Forum OSKKO - wątek

TEMAT: XCzego od Was chciała ostatnio PIPa?
strony: [ 1 ]
joszka13-12-2004 10:00:41   [#01]
mam już nawet instrukcje obsługi drabiny ( to z NASZYCH zasobów forumowych)ale wiem,ze Swięta blisko i za"coś" zapłacić trzeba - chciałbym płacić mało-stąd pytanie
Max3613-12-2004 11:58:56   [#02]

Już ci piszę (chociaż już o tym było na forum), bo miałem kontrolę. A więc:

1)regulamin pracy i płacy czy zgodny ze zmianami KP po 1 września 2003, 1 stycznia 2004 i maja 2004.

2)regulamin socjalnego, czy przestrzegany, czy związki zatwierdziły regulaminy, czy związki zatwierdziły przyznanie każdorazowo na protokole wszystkich świadczeń.

3)wszystki papierki związane ze szkoleniami, a więc: szkolenia wstępne, podstawowe, stanowiskowe, okresowe, pracodawcy(od 1 sty 2004)

4)świadczenia pracownicze, czyli czy wydane buty, fartuchy, rękawice, czepki itp (dla pracowników obsługi) i dla wf-stów, oraz herbata dla wszystkich czyli zgodnie z regulaminem pracy.

5)badania lekarskie wszystkich pracowników.

P.S. za nie przestrzeganie przepisów KP kolegium do 5000zł, za nie przestrzeganie praw pracowniczych 3000 zł (tylko).

Pozdrawiam.

jolka l13-12-2004 13:05:01   [#03]

jeszcze

Karty ewidencji pracy, szkolenia bhp (dla dyrektora specjalne), dowód na poinformowanie pracowników o braku dyskryminacji, aneksy do umów o pracę z danymi obowiązującymi po 1 maja.
Iwona W13-12-2004 13:20:30   [#04]

a ode mnie jeszcze kilka świadectw starych - czy dobrze były wystawione... kilka teczek nowo zatrudnionych..- czy dobrze prowadzone..

oczywiście ewidencję czasu pracy..ocenę ryzyka... przegląd stanowisk komputerowych - czy dobrze stoją.. jakieś papiery związane z elektrycznością... z gazem - jeśli był.. - ale u nas nie było

regulaminy pracy, płacy, nadgodzin i jeszcze jakieś tam..układ zbiorowy..

szkolenia bhp okresowe stanowiskowe te na początku..

badania okresowe aktualne

karty odzieży ochronnej i roboczej

urlopy adm i obsł. nadgodziny..jak rozliczane

czy w regulaminie pracy jest wpisany jak długi jest okres rozliczeniowy -nie miałam wpisanego.. trzeba będzie uzupełnić..

kartki o czasie pracy czy są w teczkach (te 40 godzin...itd.)

delegacje..

jak mi się jeszcze coś przypomni - to dam Ci znać.. trzymaj się dzielnie..

Iwona W13-12-2004 13:21:44   [#05]
dodatki jeszcze - czy wypłacane były dobrze- dla funkcyjnych nauczycieli i adm i obsł.
joszka13-12-2004 13:23:28   [#06]

Dzięki serdeczne

za wsparcie wiedzą tajemna i słowami otuchy
Jan z T13-12-2004 13:56:46   [#07]

Skróty;-)))

Państwowa Inspekcja Pracy - już samo brzmienie ustawia w pionie należnym!
Ponieważ spełnione już zadanie wątku - to jeszcze moment operetkowy (z szacunkiem dla ulubionej mną formy widowiska muzycznego) - tytuł brzmiał (pomijam tym razem wielkość liter) :"Czego od Was chciała ostatnio pipa?"
Moja odpowiedź musiałaby mnie zakłopatać, bo uważałem, że to co chciała - spełniłem, a jak nie - to jak się tu publicznie przyznawać?;-)))
Takie skojarzenia, gdy przypomniałem sobie skrót stopnia, nadawanego w latach siedemdziesiątych,
Dyplomowanemu Urzednikowi Państwowej Administracji - serio w takiej kolejności ustawione były słowa.

Joszka - nie daj się PIPie;-)
:-)))
Gaba13-12-2004 14:07:20   [#08]

u mnie oglądała pani z PIP - zabepieczenia gniazdek, wymiary schodków do kantorka wf, zabepieczenia kaloryferów oraz kurków, opisy ujęć wody, gazu, prądu i te bajery tabliczkowe związane z bhp.

a ponadto - kolegfa mial przegladane papiry jw.

RomanG13-12-2004 14:42:18   [#09]

kartki o czasie pracy czy są w teczkach (te 40 godzin...itd.)

Rozliczali z dokumentowania 40 godzin? Na jakiej podstawie?

Tadek13-12-2004 15:58:39   [#10]

poszukuję karty ewidencji czasu pracy nienauczycieli

dzięki za pomoc

jolka l13-12-2004 16:57:12   [#11]

Tadek

Nauczyciel nie musi mieć karty ewidencji pracy.
Marek Pleśniar13-12-2004 16:58:16   [#12]
a nawiązując do tematu wątku. PIPa to brzmi dumnie;-)
ewika13-12-2004 18:26:01   [#13]
Kiedyś mój dyrektor był nieobecny na lekcji /nieszczęsna kontrola/, więc wpisał w dzienniku: Lekcja nie odbyła się. N-l na kontroli PIP
Gaba14-12-2004 06:49:19   [#14]

nauczyciel ma mieć kartę ewidencji czasu pracy w okrojonej wersji - tj. wszystkie urlopy (typy ulopów), zwolnienia z pracy (typy zwolnień) i oznaczone L4.

Takie karty ewidencji trzyma u nas p. kadrowa.

Bernadeta Wąsik14-12-2004 08:48:24   [#15]

Ewidencja czasu pracy nauczycieli

Dysponuję pismem PIP z Krakowa z dnia 23.11.2004 r. który wypowiedział sie w związku z próbą podjetą w niektórych gminach rozliczania 40 godzinnego czasu pracy nauczycieli. cyt." w stosunku do nauczycieli nie ewidencjonuje się całego 40 godzinnego ich wymiaru tygodniowego czasu pracy, ale tylko zgodnie z art.42 ust. 7 a KN zajecia dydaktyczne,wychowawcze i opiekuńcze.[...] W konsekwencji, w stosunku do nauczycieli, pracodawca obowiązany jest prowadzić imienną kartę ewidencji czasu pracy, zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r..../Dz.U.96.62.286 z późn.zmDz.U.03.230.2293, która należy wypełniać w zakresie wszystkich pozycji z wyjatkiem rzeczywistego całkowitego czasu pracy nauczyciela.[...] Zmusznie nauczycieli do prowadzenia nonsensownej, nie przewidzianej prawem ewidencji czasu pracy, ocenic trzeba jako działalność szczególnie negatywną, dezorganizujacą pracę nauczycieli."
             Uważam, że stanowisko PIP wiele wyjaśnia i przerywa niepotrzebne emocje i dyskusje.

Gaba14-12-2004 10:58:38   [#16]
Bernadeto, nie mam takiego pisma od mojej krakowskiej PIP, ale dokładnie tak rozumuję!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]