Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Poloniści-wypracowanie jako praca zbiorowa :)
strony: [ 1 ]
ola 1314-12-2004 18:13:38   [#01]

Szanowne Gremium Polonistów Polskich,
proszę o wsparcie intelektualne w zakresie pisania prac polonistycznych - zbiorowo. Pytanie zasadnicze:
Czy na konkursie literackim mogą pojawić się prace (narzucona forma: baśń, legenda, wiersz) napisane wspólnie przez dwoje czy kolkoro uczniów? Jakie kryteria wtedy stosować?
Ostatnio miałam z czymś takim do czynienia, chociaż Regulamin Konkursu o tym nie wspominał. Trochę byliśmy zdziwieni, że w jednej ze szkół coś takiego wpadło do głowy, o ile szkoła może mieć głowę i nie jest nią dyrektor.
Mam nadzieję, że temat wątku jest interesujący, ekscentryczny lub ekstrawagancki.

A dodatkowo czy Wy poloniści zadając napisanie wypracowania w formie opowiadania dopuszczacie jego zbiorowe pisanie?

Jola14-12-2004 22:38:38   [#02]

zaryzykuję,

choć ja z tych co bez głów ;-)))

Od końca - zbiorowe pisanie wypracowania to nic niezwykłego: praca w grupie. Może być b. interesujące, wiadomo - co... kilka głów, to nie jedna.

O konkursie literackim powinien wypowiedzieć się organizator - czy dopuszcza taką możliwość. No pozostaje jeszcze sprawa nagród, dzielenia się sukcesem - czy uczestnikom to się opłaci. 
Bo chytrej szkole chyba tak.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]