Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Protokoły RP
strony: [ 1 ]
Nela 113-12-2004 09:56:06   [#01]
JAk zatwierdzacie protokoły z RP .Ja przedstawiam je na kolejnych RP /czasem jest to długi okres odstępu miedzy radami/jeżeli nie ma żadnych informacji o wpłynięciu uwag do protokołu to zatwierdzamy je na RP.Tylko mam jeden dylemat czy jezeli nie było żadnych uwag to nauczyciel może wstrzymać się od głosu przy zatwierdzaniu protokołu/mam 3  takich nauczycieli którzy wiecznie wstrzymują się od głosu przy jakichkolwiek glosowaniach......./
BożenaB13-12-2004 11:00:39   [#02]

Bo może ...

nie czytają protokołów? No to jak mają głosować ;-))

Ajcila13-12-2004 11:01:22   [#03]
Nela u mnie jest nasępujący punkt w porządku obrad RP "Wprowadzenie poprawek zgłoszonych przewodniczącemu obrad, a tym samym przyjęcie protokołu" Jeśli poprawek nie ma protokół zostaje przyjęty. Nie widzę potrzeby głosowania w sprawie przyjmowania protokołu
OlaM13-12-2004 11:16:58   [#04]

u mnie

też nie ma głosowania nad protokołem RP. Każdy nauczyciel ma prawo "wejrzeć" w protokół - czego oczywiście nie robi.
Marek Pleśniar13-12-2004 11:18:38   [#05]

niech się wstrzymują. Wystarczy kilka głosów by było załatwione.

Byle było więcej ZA niż przeciw.

fredi13-12-2004 17:33:18   [#06]

protokół pisany w ciągu 7 dni.

2 tygodnie na zapoznanie potwierdzone podpisem ( uwagi w roboczym formularzu). Na następnej radzie przyjmujemy z ewentualnym uwzględnieniem uwag które są zapisane w następnym protokole. itd

Waldemar Borkowski13-12-2004 17:44:15   [#07]

Protokoły RP

Czy protokoły rady pedagogicznej muszą być podpisywane przez nauczycieli?

Ja dołączam listę obecności do załączników. Jak powinno być?

Ajcila13-12-2004 17:47:13   [#08]
Podpisuje tylko protokolant i przewodniczący. Na początku umieszczam listę obecnych zwłaszcza gdy jest to RP w której uczestniczą goście bądź wszyscy pracownicy
Dżoana13-12-2004 19:52:59   [#09]
U nas trzeba podpisywać.
Marek Pleśniar13-12-2004 20:00:37   [#10]
nie wystarczy lista obecności??? Podpisana rzecz jasna.
Botka13-12-2004 22:34:16   [#11]
Ostatnio wszczęto dyskusję w szkole na temat regulaminu protokolanta i samego pisania protokołów. Czy coś takiego istnieje w szkołach? Jak się do tego odnieść?
BożenaB14-12-2004 00:39:29   [#12]
To chyba powinno być w regulaminie RP ?
Gaba14-12-2004 06:25:02   [#13]

rada pedagogiczna określa sposób dokumentowania swojej pracy: ja mam zasady protokołowania i opracowywania protokolarza, protokołu, itp. wpisane do regulaminu. Ludzie sa tylko ludźmi i juz bywało, że o regulamin dopraszałam się ponad miesiąc mimo regulaminowych 5 dni.

Protkół dostaję obecnie na dyskietce lub mejlem. Czytam, poprawiam i daje do zatwierdzenia komisji oraz protokolantowi. Śmieszności zawsze się coś znajdzie, usterek też i pomyłek, zwyczajnych, ludzkich.

 

Nauczyłam sie tego, bo poprzedni protokolarz, ktory dostałam w spadku po moich poprzednikach, nawet nie został przez nich podbity, itp.

U nas wiadomo, co się robi z listą uchwał, z listami obceności - się je dołącza wg specjalnegogo spisu dawanego na początek księgi. Myślę, że odchodzenie od protokolarzy ręcznych stwarza lepszą szansę na rzetelne protkołowanie.

Jestem jednż z tcyh dyrektorek, ktore od stycznia 2004r. protokołują komputerowo, teraz zamierzam sprawozdawczośc wprowadzić na dyskietce, ciągle jednak mi brakuje paru groszy, by dokończyć remont komuptera dla nauczycieli do pokoju (ale już mamy kabelek i wkrótce ruszymy)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]