Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pomocy!!! Godziny ponadwymiarowe
strony: [ 1 ]
Ekar14-12-2004 15:17:30   [#01]
Zupełnie się pogubiłam. Z jednej strony słyszę, że płacimy za nadgodziny efektywnie przepracowane. Jeżeli klasa jest na wycieczce, nauczyciel wcześniej jedzie do domu to płacę nadgodzinę, czy nie. Jeżeli klasy były na próbnej maturze i lekcje nie odbyły się to płacę, czy nie? A co z tymi, którzy siedzieli na maturze? Oni za gratis, a temu, kto nie odbył lekcji mam zapłacić!?
Tomek11315-12-2004 23:56:48   [#02]
Płacisz jeśli nadgodzina przepadła ale nie z winy nauczyciela np klasa pojechała na wycieczke. A czy nauczyciel jedzie wcześniej do domu czy dajesz mu zastepstwo badź siedzi sobie w szkole to jest już decyzja dyrektora :-)
jan16-12-2004 00:50:38   [#03]

Tomku, to nie koniecznie tak

Jeśli nauczyciel zostanie wcześniej poinformowany, że lekcja się nie odbędzie, bo klasa np. pojedzie na wycieczkę, to wcale nie trzeba płacić za taką nieprzepracowaną godzinę ponadwymiarową. Chyba, że dasz mu zastępstwo za tego nauczyciela, który pojechał na wycieczkę z klasą
Max3616-12-2004 19:06:20   [#04]
Nic z tego drodzy państwo. Płacić za nadgodziny tylko zrealizowane (potwierdzone podpisem w dzienniku) zgodnie z KN. Takie stwierdzenie padło na szkoleniu z prawnikiem z małopolskiego kuratorium.
JarTul16-12-2004 19:15:34   [#05]
KP
Art. 81. § 1. Pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60% wynagrodzenia. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów.
AnJa16-12-2004 19:38:10   [#06]

Przepraszam bardzo

A co to KO obchodzi?

OP - to co innego.

Dla mnie problem teoretyczny - klasa na wycieczce ma jakiegoś opiekuna. Ten jest w pracy nieobecny. Więc zastępuje go ten, któy miał mieć lekcję w wojażującej klasie.
janzg16-12-2004 19:54:26   [#07]

też tak myślałem, ale wziąłem KN do ręki przeczytałem początek ust. 7art. 42 i trochę ździwienie przeszło

jednak myślę, że Jan oraz Max36 nie mają racji

czekałem na zdanie Ewy i dziwię się, że Ona to spokojnie czyta

Chowański Krzysztof16-12-2004 19:59:46   [#08]
W naszej gminie reguluje to uchwała Rady Gminy w sprawie wynagradzania nauczycieli. Za nadgodziny nie odbyte z powogu np. wycieczek i rekolekcji - płacimy.
AnJa16-12-2004 20:07:30   [#09]
A co tam jest tyczącego akurat tej sytuacji?

dla mnie , z art.42.7 wynika konieczność opiniowania przez KO regulaminów przez OP uchwalanych.

To niech se opiniują - na zdrowie.

Jakrozumiem - maja pilnować, coby OP nie odebrał czy ograniczył uprawnień KN i innym prawem nadanych.

Więc jakby np. chciał rozszerzyć i pensum przy niezmienionym zasadniczym do 14 godzin obniżyć  - to KO nic do tego.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]