyrażaniu takiej zgody?

Czy zgodę na taką formę spełniania obowiązku nauki wyraża dyrektor szkoły w której rejonie mieszka dziecko, czy tez dyrektor szkoły , do której dziecko chodzi? (w/g rozporządzenia ten . w którego rejonie dziecko mieszka.........chyba dobrze to odczytuję?)

Na kim spoczywa zatem odpowiedzialność za przygotowanie dziecka do egzaminów klasyfikacyjnych? Czy koszty pokrywają rodzice czy szkoła?

Liczę na Waszą pomoc i śmiem mieć nadzieję że nasz "GURU" - Leszek tutaj zerknie również i coś poradzi....... Pozdrawiam

Art 16 ust 8 UoSO

8. Na wniosek rodziców dyrektor publicznej szkoły podstawowej lub gimnazjum, w obwodzie których dziecko mieszka, lub dyrektor szkoły ponadgimnazjalnej, do której dziecko uczęszcza, może zezwolić na spełnianie przez dziecko odpowiednio obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki poza szkołą oraz określa warunki jego spełniania. Dziecko spełniając odpowiednio obowiązek szkolny lub obowiązek nauki w tej formie może otrzymać świadectwo ukończenia poszczególnych klas danej szkoły lub ukończenia tej szkoły na podstawie egzaminów klasyfikacyjnych przeprowadzonych przez szkołę, której dyrektor zezwolił na taką formę spełniania obowiązku szkolnego lub nauki.

Ewa z Rz14-12-2004 23:26:28   [#02]

a sprawdzałaś w szukaju?

zobacz tutaj - może jest coś jeszcze...

A, i warto zajrzeć do Karoliny.

skryba0415-12-2004 15:25:28   [#03]
dziękluję Ewo - skorzystałam z twojej podpowiedzi. Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]